روند انتخابات در استان منطبق بر قانون و راهبردهای رهبر انقلاب در جریان است

روند انتخابات در استان منطبق بر قانون و راهبردهای رهبر انقلاب در جریان است

قم مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری قم با اشاره به شروع روند ثبت نام سه انتخابات خردادماه یک هزار و چهارصد این رویه را رویه ای کاملا قانونی و منطبق برراهبردهای ارائه شده از طرف رهبر انقلاب ذکر کرد.


مرتضی بابابی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به نام نویسی نامزد های انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران متکی به رای مردم و پشتیبانی ملت است و انتخابات در کشور ما تجلی گاه مردم سالاری، مظهر حماسه سیاسی و عرصه چرخش نخبگان است و حضور و مشارکت حداکثری مردم در آن بر قوام نظام می افزاید و امروزه مشارکت مردم در تصمیم گیری های سیاسی بعنوان یک متغیر مهم در روند پویایی جوامع انسانی مورد توجه است.
وی با اشاره به اصل ششم قانون اساسی، اشاره کرد: در جمهوری اسلامی ایران امور کشور باید به اتکاء آراء عمومی اداره شود، از راه انتخابات، انتخاب رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شوراها و نظایر اینها، یا از راه همه پرسی در مواردی که در اصول دیگر این قانون معین می گردد.
بابایی اضافه کرد: درراستای حفظ این دستاورد بزرگ و با توجه به برگزاری هم زمان سه انتخابات سیزدهمین دوره ی ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراها و دومین میان دوره ای پنجمین دوره ای خبرگان رهبری در خرداد 1400 در استان قم، ستاد انتخابات استان با صدور ابلاغ اعضاء از طرف استاندار رسما فعالیت خودرا با شش کمیته اطلاع رسانی تبلیغات، امنیتی و انتظامی، امور حقوقی، پشتیبانی، فناوری اطلاعات و حراست و استعلامات شروع و تدابیر لازم اتخاذ شده است.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری قم بیان کرد: باتوجه به احتمال استمرار شرایط کرونائی در کشور تدابیر لازم همچون افزایش 10 درصدی شعب، استقرار در مکان های مناسب اتخاذ شده است.
وی همین طور عنوان کرد: نخستین اصل بی طرفی کامل مجریان درتمام مراحل انتخابات و اجرای امر قانون است و حفظ بی طرفی کلید واژه و سرلوحه مجریان انتخابات است.
بابایی افزود: رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و همه مردم از مجریان انتخابات انتظار دارند که پاسدار رای مردم بوده و امانتداری و انصاف را در نظر بگیرند، گرایش سیاسی خودرا تنها در زمانی که رای خودرا به صندوق می اندازند نشان دهند. این مساله به لحاظ سیاسی و اجتماعی از اهمیت ویژه ای برخوردارست و جلب و افزایش اعتماد مردم و تقویت سرمایه اجتماعی در سایه بی طرفی مجریان و ناظران محقق می شود پس در صورت مشاهده تخلف با خاطیان برخورد قانونی خواهد شد.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری قم با اشاره به لزوم صیانت از حقوق انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان در مراحل مختلف انتخابات اشاره کرد: اهمیت این امر زمانی بیشتر شد که راهبرد کلیدی مقام معظم رهبری اعلام گردید و رای مردم را حق الناس خواندند که جدا از بحث اداری آن، بعد شرعی پیدا کرده است و باید با وسواس با آن برخورد نماییم.
بابایی اظهار داشت: توجه به اسناد بالا دستی ازجمله قانون و بخشنامه و دستور العمل ها و همین طور سیاست های کلی انتخابات ابلاغ گردیده از طرف مقام معظم رهبری در انجام امور انتخابات حائز اهمیت فراوانی است.
وی همین طور بیان کرد: امنیت، آرامش و سلامت انتخابات باید در همه حال رعایت شود و شرایط باید به شکلی باشد که همه افرادی که رای خودرا در صندوق می اندازند با اطمینان از سلامت انتخابات رای دهند.
بابایی ضمن تاکید بر هم افزایی و تعامل سازنده بین هیات های اجرائی، بازرسی و نظارت بر انتخابات اظهارکرد: ضرورت پرهیز از افراط و تفریط در امور، لطمه شناسی و شناسائی نقاط قوت و ضعف، نیاز سنجی و دسته بندی مشکلات و کاستی های انتخابات در ادوار گذشته و تلاش در جهت تقویت نقاط قوت و رفع کاستی ها با بهره بردن از تجربیات از دیگر نکات مهم در پروسه انتخابات است.
وی با اعلان اینکه شفافیت در اقدامات و برنامه های ستاد انتخابات بسیار حائز اهمیت می باشد، اضافه کرد: امید می رود کمیته های اطلاع رسانی نسبت به پوشش اخبار و اقدامات ستاد انتخابات اهتمام ویژه داشته باشند.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری قم ضمن تاکید بر اصول اخلاق مداری، بیان کرد: درنظام جمهوری اسلامی که بر خواسته از آموزه های دینی و همین طور آراء ملت است و پیوند دین و سیاست را با هدف سعادت بشر سرلوحه کار خود قرار داده، توجه و رعایت موازین اخلاق سیاسی، اهمیت مضاعفی پیدا می کند و لازم است در جریان انتخابات سرلوحه کار همه شامل نامزدها، مردم ومسوولین باشد تا شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور و در فضائی با رقابت سالم باشیم که سبب تقویت و استواری نظام مقدس اسلامی باشد.1399/12/24
12:42:58
0.0 / 5
1439
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل