در دیدار ظریف با الهام علیف اعلام شد؛

استقبال ایران از ابتكار همكاریهای ۶ جانبه منطقه ای

استقبال ایران از ابتكار همكاریهای ۶ جانبه منطقه ای

به گزارش محفل وزیر امور خارجه با استقبال از طرح پیشنهادی رییس جمهوری آذربایجان تحت عنوان ابتکار همکاریهای منطقه ای ۶ جانبه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک و همکاری در همه زمینه هایی که به برقراری صلح، ثبات و آرامش در منطقه کمک نماید را اعلام نمود.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، محمد جواد ظریف که برای دیداری منطقه ای به حوزه قفقاز سفر کرده است در اولین گام از این سفر بامداد امروز -دوشنبه- در باکو با الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان دیدار و گفت و گو کرد.
وزیر امور خارجه در این دیدار با تبریک پیروزی های اخیر به دولت و مردم جمهوری آذربایجان، بر گسترش همکاریهای دوجانبه تصریح کرد.
ظریف با استقبال از طرح پیشنهادی رئیس جمهوری آذربایجان تحت عنوان ابتکار همکاریهای منطقه ای ۶ جانبه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای کمک و همکاری در همه زمینه هایی که به برقراری صلح، ثبات و آرامش در منطقه کمک نماید را اعلام داشت.
وزیر امور خارجه ضمن اشاره به سفر موفقیت آمیز وزیر امور خارجه و همینطور معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان به ایران، همکاریهای فی درخلال بخصوص در حوزه های اقتصادی را آماده جهش ارزیابی کرد.
رییس دستگاه دیپلماسی با ابراز خرسندی از نتایج برگزاری چهاردهمین دور اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت فعال در بازسازی مناطق آزاد شده خصوصا در زمینه های ساخت و ساز، صدور خدمات فنی - مهندسی، برق و انرژی، کشاورزی، کشت فرا سرزمینی، مین روبی، بازسازی مساجد و بناهای تاریخی را اعلام نمود.
الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان هم در این دیدار با قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در تحولات اخیر در منطقه، از سطح همکاریهای فی درخلال ابراز خرسندی کرد و فضای موجود برای توسعه مناسبات در همه زمینه ها خصوصا حوزه همکاریهای اقتصادی را مثبت ارزیابی کرد.
استقبال علی اف از حضور شرکتهای ایرانی دربازسازی قره باغ
وی با برشمردن پروژه های اقتصادی بین دو کشور، از حضور شرکتهای ایرانی در بازسازی قره باغ استقبال کرد و با ابراز خرسندی از دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در مورد ابتکار ۶ جانبه، این پیشنهاد را به نفع صلح و منافع مشترک در منطقه ارزیابی کرد.
الهام علی اف همینطور از برگزاری نشست های ۳ جانبه ایران- آذربایجان - روسیه و همینطور ایران - آذربایجان - ترکیه در آینده استقبال کرد.
در این دیدار علاوه بر جیهون بایراموف وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، دستیار رئیس جمهور آذربایجان در امور سیاست خارجی هم حضور داشت.منبع:

1399/11/06
17:58:13
0.0 / 5
1256
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل