حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی در همایش هفته عقیدتی سیاسی در سپاه:

حاج قاسم سلیمانی با تدبیر مانع از تبدیل شدن كشور به میدان جنگ شد

حاج قاسم سلیمانی با تدبیر مانع از تبدیل شدن كشور به میدان جنگ شد

حجت الاسلام و المسلمین حاجی صادقی اظهار داشت: حاج قاسم سلیمانی کشور را وارد جنگ نکرد بلکه با تدبیر مانع از تبدیل شدن کشور به میدان جنگ شد و دشمن را در خانه اش نابود کرد و پشتوانه قدرت را برای دیپلماسی و مذاکره فراهم نمود.


به گزارش محفل به نقل از سپاه نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبدالله حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه دوشنبه 12 اردیبهشت ماه مصادف با سالروز شهادت استاد مطهری در همایش گرامیداشت هفته عقیدتی سیاسی سپاه که به صورت ارتباط زنده تصویری با نیروها و سپاه های استانی و رده های همطراز در سرتاسر کشور برگزار شد ضمن اشاره به فرصت ماه رمضان و اهمیت شب قدر و سفارش به استفاده حداکثری از آن برای متنعم شدن از رحمت رحمانیه خداوند اظهار داشت: امروز دشمن بیشتر از ایجاد انحراف عملی به دنبال ایجاد انحرافات فکری و عقیدتی است و برای مقابله با این انحرافات اگر بخواهیم فردی را الگو قرار دهیم این الگو می تواند شهید مرتضی مطهری باشد.
نماینده ولی فقیه در سپاه اضافه کرد: شهید مطهری یک اسوه و الگوی همیشگی است و خصوصیت های مختلف و بسیاری داشت که اگر ما آنها را کسب نماییم موفق خواهیم بود.
وی در برشماری خصوصیت های مهم شهید مطهری جامعیت این شهید را از نخستین خصوصیت قلمداد و اظهار داشت: نه عرفان او را از سیاست بازداشت و نه سیاست او را از معنویت؛ خود نمونه کوچکی از انسان کامل بود و بنابراین در هر عرصه ای که وارد می شد موفق بود.
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی افزود: اسلام ذوابعاد است و ابعادش درهم تنیده است و همه را باید باهم دید و قابل تفکیک و جداسازی نیست. برخی را بهانه عرفان از خدمت باز می دارد برخی با شعار خدمت به خلق از خدا باز می مانند اما مطهری بعنوان یک مربی الگو جامعیت داشت، هم عالم بود و هم عامل تعقلش مانع تعبدش نبود عبادتش با تحرک و روحیه انقلابی و جهادی همراه بود و در جای خود رأفت و مهربانی داشت و اهل قاطعیت و شدت بود.
وی دومین خصوصیت مهم شهید مطهری را قدرت معاینه گری و درک نیازها، لزوم ها و خواسته ها توصیف و اضافه کرد: مطهری بر نیاز شناسی و درد شناسی مسلط بود. بصیرت یکی از مهم ترین عرصه هایش، بصیرت نسبت به لزوم ها و اولویت ها است، مطهری مانند متخصص طب اورژانسی که مریض تصادفی را آورده اند دقیقاً می رفت سراغ علایم حیاتی نه آنچه که نیاز نیست. کتاب های داستان راستان، اصول فلسفه و خدمات متقابل اسلام و ایران که نوشته است همه بر مبنای نیازهای روز تعریف شده است.
نماینده ولی فقیه در سپاه سومین خصوصیت شهید مطهری را اخلاص و قیام لله دانست و اضافه کرد: نفوذ کلام به میزان رنگ الهی آن است، کار منهای خدا برکت ندارد، مطهری همه برکت کارش به خاطر همین بود.
وی ادامه داد: مطالبه مقام معظم رهبری( مد ظله العالی) از ما و شما اثر بخشی است که نخستین نکته این است که جز با اخلاص اثر بخشی به وجود نمی آید.
نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: کار مربیان انسان سازی است نه کالاسازی، چون که خصوصیات سازنده در کالا تأثیر ندارد اما در انسان سازی موثر است و بنابراین نیازمند خصوصیت هایی همچون توانمندی ها در عرصه علمی، انگیزشی و مهارتی است.
وی ضمن اشاره به نزدیک شدن ایام انتخابات اظهار داشت: امروز لازم است ظرفیت های خود برای فراهم سازی بسترهای مشارکت حداکثری و امنیت همه جانبه نسبت به انتخابات و حضور تاثیرگذاری که در آن مردم ادا کننده حق و تکلیف هوشیارانه خود هستند را به کار گیریم.
نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه توضیح داد: این لزوم بسیار بالا است اینکه هر کدام چند نفر را برای حضور تأثیرگذار در انتخابات قدرت و انگیزه دهیم، به مردم امید بدهیم و بگوییم که چاره بد عمل کردن مسؤلان، ایجاد تغییر است، تغییری که از خود مردم و به دست مردم است همانگونه که خداوند در قرآن هم به آن تاکید کرده و باید بدانند که انتخابات هم حق است هم تکلیف، اگر بد انتخاب کردید در گناهان او شریک هستید و اگر صالح باشد در اعمال صالح هم شریک هستید.
وی ضمن اشاره به فرصت ماه مبارک رمضان اظهار داشت: رمضان فرصت فرد سازی است و باید بدانیم اگر اخلاص باشد خدا تاثیرگذاری می دهد و اهداف بالای تربیتی محقق خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه نباید به شایعات توجه کرد اظهار داشت: سپاه موضعش حضور حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب هوشمندانه با شاخص مهم ولایت، ولایت مداری و ولایت محوری است.
وی امیرالمومنین ضد السلام را الهی ترین و در عین حال مردمی ترین حاکم تاریخ توصیف و اضافه کرد: بزرگترین صدمه می تواند انتخاب مدیرانی باشد که در امتداد ولایت حرکت نمی کنند سربازی ولایت، کارآمدی و تعهد به شریعت، مردم باوری، مردم داری و مردم یاری به دنبال دارد.
نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: سپاه همواره بر حضور حداکثری در انتخابات تاکید داشته و ملاک ها را بیان می کند و در کمک به امنیت، نقش پذیری و نقش آفرینی دارد اما نسبت به مصداق ها نظری ندارد و مجموعه سپاه در این مورد موضعی منسجم است.
ایشان در ادامه با تکیه بر اهمیت واقع بینی، واقع گویی، رعایت انصاف و اخلاق اظهار داشت: اخیراً به دروغ گفته شده که توسط اینجانب نامه ای در مورد یکی از افراد به شورای نگهبان ارسال شده است، روز دیگر هم احتمال دارد دروغ دیگری بگویند اما تاکید می شود سپاه هیچ گاه ورود مصداقی در انتخابات له یا ضد کسی نخواهد داشت.
نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان کرد: به همه عزیزان پاسداری که قصد ورود به عرصه انتخابات را دارند به صورت یکسان تذکرات شفاهی و کتبی داده شده است تا نسبت به رعایت ضوابط سازمانی اهتمام لازم را داشته باشند.
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با اشاره به اینکه تقوای دینی به ما اجازه نمی دهد در مقابل هر حرفی واکنش نشان دهیم افزود: متأسفانه اخیراً بعضی از مسؤلان دولتی در اقدامی نسنجیده مبادرت به انجام مصاحبه هایی تحت عنوان تاریخ شفاهی دولت کرده اند و مطالبی در آن بیان شده که مناسب فضای عمومی نبوده و بعضاً هم کذب و نادرست است.
نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: از دیدگاه بنده و بر مبنای اطلاعاتی که دارم این تحلیل را عرض می کنم که این حرکت برنامه ریزی شده بوده نه تصادفی؛ نگرانی ما این است که نکند تاریخ را در تاریک خانه بنویسند، تحریف کنند و افتخارات ملت را تضعیف و به آن خدشه وارد کنند.
وی ادامه داد: عده ای دنبال این هستند که تاریخ مقاومت، ایستادگی و مجاهدت مردم را کمرنگ کنند که یکی از ابعاد در همین پروژه مشهود است.
نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: متاسفانه انگیزه انتخاباتی پشت تخریب دیگران و کوچک کردن انسان های بزرگ بوده و برخی به دنبال بزرگ کردن خود از راه کوچک نشان دادن انسان های دیگر هستند.
وی ادامه داد: مگر خورشید نورانی حاج قاسم را میتوان کمرنگ کرد و با رویکردها و هدف گذاری های انتخاباتی به تحریف تاریخ و توجیه عملکردهای غلط پرداخت؟
نماینده ولی فقیه در سپاه ضمن اشاره به محتوای این صوت اضافه کرد: متاسفانه در این فایل صوتی اتهامات دروغ و نسبت های ناروایی به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم به سپاه پاسداران، نیروی قدس و شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی داده شده است که عموماً هم حقیقت ندارد.
وی با اظهار تاسف نسبت به این ادعا که حاج قاسم جوانان را به میدان جنگ برد، تصریح کرد: باید سوال کرد کدام میدان جنگ؟ حاج قاسم نگذاشت جنگ وارد کشور شود و ویروسی که طرف های مذاکره شما طی دو دهه در تولیدش کار کردند، ویروسی که در مقابل اندیشه شیعی بعنوان تفکر تکفیری و وهابی بوجود آمد و جوانان را فریب می داد، یعنی همان ویروس داعش هدف اصلی اش کجا بود؟ دقیقا ایران و مرکز تفکر اسلام ناب بود، هنر حاج قاسم این بود که در سرزمین های دوردست با آنها درگیر و با نابودی آنها و نگذاشت این ویروس نه در عراق و سوریه و نه در هیچ جای دیگر باقی بماند.
دکتر حاجی صادقی افزود: اگر حاج قاسم نبود هم اکنون چه وضعی داشتیم؟ حاج قاسم از ورود جنگ به کشور جلوگیری کرد و اگر ویروس داعش در عراق و سوریه خفه نمی شد در کوچه و بازار خودمان باید با آن می جنگیدیم.
نماینده ولی فقیه در سپاه با تکیه بر رجوع این افراد به پیشینه خود بخصوص در دوران دفاع مقدس و اینکه مردم اقدام عملی و حضور در صحنه می خواهند و حاج قاسم در دفاع، کمک، مردم یاری، امنیت، سیل، زلزله و... همراه مردم بود اظهار داشت: چرا از قهرمانان تان دفاع نمی کنید؟ چرا نمی گویید حاج قاسم و راهبرد نیروی قدس و شهدای مقاومت کمر رژیم صهیونیستی را شکست؟ و زوال آمریکا را رقم زد؟
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی با اشاره به اینکه حاج قاسم مشتاق جنگ نبود و حتی اگر می توانست جلوی جنگ تحمیلی را هم می گرفت، عنوان کرد: او با تبعیت از امامین انقلاب در دفاع مقدس ۴۰ ساله خود، نگذاشت مردم با حضور دژخیمان بعثی و تکفیری گرفتار بدتر از مرگ شوند.
وی ضمن اشاره به ادعای مطرح شده پیرامون نحوه ورود روسیه به محور مقاومت و نقش شهید حاج قاسم سلیمانی در این حوزه اضافه کرد: باید یادآوری نماییم که ما سه سال پیش از روسیه به دعوت دولت سوریه به این کشور وارد شدیم و جنگیدیم. هنر حاج قاسم این بود که روسیه را هم به میدان آورد و سرباز جبهه مقاومت کرد، این در شرایطی است که ۸ سال مذاکره به اندازه مذاکرات دیپلماتیک حاج قاسم تأثیر نداشت.
نماینده ولی فقیه در سپاه اضافه کرد: قرآن در سوره ممتحنه مبنای تعامل ما با دنیای غیر اسلامی را این دانسته است که اگر با شما بر سر دین جنگ نداشته باشند و دنبال استثمار و استعمار نباشند با عدل و قسط با آنان رفتار کنید و اگر دشمن دین شما هستند با آنها مبارزه کنید.
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی اضافه کرد: حاج قاسم پیرو امام علی ضد السلام بود که فرمود"کونا للظالم خصما وللمظلوم عونا" اسلام مدافع مظلومان است و هر جا که ندای مظلومیت بلند شود باید جواب بدهیم، حال اگر این مظلومان مسلمان باشند مسئولیت ما بالاتر و افزون تر است.
نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار داشت: اگر معتقد به دین اسلام هستیم باید بدانیم که دین ما محدود به مرزهایمان نیست و در میدان عمل هم دیدیم که پیش از این که کس دیگری از دفاع از حرم سود برد این خود ما بودیم که با تضمین امنیت کشورمان سود بردیم.
وی تصریح کرد: حضور با افتخار و سربلند در مذاکرات معروف به هسته ای مرهون مجاهدت ها و تولید قدرتی است که حاج قاسم ها برای کشور رقم زدند.
دکتر حاجی صادقی اظهار داشت: شما با آن اظهارات بی اساس و نادرست نه فقط به حاج قاسم بلکه در حق همه شهدا و خانواده های معظم آنان جفا کردید و انگار مفهوم شهادت را نمی دانید !
نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه سزاوار نبود نسبت به افتخارات ملت این گونه سخن بگویید تصریح کرد: بدانید خدا ناظر و حاضر است و شهیدان این انقلاب را حفاظت می کند و اگر کسی در حق آنها ظلم و جفا کند عاقبت خوبی ندارد.
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی ضمن اشاره به اینکه برخی به رغم همنشینی با حاج قاسم او را نفهمیدند اظهار داشت: حاج قاسم یک هنرمند جامع الاطراف بود، او با به کارگیری ظرفیت های مختلفی که در کشورهای دیگر وجود داشت، با استفاده از تقویت روحیه جهادی اجازه تحمیل جنگ تروریستی به کشور را نداد تا تلفات متوجه مردم ما شود و به جای ورود توپ و تانک صدام، شاهد جولان داعش و تروریست های تکفیری در ایران باشیم.
دکتر حاجی صادقی در انتها با تکیه بر اینکه هزینه های میلیاردی برای کارنامه سازی نه تنها محبوبیت نمی آورد بلکه منافع کشور را به چالش می کشد اظهار داشت: محبوبیت ناشی از تصرف قلب مردم است همان چیزی که پشت پیکر قطعه قطعه شده حاج قاسم آفریده شد؛ بدانید این بی عدالتی ها و بی انصافی ها را تحمل می نماییم اما هیچگاه فراموش نمی نماییم.1400/02/14
13:47:12
5.0 / 5
1434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل