فرهنگی:

دولت باید نقدینگی موجود را به شكل صحیح به سمت تولید مسكن هدایت كند

دولت باید نقدینگی موجود را به شكل صحیح به سمت تولید مسكن هدایت كند

به گزارش محفل سخنگوی هیات رئیسه مجلس یازدهم اظهار داشت: دولت باید نقدینگی موجود را به شكل صحیح به سمت تولید مسكن هدایت كند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمدحسین فرهنگی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار نمود: به نطق اول خودم در مجلس دهم شروع کردم و دیدم که مسائلی که در آن نطق گفته بودم مسائل امروز کشور نیز هست. جامعه امروز ما انتظار تحولات گسترده ای را دارد، امیدوارم مجلس بتواند آغازگر این تحولات بوده و بجای تمرکز در مسائل حاشیه ای چاره ای برای بازار ارز، قیمت طلا، هدایت نقدینگی، کاهش سطح عمومی قیمت ها و سایر مولفه های مهم اقتصادی بیندیشد.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس یازدهم اضافه کرد: اینکه شعار تحول خواهی بدهیم و بجای تمرکز بر مسائل اساسی مردم در درون مجلس به حذف شایستگان متمرکز شویم مناسب نمی باشد. بهتر است برای موضوعاتی مثل مسکن، اصلاح شرایط بازار، تحول در حوزه هایی مثل دانش و هنر و کشاورزی و صنعت و معدن بهترین چاره ها را بیابیم. امروزه باید برای جایگزینی برخی مولفه های اقتصادی گام های موثر برداریم و کاری نکنیم که امید عمومی مردم با سرخوردگی منتهی شود.
نماینده مردم تبریز در مجلس با اعلان اینکه «بعضی قوانین به قوانین سفید و خنثی بدل شده اند نسبت به اقدامات دولت دراین زمینه هشدار داد و اظهار داشت: مسئولان دولتی در جلسات تصمیم گیری برای شبکه های مجازی خودشان تصمیم می گیرند و تصمیم ها را منتشر می کند و مردم آنها را مشاهده کرده و در محاورات روزمره به کار می برند و به قانون تبدیل می کنند در نتیجه آنچه ما در مجلس می نویسیم در عدم اجرا شاهد هزینه های دیگر به جامعه هستیم.
فرهنگی با استناد به روش شناسی قومی در قالب اصول جامعه شناسی و اقتصاد نسبت به از بین رفتن اخلاقیات جامعه هشدار داد و اظهار نمود: برای از بین بردن اخلاقیات نیازی به جنگ نظامی و حتی تحریم نیست. کافی است جامعه ای را با تورم طولانی درگیر نماییم. بنا بگفته بانک مرکزی 35 میلیارد دلار پول در خانه هاست؛ چرا دولت آنها را با مشوق هایی صحیح به بازار نمی کشاند؟ این کار از لزوم های جامعه ما علاج افت سرمایه اجتماعی دولت می باشد.
وی ادامه داد: چرا دولت برای تامین کالاهای اساسی مردم فکری عملیاتی نمی نماید. دادن سرمایه های ملی به مردم چیزی از دولت کم نمی نماید. بیش از 60 میلیارد دلار مطالبه ما از کشورهای مختلف دنیا است. بجای خوراندن به دلال ها چرا در چارچوب تامین کالاهای مورد نیاز و تامین جهیزینه خانواده هایی که به خاطر عدم امکان تامین معیشت تشکیل خانواده را به تاخیر می اندازند بکار گرفته نمی شود؟ این اقدامات زحمت دارد اما دولت برای چیست؟
سخنگوی هیات رئیسه مجلس از مطرح شدن قانون مسکن در صحن علنی مجلس آگاهی داد و اظهار داشت: دولت در زمان مطرح شدن این قانون هر نظری داشت اظهار کند اما پس از تصویب به سرعت آنرا اجرایی کند. دولت باید نقدینگی موجود را به شکل صحیح به سمت تولید مسکن هدایت کند؛ نه به صورت کاذب و دلالی که موجب افزایش قیمت مسکن شود. سخنان فریبنده مثل مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسکن نه فقط کمکی نمی کند بلکه مشکلی بر مشکلات افزوده و موجب افزایش بیشتر قیمت مسکن می شود. موضوعاتی مثل شفاف سازی مهمست اما مسائل مهمتری نیز داریم.
فرهنگی در مورد خصوصی سازی اظهار داشت: درباره خصوصی سازی معماهای حل نشدنی مطرح نکنید که از یک سو افراد فاقد اهلیت را پای معاملات بکشانید و از طرف دیگر به شکلی قیمت ها را طرح کنید که هیچ خریدار واقعی جرأت نزدیک شدن به بنگاه های اقتصادی را نداشته باشد. توانایی و اهلیت اداره باتوجه به سوابق گذشته، عالی ترین معیار برای واگذاری هاست.
سخنگوی هیات رئیسه مجلس در آخر نطق خود اظهار داشت: یکی از رهبران اصلاح طلب بتازگی نامه ای نوشته است. ایشان که سوابق ارزشمندی در انقلاب اسلامی مانند اشغال لانه جاسوسی و برقراری نظارت استصوابی در کارنامه خود دارد نمی دانم چرا عنوان نامه خودرا به اشتباه نوشته و هر آنچه در اختیار دولت مورد حمایت خویش است را به رهبری خطاب کرده است. هر آنچه تحت مدیریت رهبری به بهترین شکل اداره می شود. در عمر انقلاب اسلامی جز دوره اول مدیریت دکتر محمود احمدی نژاد و مدت کوتاه ریاست شهید رجایی بر قوه مجریه، ریاست جمهوری در اختیار جریان اصلاح طلبی بوده است. رهبران اصلاح طلب بجای نعل وارونه زدن باید توضیح دهند که این چه مدیریتی است که داشته و دارند، راه علاج کشور اصلاح قوه مجریه و ورود اراده انقلابی و با نشاط به عرصه اجراست، نه فرافکنی و متذکر ساختن مداخلات دشمن خارجی و بی انگیزگی مدیران به جایگاه رهبری، اگر این کار فرافکنی نیست پس چیست؟1399/04/15
17:50:18
5.0 / 5
2151
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
محفل