سخنگوی ارتش پاكستان در گفت و گو با محفل؛

ارتش پاكستان مشتاق انجام رزمایش با ایران است

ارتش پاكستان مشتاق انجام رزمایش با ایران است

سخنگوی ارتش پاکستان با تکیه بر اینکه هیچ قدرتی قادر به تاثیرگذاری ضد همکاریهای دوجانبه ما با جمهوری اسلامی ایران نیست، اظهار داشت: پاکستان مشتاق برگزاری رزمایش مشترک با نیروهای مسلح ایران است.به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا، نشست توجیهی سرلشکر «بابر افتخار» با نمایندگان رسانه های بین المللی امروز در مقر فرماندهی ارتش پاکستان در راولپندی انجام شد و سخنگوی ارتش پاکستان مواضع این کشور درباره تحولات پیرامون امنیت منطقه، افغانستان، روابط با دولت جدید آمریکا، وضعیت خاورمیانه، روابط با ایران و چالش پاکستان در مبارزه با پدیده تروریسم را تشریح نمود.

سخنگوی ارتش پاکستان در این برنامه طی پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا درباب تعاملات امنیتی تهران-اسلام آباد و مشارکت برای صلح منطقه ای اظهار داشت: همکاریهای امنیتی ما با ایران در بهترین سطح قرار دارد و دو کشور همیشه روش های سازنده و معقولی را برای رسیدگی به مسائل امنیتی و مرزی مورد استفاده قرار می دهند.

وی با اشاره به برگزاری رزمایش چندملیتی اخیر اَمَن-۲۱ به میزبانی نیروی دریایی پاکستان در کراچی و حضور هیات نظامی ایران بعنوان ناظر در این رزمایش، اظهار داشت: پاکستان و نیروهای مسلح این کشور صادقانه خواهان مشارکت در حفظ امنیت و ثبات منطقه ای با همکاری کشورهای منطقه و هم پیمانان خود است.

سرلشکر بابر افتخار اضافه کرد: ژنرال باجوا فرمانده ارتش پاکستان سال قبل سفر بسیار مهمی به ایران داشت و ما نتایج این بازدید را سازنده می دانیم. همکاریهای خوب نظامی میان دو کشور همچون برنامه آموزشی همیشه در دستور کار طرفین است.

وی اشاره کرد: ارتش پاکستان مشتاق به برگزاری رزمایش نظامی با ایران است. هرچند چنین فرصتی تا حالا مهیا نشده اما از برگزاری رزمایش مشترک در آینده استقبال می نماییم.

سخنگوی ارتش پاکستان اظهار داشت: هماهنگی عالی میان نیروهای دو کشور در مناطق مرزی ایران و پاکستان داریم و هیچ قدرتی نمی تواند این همکاری ها را تحت تاثیر قرار دهد.

وی اضافه کرد: طرح حصارکشی مرزهای مشترک پاکستان با ایران ادامه دارد و دو کشور هماهنگی اطمینان بخشی در این خصوص دارند.پاکستان هیچ همکاری با عربستان در بحث یمن ندارد

سخنگوی ارتش پاکستان در پاسخ به پرسش نماینده رسانه سعودی درباره مناسبات نظامی با عربستان و درگیری این کشور با یمن، اظهار داشت: پاکستان روابط نظامی با عربستان دارد و بطور معمول هیات های نظامی و نیروهای آموزشی میان دو کشور مبادله می شود.

وی اشاره کرد: پاکستان تنها در بخش آموزش نیروهای سعودی با این کشور همکاری دارد و هیچ ارتباطی با تحولات در مرز عربستان و یمن ندارد.

سخنگوی ارتش پاکستان درباره پدیده داعش در منطقه و حمله تروریستی اخیر این گروه در ایالت بلوچستان و کشتار شیعیان هزاره، اظهار داشت: داعش هیچ حضور سازماندهی شده در پاکستان ندارد و برخی عناصر برای کسب پشتیبانی های مالی و لجستیکی از خدمات جاسوسی خارجی از نام داعش استفاده می نمایند.

وی تعدادی از خدمات جاسوسی ضدپاکستانی را به حمایت مالی از عناصر تروریستی و ترویج پدیده داعش در پاکستان خصوصاً در ایالت بلوچستان متهم کرد و اظهار داشت: ارتش پاکستان از نزدیک تمام وضعیت را تحت نظر دارد و معتقد می باشد داعش از آن سوی مرزهای پاکستان هدایت می شود اما قادر به عملیات نخواهد بود و اجازه داده نخواهد شد که تروریست ها صلح و امنیت پاکستان را بازیچه دست خود قرار دهند.
1399/12/07
12:30:40
0.0 / 5
1234
تگهای خبر: آموزش , بازدید , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
محفل