پربازدیدترین اخبار سیاسی پنجم اسفند ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی پنجم اسفند ایسنا

محفل: توضیحات ظریف درباره توافق اخیر ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی/ ماموریت قالیباف به روسای کمیسیون های امنیت ملی و انرژی برای پیگیری حل اختلاف دولت و مجلس/ ارزیابی سخنگوی دولت از اقدامات آمریکا و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.


مجلس قطع همکاری با آژانس را نخواسته است/ توافق اخیر با آژانس یک موفقیت بی نظیر دیپلماتیک است
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، توضیحات وزیر امور خارجه کشورمان درباره توافق اخیر ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در صدر اخبار پربازدید قرار گرفت.
محمد جواد ظریف پیرامون اقدامات و اتفاقات روز گذشته مجلس اظهار داشت: متأسفانه ما یک مشکلی پیدا کرده ایم که همه مسائل را با زاویه سیاسی می بینیم آن چه که جناب آقای صالحی با آژانس بین المللی انرژی اتمی تفاهم کردند یک موفقیت بی نظیر دیپلماتیک است.
وی اشاره کرد: اجرای مصوبه مجلس به مفهوم قطع همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی نیست و قانون مجلس نیز چنین چیزی را نخواسته است.
ماموریت قالیباف به روسای کمیسیون های امنیت ملی و انرژی برای پیگیری حل اختلاف دولت و مجلس
رئیس مجلس شورای اسلامی در امتداد فرمان رهبر معظم انقلاب برای تعامل با دولت و حل اختلافات درباره روش اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، روسای ۲ کمیسیون تخصصی مجلس را موظف کرد با محوریت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و در تعامل با نهادهای مرتبط دولتی، این مسئله را پیگیری و نتیجه را در اسرع وقت به وی و صحن مجلس گزارش کنند.
این خبر هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.
وقت تلف کردن برای احیای برجام به نفع دولت بایدن نیست
تحلیل هفته نامه نیویورکر درباره رویکرد دولت جدید آمریکا نسبت به ایران هم از پربازدیدها بود.
هفته نامه نیویورکر در تحلیلی با اشاره به اقدامات رئیس جمهور پیشین آمریکا مقابل ایران، نوشت که دولت بایدن گشودن مسیر دیپلماسی با ایران را که بوسیله بازگشت به توافق هسته ای محقق خواهد شد، به تعویق می اندازد که این به نفعش نخواهد بود.
اقدامات اخیر آمریکا را ناکافی می دانیم/حل مسائل کلان به دور از هیجان امکان پذیرتر است
سخنگوی دولت هم در نشست خبر امروز خود اظهار داشت: هرچند از اقدامات دیرهنگام آمریکا استقبال می نماییم و آنرا به مفهوم قرار دادن آمریکا در راه سازنده ارزیابی می نماییم، اما این اقدامات را به شدت ناکافی می دانیم.
علی ربیعی با ابراز تاسف شدید از برخی مباحث مطرح شده روز گذشته در مجلس شورای اسلامی و متخلف دانستن رئیس محترم جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، اضافه کرد: همانطور که در بیانیه شب گذشته هیات دولت عنوان شد ضمن استقبال از دستور مقام معظم رهبری برای ایجاد یک صدایی در اجرای قانون مجلس تاکید می نماییم که اجرای این قانون برمبنای مصوبه شورای عالی امنیت ملی بوده و انتظار رفتاری توام با شکیبایی را از همگان داریم. حل مسائل کلان کشور به دور از هیجان آسان تر و امکان پذیرتر است.
تفاهم ایران و آژانس؛ آزمون اعتماد و هم صدایی مجلس با دولت
گزارش ایسنا در همین رابطه با عنوان "تفاهم ایران و آژانس؛ آزمون اعتماد و هم صدایی مجلس با دولت" هم از دیگر اخبار پرمخاطب بود.
بیانیه آژانس و سازمان انرژی اتمی فرمول خوبی برای اجرا است
عبدالرضا فرجی راد، استاد ژئوپلتیک دانشگاه هم در ارزیابی خود از بیانیه سازمان انرژی اتمی و آژانس بین المللی انرژی اتمی اشاره کرد: توافق سازمان و آژانس بین المللی انرژی اتمی فرمول خوبی بود که برمبنای آن هم به صورتی مصوبه مجلس به اجرا در آمد و هم در مورد نظارت ها تصمیم خوبی گرفته شد.
دیگر اخبار مرتبط را می توانید در لینک های زیر دنبال کنید.
باید پیام واحدی به غرب مخابره شود
شورای عالی امنیت ملی در اجماع بر سر برجام نقش بیشتری ایفا کند
نامه مقامات ارشد پیشین رژیم صهیونیستی به نتانیاهو در پشتیبانی از بازگشت آمریکا به برجام
اجرای قانون لغو تحریم ها ضمانت عزت کشور و اختتام قلدری آمریکا است
توقف اجرای پروتکل الحاقی نتیجه فشار حداکثری آمریکا است
آمریکا مایل به مذاکرات غیررسمی با طرف های برجام است
همه می دانند سیاست فشار حداکثری مقابل ایران موفقیت آمیز نبود
حمایت ناتو از تلاش ها برای حفظ برجام
دولت بایدن از برداشتن نخستین قدم برای احیای برجام نترسد
بازگشت فوری آمریکا به برجام و لغو تحریم ها راه عبور از بن بست موجود است
***
دارایی های ایران بعد از رایزنی با آمریکا آزاد می شود
خبر بعدی، بیانیه وزارت امورخارجه کره جنوبی درباره آزادسازی واقعی دارایی های مسدود شده ایران در حساب های بانکی کره ای بود.
کره جنوبی با انتشار اطلاعیه ای اعلام نمود که دولت در حال رایزنی با مقامات ایرانی در جهت یافتن راهایی جهت استفاده از دارایی های مسدود شده این کشور است و طرف ایرانی نیز موافقت خودرا با پیشنهادات ما ابراز کرده است.
در ادامه این بیانیه آمده است که آزادسازی واقعی دارایی های مسدود شده ایران در حساب های بانکی کره ای بعد از رایزنی با کشورهای مربوطه، شامل ایالات متحده صورت خواهد گرفت.
کسر مالیات ۱۰ درصد علی الحساب از حق الزحمه پزشکان در سال ۱۴۰۰
نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در بخش درآمدی در مصوبه ای کلیه مراکز درمانی را مکلف کردند ده درصد (%۱۰) از حق الزحمه یا حق العمل پزشکی پزشکان را بعنوان علی الحساب مالیات کسر کنند.
این خبر هم از پرمخاطب های امروز بود.
گزارش کامل ایسنا از ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در مجلس در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی را می توانید اینجا بخوانید.
ظریف، گزینه اصلاح طلبان برای انتخابات می شود؟
اظهارات دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها درباره احتمال حمایت اصلاح طلبان از محمدجواد ظریف در انتخابات ریاست جمهوری، پربازدیدترین خبر بامداد امروز بود.
محمود صادقی در پاسخ به این پرسش که آیا ظریف را می توان اصلاح طلب دانست، اشاره کرد: دکتر ظریف فعال سیاسی شناخته شده اصلاح طلب نیست و سابقه فعالیت تشکیلاتی اصلاح طلبی ندارد و خود او هم چنین ادعایی نکرده است.
وی ادامه داد: از سویی احساس می شود که ظریف پایگاه رای مناسبی دارد البته برجام هنوز در کما است، ولی علایمی در خصوص احیای برجام وجود دارد و اگر این اتفاق بیفتد، محبوبیت ظریف هم بیشتر می شود و شانس او را برای پیروزی در انتخابات بیشتر می کند البته همانطور که پیش تر اشاره کردم خود ظریف اعلام نموده است که آمادگی حضور در انتخابات را ندارد.
مردان به خاطر مهریه و بانوان با اراده قیم مآبانه مردان ممنوع الخروج می شوند
تحلیل حقوقی محمدصالح نقره کار درباره ممنوع الخروجی سمیرا زرگری، سرمربی تیم ملی اسکی آلپاین زنان ایران توسط همسرش، از دیگر اخبار مورد توجه مخاطبان بود.
این کارشناس مسائل حقوقی با اشاره به اینکه برمبنای آمار ثبت احوال تعداد بالایی از مردان جامعه به خاطر مهریه ممنوع الخروج شده اند و آن طرف قضیه هم تعداد زیادی بانوان به خاطر اعمال اراده قیم مآبانه مردان ممنوع الخروج می شوند، اظهار داشت: وقت بازبینی قانون تبعیض ساز محدود کننده حق فرارسیده است.1399/12/05
18:47:42
0.0 / 5
1097
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
محفل