لطفی:

باید ادعاهای دروغین آمریكا درباره حقوق بشر را زیر سوال ببریم

باید ادعاهای دروغین آمریكا درباره حقوق بشر را زیر سوال ببریم

به گزارش محفل قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: باید ادعای دروغین آمریکا در حقوق بشر را زیر سوال ببریم. باید با دست پر با مصادیق غیر قابل انکار آنها را به چالش بکشیم. در این یک هفته که نماد است، باید از همه کارهای آمریکا ضد حقوق بشر پرده برداریم.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، نصرت الله لطفی در جلسه اطلاع رسانی هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی ( ۶ تا ۱۲ تیر ماه) ضمن تشکر از حضور مردم در انتخابات، در ادامه اظهار داشت: واژگونی دو اتوبوس چهره های خدوم ما هم سرباز معلمان و هم خبرنگاران را از ما گرفت.
وی در ادامه ضمن اشاره به مفهوم حقوق بشر اظهار داشت: این واژه خیلی خوب و جهان شمول است اما در سیاست همراه با اغراض شیطانی شده است. اگر بخواهیم به آن بپردازیم؛ تمدن غرب دارای کارنامه ای سیاه و سنگین در زمینه حقوق بشر است.
لطفی اظهار داشت: در راس همه مدعیان حقوق بشر باید از شیطان بزرگ آمریکا نام برد که دشمن بشر است. در عرصه بین الملل و در خاک آمریکا این مورد وجود دارد. همچون میتوان از قتل عام سرخپوستان و سیاه پوستان و به آتش کشیدن ۸۰ زن و کودک از فرقه داوودیان و... نام برد.
وی ضمن اشاره به تحریم های دارو توسط دولت آمریکا برای مردم ایران در سالهای اخیر اظهار داشت: از کودتای سال ۳۲ تا کشتار جمعه سیاه، ۱۷ هزار ترور، شهادت شهدای محراب، جنگ تحمیلی هشت ساله همچون کارهایی بود که با واسطه یا بی واسطه به صورت عامل یا حامی نقش آمریکا در این میان قابل احصاء است.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: در حوزه رسانه، همه تریبون ها و مجامع بین المللی باید مطالبه گر باشیم و باید ادعای دروغین آمریکا در حقوق بشر را زیر سوال ببریم. باید با دست پر با مصادیق غیر قابل انکار آنها را به چالش بکشیم. در این یک هفته که نماد است، باید از همه کارهای آمریکا ضد حقوق بشر پرده برداریم.
وی ضمن اشاره به ترور نافرجام مقام معظم رهبری توسط گروهک فرقان اظهار داشت: امروز بهتر می فهمیم دشمن چه نعمت بزرگی را می خواست از ما بگیرد، اگر امریکا مستقیم عمل نکرد واسطه و حامی بود.
لطفی به حادثه هفتم تیرماه هم اشاره نمود و اظهار داشت: شهادت شهید بزرگ مرحوم بهشتی و هفتاد و دو تن از همراهان انقلاب را در هفتم تیر رقم زدند. حامیان آن گروه جنایتکار چه کسانی هستند؟ جز آمریکا و غرب.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به تشریح جنایات صورت گرفته توسط آمریکایی ها و عواملش در ایران بعد از انقلاب پرداخت.
وی سپس اظهار داشت: ۱۲ تیر ۱۳۶۷ اقدام بی واسطه آمریکا شلیک دو موشک از ناو جنگی آمریکا بر هواپیمای مسافربری بود. نه تنها اظهار شرمساری نکردند بلکه ناخدای این ناوجنگی مدال شجاعت گرفت و همه سربازان مدال مبارزه گرفتند. ۶۶ کودک، بیشتر از ۵۰ زن و تعدادی تبعه غیر ایرانی در این هواپیما بودند.
لطفی با بیا این که ستادهایی برای تببین، اطلاع رسانی و برگزاری مراسمی جهت به چالش کشیدن آمریکایی ها بعنوان مدافعان حقوق بشر دروغین تشکیل شده است اظهار داشت: شعار محوری ما «آمریکا دشمن شماره یک بشریت؛ منفورترین دولت ناقض حقوق بشر» است.
وی اظهار داشت: سال جاری چهلمین سالگرد هفتم تیر است. مناسبت هفتم تیر را باید ویژه برگزار کرد. از چند بعد کشوری و ملی اقداماتی صورت گرفته است. یادمان شهدای هفتم تیر در دستور کار است.
لطفی از برگزاری مراسمی با حضور خانواده های شهدای هفتم تیر و مسئولین کشوری اطلاع داد و اظهار داشت: مراسمی هم در سرچشمه با حضور نماینده مکرم ولی فقیه در وزارت کشاورزی حجت الاسلام تقوی خواهیم داشت.
وی از برگزاری مراسم عطر افشانی و گلریزان در قطعه ۷۲ بهشت زهرا هم اطلاع داد و اظهار داشت: فردا ۶ تیر ماه، آیین شکر گذاری نافرجام بودن عملی که ضد مقام معظم رهبری انجام دادند را خواهیم داشت.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری در جهت ارتباط موثر با کشورهای تحت ظلم آمریکا مثل یمن اظهار داشت: انجمن های ما در همه این کشورها حضور دارند. داعش را چه کسی ایجاد کرد؟ حامی اصلی رژیم آل سعود کیست؟ کودکان یمن را چه کسی مورد ظلم قرار داده است؟ آیا پاسخ جز آمریکا است؟
منبع:

1400/04/05
19:57:54
5.0 / 5
1371
تگهای خبر: انتخابات , حامی , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
محفل