توضیحات امیر حاتمی درباره آخرین دستاوردهای تسلیحاتی وزارت دفاع

توضیحات امیر حاتمی درباره آخرین دستاوردهای تسلیحاتی وزارت دفاع

به گزارش محفل امیر حاتمی به بیان توضیحاتی تكمیلی درباره رونمایی آخرین دستاوردهای تسلیحاتی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پرداخت.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، امیر حاتمی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به عرضه گزارشی از پیشرفت های صنعت دفاعی در دولت اظهار نمود: همینطور در این گزارش به برنامه ای که فردا در حضور ریاست جمهوری انجام می شود و در آن سه افتتاح خواهیم داشت، یک نمایشگاه و یک افتتاح خط تولید موتور هواپیمای کوثر (اوج) که خط تولید خویش را طی کرده، نمونه ها تولید شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.
وی ادامه داد: همینطور یک موتور توربو فن رونمایی می شود که موتور بسیار ارزشمندی از نسل چهارم است که برای نخستین بار در کشور ساخته شده است و امروز روی پهپادهای پیشرفته دنیا مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند توان کشور را در حوزه موتور هوایی با افزایش قابل توجهی مواجه کند و هم نسل موتورهای موجود را یک نسل ارتقاء بخشد.
وزیر دفاع افزود: همینطور یک نمایشگاه پهپادی داریم که نمونه های مختلف پهپادی را که در مأموریت های گوناگون نیروهای مسلح ایفای نقش می کنند را به مردم معرفی می نماییم.
حاتمی تاکید کرد: دو محصول موشکی را هم رونمایی خواهیم کرد که در همان مراسم توضیحات آنرا عرضه می نماییم.
وی در پاسخ به این پرسش که توافق اخیر میان امارت و اسرائیل چه تاثیری در تحولات منطقه دارد، تاکید کرد: اسرائیل یک رژیم غاصب است که حق مردم فلسطین و این سرزمین را غصب کرده، یک رژیم جنایتکار است و ردپای جنایاتش در موضوعات مختلف در کشور ما هم دیده می شود، پس حضور او را ما توام با شر، خیانت و جنایت و مسائل مختلف امنیتی برای منطقه پیشبینی می نماییم و بنابراین تاکید کردیم که اگر پای آنان به منطقه باز شود، بلاتردید منطقه با تبعاتی روبه رو می شود و مسئولیت این مورد بی گمان با کسانی است که پای این رژیم جنایتکار را به منطقه باز می کنند.
منبع:

1399/05/29
13:45:39
5.0 / 5
1612
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
محفل