سردار جلالی:

دفاع از فلسطین دفاع از گفتمان مقاومت است

دفاع از فلسطین دفاع از گفتمان مقاومت است

به گزارش محفل رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیامی به مناسبت روز قدس، دفاع از فلسطین را دفاع از «گفتمان مقاومت» دانست و تصریح کرد: فعالانه برای شکست کید و مکر دشمن و رذالت های صهیونیست ها جهاد خواهیم کرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، متن پیام سردار غلامرضا جلالی به شرح زیر است:
«به نظر می رسد در عصر کنونی، کمتر روزی است که مانند روز جهانی قدس توانسته باشد ملت ها، گروه ها و قشرهای مختلف جهان را حول یک هدف واحد، هم صدا و همراه کرده باشد. این تدبیر، دوراندیشی و دشمن شناسی معمار کبیر انقلاب امام خمینی (ره) بود که سبب شد روز جهانی قدس به روز فریاد همه ملت های آزاده در مقابل سیاست های تفرقه انگیز تبدیل گردد.
جالب آنکه نه تنها تلاشهای استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل برای کمرنگ کردن این روز بزرگ میسر نشد بلکه با رسواشدن توطئه گران، هر سال بر رونق آن افزوده و بر شمار آزاده اندیشان و هواداران این روز بزرگ اضافه شده است. در واقع امروز مساله آزادسازی فلسطین تبدیل به یک مطالبه جهانی شده است.
حقیقت این است که دفاع از فلسطین نه فقط دفاع از یک محدوده جغرافیایی بلکه دفاع از یک گفتمان به نام «مقاومت» و جهادی است برای مقابله با گسترش نفوذ و سلطه خطری اخلاقی، سیاسی و اقتصادی بزرگ بنام صهیونیسم برای جامعه بشری است. در واقع مساله فلسطین جزو ذات انقلاب اسلامی است.
در واقع فریادی که در روز قدس از گلوی هر انسان آزاده ای شنیده می شود نه فقط از داغ غصب فلسطین و قدس شریف که تاکیدی بر وجوب ایستادگی و مبارزه در مقابل دشمنی غاصب و کودک کش است. روز قدس هر سال محکی است برای سنجش آزادگی ملت های جهان تا عیار آنها مشخص شود و سیه رویان رسوا و دوست از دشمن بازشناخته شوند.
ظهور انقلاب اسلامی جریان منطقه را به نفع فلسطین رقم زده است و بدون شک دلیل پافشاری امام(ره) و رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله امام خامنه ای عزیز و دفاع صریح ایشان از مساله فلسطین و قدس شریف هم همین بوده و هست که دفاع از فلسطین دفاع از مقاومت و دفاع از مقاومت دفاع از اسلام ناب محمدی است که صلاح و مصلحت کشور ما و همه امت واحد اسلامی در حفاظت و تقویت آن است.
آزادی قدس، آرمان مکتب خمینی کبیر و مکتب سلیمانی است و ما به کلام رهبر، مولا و مقتدای مان ایمان داریم که فرمودند انتفاضه مسجدالاقصی یکی از آیات الهی است و جنایتکاران روسیاه را به شدت مجازات خواهد نمود. «ما ایمان داریم که اسلام سرانجام فلسطین را نجات داده و قدس عزیز را از دست متجاوزین پس خواهد گرفت» و خودفروشی برخی کشورهای عربی و معامله تلخ با رژیم صهیونیستی جریان پیروزی فلسطین را تحت تأثیر قرار نمی دهد. ما ایمان داریم که زنده نگاه داشتن یاد و آرمان سردار سرافراز اسلام، حاج قاسم سلیمانی و امتداد عملیات انتقام از دشمن و آزادی قدس دو مفهوم و بال جدا نشدنی است.
سال جاری اما روز قدس، در شرایط متفاوتی برگزار می گردد. نخست آنکه دشمن در دوران فشار حداکثری تمام تلاش خویش را کرد تا ایران را از یک کشور انقلابی به یک کشور سازشکار تبدیل کند اما نتوانست و جلوه های پیروزی ملت ایران آرام آرام در حال ظهور و بروز است.
صهیونیست ها در این خیال خام هستند که می توانند به اقتدار جمهوری اسلامی ایران خدشه ای وارد کنند و در حاشیه امن جا خوش کنند گویا فراموش کردند که «دوران بزن در رو تمام شده است». زهی خیال باطل که پاسخ درست جنایت هایشان را در زمان درست دریافت خواهند کرد و سیلی از جبهه مقاومت دریافت خواهند کرد که طنینش گوش فلک را کر خواهد نمود.
در انتها ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عظیم الشأن آزادسازی قدس شریف، جبهه مقاومت و سپاه قدس و تاکید بر ضرورت انسجام محور مقاومت تحت رهبری امام المسلمین حضرت آیت الله خامنه ای تا آزادی قدس شریف، به حرمت خون شهدا سوگند می خوریم که فعالانه برای شکست کید و مکر دشمن و رذالت های صهیونیست ها جهاد خواهیم کرد و به حول و قوّه الهی تا درهم شکستن همه ترفندهای جبهه استکبار در مقابل همّت و ایمان جبهه مقاومت را شاهد نباشیم از پای نخواهیم نشست.»
منبع:

1400/02/17
12:36:04
5.0 / 5
1114
تگهای خبر: اقتصاد , رهبری , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
محفل