با تلاش دفتر هیات دولت انجام شد

انتشار مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با كرونا برای اولین بار

انتشار مجموعه مصوبات ستاد ملی مقابله با كرونا برای اولین بار

محفل: بمنظور تسهیل دسترسی عمومی به متن كامل مصوبات ستاد ملی مقابله با كرونا و بازتاب شایسته تصمیمات و كوشش های مستمر و مؤثر ستاد ملی مقابله با كرونا و تامین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تكلیف های خود و تقویت همسویی دستگاه ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذكور تا اختتام جلسه سی ام (اسفند 1398 تا مرداد 1399) از طرف معاونت امور دولت دفتر هیات دولت گردآوری و تنظیم شد.


به گزارش محفل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در اواخر ســال ۱۳۹۸ که شــیوع «کرونا ویروس کویید ۱۹» به ایران محرز گردید، به سبب سرعت شیوع و کشندگی بالای آن و لزوم اتخاذ تدابیر هم افزا و همگرای دستگاه ها برای کنترل بیماری و نتایج آن، شـورای عالی امنیت ملی کشـور با صـدور مصـوبه ای «سـتاد ملی مقابله با بیماری کرونا» را ایجاد نمود.
ستاد یاد شده که با عضویت مقامات و دستگاه های ذی ربط برای مقابله با ابعاد مختلف کرونا تشکیل یافته است، مرجع اصلی تصمیم گیری در امور در رابطه با کرونا می باشد و مصوبات آن، مبنای اقدام سایر دستگاه ها برای مواجهه هوشمند با کرونا قرار گرفته است.
در همین راستا معاونت امور دولت دفتر هیات دولت نهاد ریاست جمهوری به­ منظور تسهیل دسترسی عمومی به متن کامل مصوبات و بازتاب شایسته‌ی تصمیمات و تلاش ­های مستمر و مؤثر ستاد ملی مقابله با کرونا و تامین حق مردم بر آگاهی از حقوق و تکلیف­ های خود و هم چنین، تقویت همسویی دستگاه ­ها در اجرای تدابیر اتخاذ شده، مجموعه مصوبات ستاد مذکور را گردآوری نموده و برای اولین بار این مصوبات در پایگاه اطلاع ­رسانی دفتر هیات دولت به آدرس cabinetoffice.ir منتشر می­ شود.
در این مجموعه، مصوباتی که تابحال در اختیار دفتر هیئت دولت قرار گرفته است، تنظیم و تدوین گردیده و در عین حال، قوانین و مقررات در رابطه با بعضی از مصوبات یاد شده به صورت تنقیحی در پاورقی مصوبه ذکر شده است.
امید است تا زمان کنترل قطعی کرونا و استمرار فعالیت ستاد، مصوبات جلسه­ های بعدی آن نیز در اختیار مردم، دستگاه­ ها، جامعه‌ی دانشگاهی و حقوقی قرار گیرد.
منبع:

1399/06/17
19:43:23
5.0 / 5
2033
تگهای خبر: دولت , مصوبات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل