معاون وزیر خارجه:

در وین مذاکرات هسته ای نداریم

در وین مذاکرات هسته ای نداریم

معاون سیاسی وزیر امور خارجه اشاره کرد: ما مذاکره هسته ای نداریم برای اینکه موضوع هسته ای در سال 1394 در قالب توافق بین ایران و 1+5 بطور کامل بدست آمد. موضوع اصلی مذاکرات وین نتایج ناشی از خروج ایالات متحده آمریکا از برجام و رفع تحریم های غیر قانونی می باشد.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، علی باقری کنی در گفت و گویی با اشاره به رایزنیهای خود با همتای فرانسوی در پاریس اظهار نمود: با توجه به این که فرانسه سال آینده ریاست اتحادیه اروپا را برعهده خواهد داشت بدین سبب یک نقش آفرینی فراملی می تواند داشته باشد که فرصت بسیار مناسبی برای ارتقای مناسبات جمهوری اسلامی ایران، نقش آفرینی این کشور در تعاملات منطقه ای و همچنین مسیر مذاکراتی است که ما در ۸ آذر در وین با ۱+۴ خواهیم داشت.
معاون وزیر امور خارجه کشورمان مذاکرات خود با همتای فرانسوی را مشروح، صریح، جدی و سازنده ارزیابی کرد.
باقری درباره سخنان وزیر خارجه فرانسه بعد از گفت و گو با امیرعبداللهیان که گفته بود مذاکرات با ایران باید از همان مرحله ۲۰ ژوئن از سرگرفته شود، اشاره کرد: ما مذاکره هسته ای نداریم برای اینکه موضوع هسته ای در سال ۱۳۹۴ در قالب توافقی که بین ایران و ۱+۵ شکل گرفت، بطور کامل حاصل شد.
وی افزود: موضوع اصلی ما در این مذاکرات نتایج ناشی از خروج ایالات متحده آمریکا از برجام است که این پیامدها فقط منحصر به تحریم های برخلاف قانون است که مقابل جمهوری اسلامی ایران وضع شده است.1400/08/19
23:15:28
5.0 / 5
1477
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل