در پایان سفر به سوریه مطرح شد؛

ظریف: مردم جهان با دید جدیدی به مساله فلسطین نگاه می كنند

ظریف: مردم جهان با دید جدیدی به مساله فلسطین نگاه می كنند

به گزارش محفل وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه شرایط جدیدی در منطقه بوجود آمده است، اظهار داشت: امروز مردم جهان با دیدن مقاومت مردم فلسطین و وحشی گری رژیم صهیونیستی با دید جدیدی به مساله فلسطین نگاه می کنند.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، محمد جواد ظریف در آخر سفر خود به سوریه در جمع خبرنگاران اظهار نمود: این سفر در شرایطی انجام شد که قبلا برنامه ریزی شده بود که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در سوریه باشیم و نیاز بود باتوجه به اهمیت انتخابات و مراجعه به آرای عمومی و اهمیت ساختارهای قانونی در سوریه این سفر صورت گیرد.
ظریف گفت: علاوه بر پشتیبانی از روند صلح و گفت وگوهایی که در قالب آستانه بین گروه های مختلف سوریه انجام می شود، از اینکه مراحل قانونی کنونی سوریه پیگیری شده و کشور در راه چارچوب های قانونی قرار بگیرد باید حمایت می شد.
وی اشاره کرد: امروز شرایط جدیدی به وجود آمده و آن تلاش رژیم صهیونیستی برای اخراج مردم فلسطین از اطراف مسجد الاقصی و تهدید اطراف مسجد الاقصی بود و حرکت هایی که دراین زمینه صورت گرفت و با مقاومت بسیار سرافراز جوانان، کودکان، زنان و مردان فلسطینی مواجه گردید.
وزیر امور خارجه اشاره کرد: در چند روز گذشته از یک طرف وحشی گری رژیم صهیونیستی و از یک طرف دیگر مقاومت مردم فلسطین را شاهد بودیم و امروز فرصت خوبی بود با سران گروه های مقاومت فلسطین در سوریه دیدار داشته باشم.
ظریف اشاره کرد: روز گذشته با رهبر حماس گفت و گو داشتیم امروز هم با رهبر جهاد اسلامی صحبت خواهیم داشت و فرصت خوبی بود با رهبران فلسطینی در سوریه صحبت نماییم و این حمایت و همبستگی جهان اسلام با موضع و آرمان فلسطین را نشان دهیم.
وی افزود: امروز مردم جهان از یک سو با دیدن مقاومت مردم فلسطین و از طرف دیگر وحشی گری رژیم صهیونیستی، با دید جدیدی به مسئله فلسطین نگاه می کنند.منبع:

1400/02/23
22:24:40
5.0 / 5
1080
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل