نشست كمیسیون مشترك برجام فردا از سر گرفته می شود

نشست كمیسیون مشترك برجام فردا از سر گرفته می شود

نشست کمیسیون مشترک برجام فردا (شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰) در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت خانه های امورخارجه ایران و گروه چهار بعلاوه یک در وین برگزار می گردد.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، ریاست این نشست بر عهده انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.
سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران هم ریاست هیات ایرانی را بر عهده خواهد داشت.
شرکت کنندگان مقرر است به رایزنی ها درمورد بازگشت محتمل آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق ادامه دهند.
اتحادیه اروپا هم امروز با صدور اطلاعیه ای رسمی اعلام نمود که نشست کمیسیون مشترک برجام روز شنبه به صورت حضوری در وین از سر گرفته می شود و شرکت کنندگان مقرر است به رایزنی ها درباره اجرای کامل و موثر این توافق ادامه دهند.
براساس این بیانیه، این نشست در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارتحانه های امورخارجه ایران و گروه چهار بعلاوه یک، برگزارمی شود. شرکت کنندگان مقرر است به رایزنی ها پیرامون بازگشت محتمل آمریکا به برجام و اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق ادامه دهند.
دیپلمات های ارشد کشورهای عضو برجام طی یک ماه گذشته در وین گردهم آمده اند تا این توافق را که آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ از آن خارج شد احیا کنند.
در جریان آخرین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، هیات ها ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت های صورت گرفته برای احیای برجام، بار دیگر بر عزم و جدیت خود برای پیگیری روند گفت وگوها با هدف یافتن چاره هایی برای چند موضوعی که هنوز حل و فصل نشده اند تاکید نمودند.
جمهوری اسلامی ایران بعنوان کشوری مسئولیت پذیر اعلام نموده است که در صورت لغو تمام تحریم ها و تحقق تعهدات سایر طرف های این توافق بین المللی، به اجرای کامل تعهدات برجامی باز می گردد.منبع:

1400/03/23
09:26:01
5.0 / 5
1034
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل