روایت ترقی از تلاش اصولگرایان برای وحدت در انتخابات ۱۴۰۰؛

ائتلافی رخ ندهد احتمال شكست اصولگرایان بالا می رود

ائتلافی رخ ندهد احتمال شكست اصولگرایان بالا می رود

به گزارش محفل خراسان رضوی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی اظهار داشت: تلاش هایی در جهت ایجاد ائتلاف در میان اصولگرایان در حال انجام می باشد تا دو شورای ائتلاف و وحدت با یکدیگر یکی شوند. این مذاکرات همچنان ادامه دارد، اگر این وحدت رخ ندهد، احتمال عدم موفقیت بسیار بالاست.


حمیدرضا ترقی در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به افرادی که تا کنون برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرده اند، اظهار نمود: مقام معظم رهبری قبل از سال جدید مطرح نمودند که اگر کسی توانایی قرار گرفتن در جایگاه ریاست جمهوری را در خود نمی بیند، به این عرصه وارد نشود. افرادی که تا کنون برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی کرده اند، باید خویش را با این سخن رهبری تطبیق دهند و ببینند که آیا چنین توانایی را در خود می بینند با خیر.
این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: به مرور از سوی شورای نگهبان به افراد اعلام خواهد شد که واجد شرایط کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری هستند یا خیر. در مجموع من فکر نمی کنم که بیشتر از ده درصد افرادی که هم اکنون نام شان مطرح است، بتوانند بعنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری تایید صلاحیت شوند.
تلاش هایی برای ائتلاف اصولگرایان با یکدیگر در حال انجام است

وی در مورد احتمال ائتلاف نظامیان، اظهار داشت: از بین تمامی افرادی که تاکنون برای انتخابات ریاست جمهوری سال جاری اعلام حضور کرده اند، کمتر از ده درصدشان نظامی هستند. ضمنا هر تعداد از نامزدها که بخواهند، می توانند با هم ائتلاف کنند و نظامیان هم اگر بر روی یک نفر ائتلاف کنند، برایشان مثبت خواهد بود.
ترقی با اشاره به اینکه تلاش هایی در جهت ایجاد ائتلاف در میان اصولگرایان در حال انجام می باشد، افزود: مذاکرات و تلاش هایی در حال انجام می باشد تا دو شورای ائتلاف و وحدت با یکدیگر یکی شوند. این مذاکرات همچنان ادامه دارد. این دو شورا دو ظرفیت مکمل یکدیگر هستند و اگر با هم تلفیق شوند، ظرفیت بزرگی را برای انتخابات پدید خواهد آورد و احتمال پیروزی اصولگرایان را هم افزایش خواهد داد، اما اگر این وحدت رخ ندهد، احتمال عدم موفقیت بسیار بالاست.
حضور قالیباف به آمدن یا نیامدن رئیسی بستگی دارد
سخنگو و نایب رییس شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلابی خراسان رضوی در مورد حضور قالیباف، بیان نمود: آقای قالیباف کار مجلس را مهم می داند و تلاش دارد تا ضرورتی احساس نشود، وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری نشود، اما حضور یا عدم حضور وی به حضور آقای رئیسی هم بستگی دارد. اگر آقای رئیسی حضور یابند امکان دارد خیلی از نامزدها به نفع ایشان کناره گیری کنند.

ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان در انتخابات ها معمولا روی قشر خاکستری جامعه و کسانی که کمتر در انتخابات ها شرکت می کنند حساب ویژه ای باز می کنند. الآن هم باید دید آیا دولت با مذاکراتی که هم اکنون با ۱+۴ دارد، می تواند گشایشی در اقتصاد کشور به وجود آورد یا خیر.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه افزود: از سوی دیگر اگر اصلاح طلبان بتوانند از نامزد سفید یا اجاره ای استفاده کنند که بتواند از فیلتر شورای نگهبان عبور پیدا کند، احتمال اینکه به یک رقیب جدی در عرصه رقابت تبدیل شوند، وجود دارد. ازاین رو نباید اصولگرایان را پیروز قطعی انتخابات دانست.
ترقی ضمن اشاره به آقایان ظریف، جهانگیری و اردکانیان بعنوان دولتمردانی که هم اکنون بعنوان داوطلبین حضور در انتخابات مطرح هستند، اظهار داشت: امکان دارد عضوی از دولت آقای روحانی، برای دفاع از عملکرد دولت ایشان در رقابت های انتخاباتی حضور پیدا کنند.

هنوز گفتمانی که منجر به دوقطبی در انتخابات شود در کشور شکل نگرفته است
وی با اشاره به اینکه ما تاکنون نتوانستیم در مورد انتخابات ریاست جمهوری پیش رو یک دوقطبی را مشاهده نماییم، اظهار نمود: هنوز گفتمان متفاوتی در کشور شکل نگرفته است که ما این دوقطبی را مشاهده نماییم، بنابراین به نظر می آید هنوز متاسفانه تا رسیدن به فضای انتخاباتی در کشور فاصله داریم.
سخنگو و نایب رییس شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلابی خراسان رضوی در مورد دوقطبی های احتمالی بیان نمود: دوقطبی مذاکره و مقاومت، مبارزه با فساد و عدالتخواهی و دوقطبی هایی که در انتخابات های قبل بوده است، امکان دارد در این دور از انتخابات هم شکل بگیرد.
منبع:

1400/01/30
14:59:27
5.0 / 5
1377
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
محفل