انتقاد قالیباف از عدم حضور روحانی در جلسه بررسی كلیات گزارش كمیسیون تلفیق بودجه

انتقاد قالیباف از عدم حضور روحانی در جلسه بررسی كلیات گزارش كمیسیون تلفیق بودجه

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه برمبنای قانون رئیس جمهور باید برای دفاع از کلیات بودجه سال 1400 در مجلس حضور پیدا می کرد، بیان کرد: به همین جهت از 10 روز قبل نامه کتبی نوشتم و از ایشان بطور رسمی دعوت کردم، رئیس جمهور این دعوت را اجابت نکردند پس ما وظیفه خودرا انجام داده ایم.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمدرضا صباغیان بافقی نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با استناد به بند ج ماده ۱۰۸ بخشنامه داخلی مجلس اظهار داشت: این بند صریحا بر حضور رئیس جمهور در جلسه بررسی کلیات لایحه بودجه در مجلس تاکید دارد، انتظار بود که رئیس جمهور در این نشست حاضر باشند و از مباحث یارانه، فروش نفت، نرخ ارز و دیگر موارد مطرح شده در لایحه دفاع می کردند، این هم به نفع مجلس بود و هم دولت، شاید برخی ابهامات بهتر برطرف می شد و بر اعتمادها می افزود.
ایشان سپس با استناد به تبصره ۴ ماده ۱۰۸ بخشنامه داخلی مجلس اظهار نمود: گزارش عملکرد بودجه سال گذشته، درباب شرکتها و موسسات و بیمه ها باید ارائه می شد تا دیوان محاسبات آنرا بررسی کند و کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به طورهمزمان با بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ آنرا مورد رسیدگی قرار می داد، عدم توجه به این مساله باعث شده تا ما جداول مربوط به بودجه شرکتها را در اختیار نداشته باشیم و هم اکنون به بررسی بخش کوچکی از بودجه سال آینده بپردازیم.
این عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: تذکر دیگر من با استناد به ماده ۱۸۳ است، جلسات بررسی لایحه بودجه سه شیفت اعلام شده است، باید به این مساله نیز توجه گردد و جلسات به شکلی باشد که بودجه را با دقت بررسی نماییم.
در ادامه محمد باقر قالیباف در پاسخ به اظهارات صباغیان اظهار داشت: برمبنای قانون رئیس جمهور باید برای دفاع از کلیات بودجه سال ۱۴۰۰ در مجلس حضور پیدا می کرد به همین جهت از ۱۰ روز قبل نامه کتبی نوشتم و از ایشان بطور رسمی دعوت کردم، رئیس جمهور این دعوت را اجابت نکردند پس ما وظیفه خودرا انجام داده ایم.
وی ادامه داد: درباب جداول باید بگویم تنظیم همه جداول در این زمان کم امکان پذیر نیست تا به بحث درآمدها بپردازیم. جداول نیز در جای خود قرار می گیرد، درباب موضوع سه شیفت شدن جلسات نیز بخشنامه موضوع را به هیات رییسه سپرده است، باتوجه به محدودیت زمانی در هیات رییسه تصمیم گرفتیم که در هفته اول جلسات به صورت سه شیفت اجرا شود که دوستان آمادگی بیشتری هم دارند و در ادامه دو شیفت خواهیم کرد.
1399/11/14
12:44:04
0.0 / 5
1507
تگهای خبر: دولت , طرح , قانون , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل