استاندار قم در مراسم جشن رای اولی های انتخابات 1400:

انتخابات در نظام اسلامی مبنای مردم سالاری دینی است

انتخابات در نظام اسلامی مبنای مردم سالاری دینی است

قم استاندار قم اظهار داشت: مبحث انتخابات در نظام اسلامی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد و مبنای مردم سالاری دینی به شمار می آید


دکتربهرام سرمست عصر پنج شنبه در مراسم جشن رای اولی های انتخابات 1400 که در تالار کرامت استانداری برگزار شد طی سخنانی عنوان کرد: خوشحالیم که پسران و دختران ما در سن تکلیف سیاسی قرار گرفتند و فرزندان ما بعنوان رای اولی ها می توانند در این انتخابات در تعیین سرنوشت خود تأثیر گذار و تعیین کننده باشند.
استاندار با اشاره به اینکه همان طوری که جشن تکلیف دینی داریم، جشن تکلیف سیاسی هم داریم اظهار داشت: انتخابات در نظام جمهوری اسلامی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار می باشد و مبنای مردم سالاری دینی است و همه ما وظیفه داریم بعنوان قوام بخش و دوام بخش نظام اسلامی این امر مهم را به شکلی پیش ببریم، که تقویت بیشتر نظام را به دنبال داشته باشد.
سرمست تصریح کرد: برگزار کنندگان انتخابات شامل هیات های اجرایی، هیات های نظارت و بازرسی، ستادهای انتخابات و کاندیداها یک نقشی را دارندولی نقش اصلی از آنِ مردم است که مشارکت حداکثری خود سبب اقتدار ایران اسلامی خواهند شد
وی افزود: این مورد در میان جوانان و رای اولی ها که از سرزندگی و نشاط فوق العاده ای برخوردار می باشند و برای پیشتاز بودن و پیشگام بودن در تحول ات مهم سیاسی اجتماعی، محرک سایر اقشار می شوند، اهمیت بسزایی دارد.
استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره با گرامیداشت ۲۰ خرداد روز جهانی صنایع دستی بیان داشت: ما قم را بعنوان شهر ملی انگشتر ثبت کردیم و این رویداد فرهنگی مهمی برای این استان می باشد چون که شهرهای دیگر از نظر صنایع دستی بخصوص انگشتر دارای سبقه و سابقه دیرینه ای بودند ولی در قم بواسطه وجود هنرمندان زبر دست و خوش ذوقی که داشتیم این عنوان به قم تعلق گرفت.
وی ادامه داد: این نام برای قم بسیار متناسب است چون به دلیل جنبه زیارتی این استان، وجود حرم حضرت معصومه (س) قم به منزله نگین انگشتری برای آن می باشد.
سرمست خاطرنشان کرد: بنابر این این بُعد زیارتی بودن قم می طلبید که از نظر سوغات زائر و هویت فرهنگی تکمیل شود، وثبت ملی قم بعنوان شهر ملی انگشتر می تواند در کنار سوهان و یا فرش دستباف مکمل سوغات زائرین و مسافران باشد، و جا دارد که از هنرمندانی که در این حوزه فعالیت می نمایند، قدردانی نماییم.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و اولین میان دوره ای مجلس یازدهم و دومین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیست و هشتم خردادماه برگزار می شود.1400/03/21
11:23:13
5.0 / 5
1193
تگهای خبر: انتخابات , رهبری , قم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
محفل