پربازدیدترین اخبار سیاسی ۸ تیر ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۸ تیر ایسنا

به گزارش محفل اعلام حدنصاب افزایش اجاره بها در تهران و كلانشهرها/ الزامی شدن ماسك از ۱۵ تیر در مكان های سرپوشیده/ ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات اكبر طبری/ طـرح دوفــوریـتـی مـجـلـس بـرای سـامـانـدهـی بـازار مـسـكـن/ «فروش نوزاد» از نگاه یك حقوقدان و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود كه می توانید آنها را در این گزارش مرور كنید.


حدنصاب افزایش اجاره بها در تهران و کلانشهرها/اجباری شدن ماسک از ۱۵ تیر در مکان های سرپوشیده
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، اظهارات رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله درباره الزامی شدن استفاده از ماسک در صدر اخبار پر مخاطب امروز بود.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این نشست اظهار داشت: مقرر است از هفته آینده ترتیباتی اتخاذ شود تا از ۱۵ تیر ماه تا انتهای ماه، ماسک در مکان هایی که تجمع وجود دارد یا سرپوشیده است، الزامی نماییم.
او همینطور در ارتباط با تصمیم دولت دوازدهم درباره افزایش اجاره بها هم اظهار داشت: اجاره بهای مسکن بسیاری از مستاجرین را تحت فشار قرار داده است. مقرراتی گذاشتیم که اضافه اجاره بها در تهران بیشتر از ۲۵ درصد، در کلانشهرها بیشتر از ۲۰ درصد و در سایر شهرها بیشتر از ۱۵ درصد ممنوع باشد.
طـرح دوفــوریـتـی مـجـلـس بـرای سـامـانـدهـی بـازار مـسـکـن
در همین رابطه سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی دو فوریتی برای ساماندهی بازار مسکن اطلاع داد.
سید البرز حسینی تصریح کرد: در مورد ساماندهی بازار مسکن طرح دو فوریتی آماده شده و ان شاءالله یکشنبه بعدی در اولین نشست کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
طبری بازجو ما را از خانه سازمانی بیرون کرد
بر گزاری ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و متهمان دیگر این پرونده هم از پربازدید های امروز بود.
در این نشست رسول قهرمانی، نماینده دادستان اظهار داشت: طبری بازجو ما را به جرم اعتنا نکردن به سفارش های خلاف قانونش از خانه سازمانی بیرون کرد. چرا عریضه های مردم بیچاره را در خردکن می اندازد، ولی کارهای متهمان اقتصادی را در خردکن نمی اندازد و پیگیری می کند و اگر بازجو مقاومت کند اخراجش می کند. آن بازجو اولیه پرونده نیاز آذری را خواهش می کنم بررسی کنید و ببیند نخستین پرونده به چه کسی ارجاع شده و آقای طبری آن بازجو را به کجا فرستاد؟
اتهام عباس ایروانی از «از افساد فی الارض» به «اخلال عمده در نظام اقتصادی» تغییر کرد
امروز همینطور هشتمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده گروه عظام خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار گردید.
در ابتدای جلسه قاضی صلواتی از متهم ردیف اول خواست در جایگاه قرار گیرد و با اشاره بعنوان اتهامی وی اظهار نمود: آقای ایروانی اتهامات شما در ۵ بند در جلسات قبل قرائت شد به استناد ماده ۲۸۰ قانون آیین دادرسی کیفری بند الف اتهامات شما از افساد فی الارض از مجرای اختلال عمده در نظام اقتصادی کشور به اختلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان به میزان ۶۶۴ میلیون و ۳۷ هزار و۴۲۵ دلار اصلاح و تغیر پیدا می کند.
منتشر کننده خبر بازداشت دادستان سابق تهران محکوم شد
خبر بعدی در ارتباط با مجازات منتشر کننده خبر بازداشت دادستان سابق تهران بود.
عباس جعفری دولت آبادی دادستان سابق تهران اعلام نمود: فردی که در مردادماه سال قبل خبر بازداشت او را منتشر نموده بود به مجازات جزای نقدی محکوم شد وحکم دادگاه بدوی در خصوص محکومیت محکوم ضد به دو میلیون تومان جزای نقدی را تایید کرده است.
اعتقاد به آخرت در نزد برخی مردم و مسؤلان پایین آمده است
تحلیل یک نماینده سابق مجلس در خصوص کاهش اعتقاد به آخرت در نزد برخی مردم و مسؤلان مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.
احمدی لاشکی دراین باره با تاکید بر اینکه هر چه برخوردها در مبارزه با فساد جدی تر باشد جلوگیری از بروز چنین مواردی قویتر خواهد شد و جلوی فساد گرفته می شود اظهار نمود: یکی از بزرگترین مشکلات ما این است که متاسفانه در نزد برخی مردم و حتی برخی مسئولین ما اعتقاد به قیامت و آخرت پایین آمده است که لازم است این مورد را که بعنوان یک مشکل فرهنگی می توان از آن یاد کرد را مورد بررسی قرار دهیم و برای حل آن آموزش و پرورش خویش را قویتر نماییم که در این حوزه نسل جدید را به خوبی با این مفاهیم آشنا سازد.
جمعی از متولیان در خوابند/ ۳هزار میلیاردتومان از اموال بابک زنجانی تحویل وزارت نفت شد
اظهارات سخنگوی قوه قضاییه در برنامه «نگاه یک» شبکه یک سیما هم از دیگر اخبار پر بازدید امروز بود.
غلامحسین اسماعیلی در ارتباط با مرزبانی ها برای پیشگیری از تعدی به محیط زیست همچون در مناطق شمالی کشور، بیان نمود: عامل این مورد غفلت متولیان و قصور و تقصیر آن هاست. تعدادی از متولیان در خواب تشریف دارند، مأموریت ما این است که آنها را بیدار نماییم.
وی با اشاره به این که، بابک زنجانی داخل زندان است و بخش زیادی از اموال وی به وزارت نفت تحویل داده شده است، اظهار نمود: نزدیک به ۳ هزار میلیارد تومان از اموال بابک زنجانی به وزارت نفت تحویل داده شده است.
کسانی که در دادسراها برخورد نامناسبی با آنها شده، از راه درگاه دادستانی شکایت کنند
همینطور حجت الاسلام والمسلمین منتظری، دادستان کل کشور با بیان این که قوه قضاییه کارها را بر مبنای برنامه متناسب و در مدت زمان یک ساله و ۵ ساله انجام می دهد، اظهار نمود: درگاهی در سایت دادستانی کل بوجود آمده است تا اگر کسی به دادسرایی مراجعه نمود و برخورد مناسبی با او نشد یا حق او گرفته نشد، از راه این درگاه بتواند شکایت و مستندات خویش را عرضه نماید.
این خبر هم مورد توجه مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا قرار گرفت.
مجلس به مبحث افزایش قیمت ارز و کالاها ورود می کند
خبر بعدی درباره ورود مجلس به مبحث افزایش قیمت ارز و کالاها بود.
رحمت الله فیروزی پوربادی، عضو کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: افزایش صعودی نرخ ارز و قیمت کالاهای اساسی برای مردم آزاردهنده بوده و باید به دنبال راهکاری برای نحوه عبور از وضع موجود باشیم و بطور قطع مجلس به بحث گرانی ورود می کند تا تدبیری اندیشیده شود.
مردم از مسؤلان انتظار کار صادقانه دارند
اظهارات رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم بهره برداری از بزرگ ترین مرکز داده منطقه غرب و شمال غرب تهران هم از خبرهای پر بازدید بود.
محمد باقر قالیباف در این مراسم تصریح کرد که انتظار مردم از مسؤلان انجام کار صادقانه بوده و مردم انتظار دارند که هم خوب کار نماییم و هم کار خوب انجام دهیم.
«فروش نوزاد» از نگاه یک حقوقدان
اوایل هفته جاری تصاویری از فروش نوزادان در اینستاگرام پخش گردید که واکنش های زیادی را به دنبال داشت. با تماس شهروندان با پلیس و ورود پلیس فتا به موضوع، متهمان این پرونده دستگیر شدند و دو نوزاد ۲۰ روزه و دیگری که دو ماهه بود توسط ماموران پلیس نجات یافتند.
اظهارات یک وکیل دادگستری در بررسی ابعاد حقوقی این اتفاق هم از پرمخاطب های امروز بود.
علی نجفی توانا اظهار داشت: باید پیش از اینکه ما با برخورد و بگیر و ببند و مجازات با این پدیده مواجه شویم؛ به صورت کارشناسی علت این پدیده را بررسی نماییم.1399/04/08
23:41:16
5.0 / 5
2581
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل