بعیدی نژاد:

آمریكا با انزوای بی سابقه روبرو است

آمریكا با انزوای بی سابقه روبرو است

محفل: سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس روز یكشنبه در واكنش به ادعای اخیر آمریكا در خصوص بازگشت تحریم های سازمان ملل مقابل ایران در حساب كاربری توئیترش نوشت شورای امنیت مخالفت خودرا با بازگشت تحریم های ایران اعلام نموده و آمریكا منزوی شده است.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، حمید بعیدی نژاد در صفحه توییتر خود نوشت: با گذشت ۳۰ روز از درخواست اولیه آمریکا برای بازگشت ۶ قطعنامه تحریم سازمان ملل متحد مقابل ایران، شورای امنیت بدون هیچگونه اقدامی، مخالفت خودرا با آمریکا اعلام و آن درخواست را بایگانی نمود. آمریکا با یک انزوای بی سابقه روبرو شده و سیاست ضدبرجامی اش با شکست کامل روبرو شده است.
وی مدتی پیش نیز مخالفت کامل شورای امنیت با قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره تمدید تحریم تسلیحاتی مقابل ایران را نشان دهنده انزوای دولت واشنگتن در سطح بین المللی دانسته بود.
بعیدی نژاد در توئیتی اضافه کرد: فشار حداکثری بین المللی مقابل واشنگتن برای تغییر سیاست هایش درباب توافق هسته ای ایران رو به افزایش است.
مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا بامدادان یکشنبه به وقت تهران با صدور اطلاعیه ای و به رغم مخالفت جهانی، در اقدامی یکجانبه ادعا نمود که تمام تحریم های سازمان ملل همچون تحریم های تسلیحاتی مقابل ایران از سر گرفته شده است.
وزیر امور خارجه آمریکا درحالی مدعی از سرگیری تحریم ها همچون تحریم های تسلیحاتی مقابل ایران شده است که مدتی پیش شورای امنیت سازمان ملل با رد پیش نویس قطعنامه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی مقابل ایران، مخالفت صریح خودرا با آن اعلام نمود و بجز آمریکا، تنها کشور دومنیکن به آن رای مثبت داد.
همه اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به جز دومینیکن، به همراه ریاست این شورا اعلام نموده اند که آمریکا به سبب خروج از برجام در جایگاهی نیست که بتواند مکانیسم ماشه را فعال کند و شورای امنیت هیچ اقدامی در این خصوص نخواهد کرد.
سه کشور اروپایی روز جمعه نیز در نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل مخالفت خودرا با بازگشت تحریم های بین المللی مقابل ایران اعلام و تاکید نمودند که آمریکا به سبب خروج از برجام نمی تواند مکانیسم ماشه را مقابل ایران فعال کند.منبع:

1399/06/31
13:33:52
5.0 / 5
1522
تگهای خبر: دولت , وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
محفل