مسئول كمیته جوانان، دانشگاهیان و فرهنگیان ستاد مركزی بزرگداشت ارتحال امام راحل:

استراتژی جهاددانشگاهی در سالگرد ارتحال امام(ره) استفاده موثر و مفید ازرسانه ها و فضای مجازی است

استراتژی جهاددانشگاهی در سالگرد ارتحال امام(ره) استفاده موثر و مفید ازرسانه ها و فضای مجازی است

به گزارش محفل مسئول كمیته امور جوانان، دانشگاهیان و فرهنگیان ستاد مركزی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام راحل، اظهار داشت: استراتژی ما برای بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) در شرایط موجود كشور، استفاده حداكثری از امكانات رسانه ها و شبكه های مجازی است.


دکتر سید احمد حسینی در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: بی گمان یاد و نام امام عظیم الشأن راحل و افکار و اندیشه های آن حکیم فرزانه، بعنوان مشعل فروزان و معیار راستینی برای حرکت در راه عزت و تعالی، نه فقط برای ملت شریف و قدرشناس ایران اسلامی است بلکه برای مردم آزاده جهان و تشنگان شرف و انسانیت و همه آنانی که می خواهند خودرا از سلطه سلطه گران و مستکبران شرق و غرب رها سازند، همچون چراغ راهنما پرتو افشانی می کند.
وی افزود: هرچند که آحاد جامعه با نام و یاد امام(ره) آرامش می گیرند و از اندیشه های آن عزیز بعنوان سرچشمه زلال معرفت و انسان سازی استفاده می نمایند، اما قشر نوجوان، جوان، دانشجو و دانشگاهی، معلم و فرهنگی که دوران حساس زندگی خودرا هم بعنوان معلم و هم بعنوان متعلم می گذرانند، بیش از همه از این منبع غنی انسان ساز می توانند استفاده کنند.
حسینی اضافه کرد: بدین سبب با چنین باوری، وظیفه و رسالت وزارتخانه ها، سازمان ها، نهادها و دانشگاه های کشور که مسئولیت تربیت و آموزش جوانان را بر عهده دارند، بیش از بقیه ارکان حکومت است. حضرت امام(ره) هم در دوران حیات مبارک شان به جایگاه این دستگاه ها و نقش آنها در توسعه، تعالی و استقلال کشور مکرراً اشاره می کردند. این دستگاه ها باید در همه دوران فعالیت خود بعنوان یک کار فرهنگی و الهی و وظیفه قانونی و انسانی، به تبیین و ترویج افکار و اندیشه های امام(ره) در میان نسل جوان بپردازند.
مسئول کمیته امور جوانان، دانشگاهیان و فرهنگیان ستاد مرکزی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، ایام سی ویکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را، فرصت خوبی برای مدیریت و اجرای کارهای فوق الذکر دانست.
وی با اشاره به انتشار ویروس کرونا، بر استفاده از فضای مجازی و رسانه ها برای برگزاری هرچه باشکوه تر سی ویکمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اصرار کرد و اضافه کرد: با چنین استراتژی ای همه دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی بر آن شدند تا از امکانات فضای مجازی استفاده کنند. همین طور آموزش و پرورش علاوه بر استفاده بهینه از رسانه ها و امکانات فضای مجازی از شبکه آموزش دانش آموزان که "شاد" نام گرفته است، برای تبیین افکار امام(ره) و بزرگداشت یاد ایشان در میان معلمان و دانش آموزان سراسر کشور استفاده خواهدنمود که به این منظور دستورالعملی هم از طرف ستاد مرکزی آموزش و پرورش برای کل کشور صادر گردیده است.
حسینی همین طور در تشریح برنامه های جهاد دانشگاهی برای برگزاری سی ویکمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، اظهار داشت: نشست تخصصی آن لاین با موضوع "جامعه، مردم و لطمه های اجتماعی از منظر امام خمینی(ره)" با بررسی دیدگاه ایشان درباره طبقات مستضعف، بررسی و تبیین الگوی مدیریت بحران از دیدگاه امام(ره) و بررسی ضرورت ارتقای سطح اعتماد اجتماعی، روز ۱۲ خرداد برگزار می شود که در این مراسم معاونان، مدیران و کارشناسان فرهنگی واحدهای جهاد دانشگاهی و فعالان و کانون های فرهنگی دانشگاهی سراسر کشور در این جلسه مجازی حضور می یابند.
وی تصریح کرد: در نامه به روسای دانشگاه های سراسر کشور و مراکز تحقیقاتی از آنان خواسته شد از امکانات فضای مجازی برای بزرگداشت امام(ره) با بهره گیری از چهره های فرهیخته آشنا با افکار امام(ره) استفاده گردد تا اساتید و کارکنان و حتی دانشجویان بتوانند از این برنامه ها استفاده کنند.
حسینی افزود: وزارتخانه های علوم، بهداشت و ورزش و سایر دستگاه های اجرایی در کنار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها مقرر است دیدگاه ها و نظرات اساتید و فرهیختگان دانشگاهی درباره حضرت امام(ره) را به نحو شایسته منعکس و با برگزاری مسابقات فرهنگی بین دانشجویان و جوانان، نسبت به تشویق و ترغیب فعالان این عرصه اقدام نمایند.
او همینطور از استفاده آثار امام(ره) و کتاب های انتشار یافته ایشان توسط اساتید دانشگاه ها، نخبگان فرهنگی و قهرمانان و پهلوانان ورزشی و جوانان برتر و نخبه در عرصه های مختلف سخن گفت و اضافه کرد: با این کار در صدد هستیم افکار امام(ره) را بین جوانان، فرهنگیان و دانشگاهیان ترویج دهیم.
حسینی بار دیگر تصریح کرد: استراتژی جهاد دانشگاهی در روزهای سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، استفاده موثر و مفید از رسانه ها و امکانات فضای مجازی است.
منبع:

1399/03/12
12:34:50
5.0 / 5
2282
تگهای خبر: رهبری , قانون , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
محفل