سخنگوی وزارت امور خارجه در گفت وگو با محفل:

حق عضویت ایران در سازمان ملل به زودی پرداخت می شود

حق عضویت ایران در سازمان ملل به زودی پرداخت می شود

محفل: سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: مسیر برداشت مبلغ حق عضویت ایران در سازمان ملل متحد از حساب ایران در بانک کره ای و انتقال آن به حساب سازمان ملل در سئول هموار شده است و این پرداخت بزودی صورت خواهد گرفت.«سعید خطیب زاده» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درمورد اخبار انتشار یافته در زمینه تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل متحد اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره در پرداخت حق عضویت خود به سازمان ملل بموقع عمل کرده است و مشکل پیش آمده پارسال هم به علت بلوکه کردن مسیر پرداخت از جانب ایالات متحده بوده است.

وی با اشاره به اینکه دبیرخانه سازمان ملل متحد کاملا در جریان جزئیات مشکل بوجود آمده است، افزود: مشکل پیش آمده در پرداخت حق عضویت جمهوری اسلامی ایران پارسال به علت تحریم های ظالمانه آمریکا بود که مانع از انتقال بموقع حق عضویت ایران شد که در این حوزه طبیعتا قصوری متوجه ایران نبوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه یادآورشد: در مذاکرات صورت گرفته با خزانه داری سازمان ملل، ضمن عرضه راهکار پیشنهادی انتقال پول از محل منابع مالی ایران در کره جنوبی، مقرر شد که آن سازمان ضمن کوشش برای رفع موانع انتقال پول تخصیص یافته از جانب جمهوری اسلامی ایران، مجوز اوفک در زمینه انتقال پول را پیگیری کند.

خطیب زاده افزود: به تازگی این مجوز صادر شده و مسیر برداشت مبلغ حق عضویت از حساب ایران در بانک کره ای و انتقال آن به حساب سازمان ملل در سئول هموار شده است و این پرداخت بزودی صورت خواهد گرفت.

«آنتونی گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد طی روزهای اخیر در نامه ای به رئیس دوره مجمع عمومی این سازمان خواسته است تا جمهوری اسلامی ایران و ۹ کشور دیگر به علت افزایش بدهی خود در حق عضویت سالانه از حق رای فعلاً محروم شوند.منبع:

1400/03/14
13:07:23
5.0 / 5
1103
تگهای خبر: پیگیری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
محفل