موسوی:

آمریكا با ترورشهیدسلیمانی اصول بنیادین حقوق بین الملل را نقض كرد

آمریكا با ترورشهیدسلیمانی اصول بنیادین حقوق بین الملل را نقض كرد

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران اظهار داشت: آمریكا با نقض قواعد آمره و اصول بنیادین حقوق بین الملل وبا نادیده گرفتن كلیه مبانی انسانی و اخلاقی، سپهبد سلیمانی و یارانش را ترور كرد.


به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امورخارجه، سید عباس موسوی در واکنش به سخنان هجو و شرم آور اخیر برخی مقامات سابق و فعلی رژیم آمریکا در مورد ترور سردار شهید سپهبد سلیمانی اضافه کرد: اینکه جنایتکاران حرفه ای در صدد توجیه جنایاتشان باشند تازگی ندارد.
وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی موثرترین نیرو در مقابل گسترش تروریسم و افراط گری خشن بخصوص داعش در منطقه و جهان بوده است، اظهار داشت: ترس رژیم آمریکا از مرام و آرمان شهید سلیمانی بعد از مرگش حتی بیشتر از دوره حیات آن قهرمان شده است.
موسوی اظهارداشت: ترور این قهرمان ملی و مدافع صلح و امنیت منطقه ثابت کرد که داعش و تروریسم بخشی از بازی آمریکا برای چپاول منطقه بوده و ادعای این کشور در مبارزه با تروریسم کاملا پوچ و بی اساس است.
سخنگوی وزارت امورخارجه ایران خاطرنشان کرد: در بزرگی شهید سلیمانی همین بس که شقی ترین افراد روی زمین و قانون شکن ترین رژیم های موجود دشمنان وی بودند.
وی تصریح کرد: از سازمان ملل متحد و شورای حقوق بشر انتظار می رود به مسئولیت خود برای رسیدگی و محکوم کردن چنین اقدامات خطرناکی که نقض صریح اصول حقوق بین الملل و منشور ملل متحد و حقوق بشر است، عمل کنند.


1399/04/19
23:47:52
5.0 / 5
2057
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
محفل