بیانیه مجمع جهانی بیداری اسلامی در محكومیت اقدام تروریستی بغداد

بیانیه مجمع جهانی بیداری اسلامی در محكومیت اقدام تروریستی بغداد

مجمع جهانی بیداری اسلامی در اطلاعیه ای اقدام تروریستی حملات انتحاری در بغداد را محکوم نمود.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، در این بیانیه آمده است: دستان جنایتکار رژیم های خون ریز، سفاک و آدم کش، بار دیگر از آستین داعش بیرون آمد و خون برخی از انسان های مظلوم و بی گناه را در بغداد بر زمین ریخت.
این بیانیه افزوده است: این اقدامات تروریستی در مقطعی رخ می دهد که دولت و ملت قهرمان عراق خواهان خروج نیروهای آمریکایی از این کشور شده اند و در مقابل، آمریکا که به دنبال تضمین و تثبیت حضور جنایتکارانه خود در منطقه است، مبادرت به ترور جنایتکارانه سردار بزرگ مبارزه با تروریسم و داعش شهید حاج قاسم سلیمانی که به تعبیر مقام معظم رهبری چهره بین المللی مبارزه با تروریسم بود و یا تحریم حشد الشعبی و فرماندهان آن بعنوان با اهمیت ترین نهاد مبارزه با داعش می کند.
این بیانیه ادامه داده است: اینگونه رویدادهای خون بار پیام های گوناگونی را به همراه خود دارد که عدم تغییر سیاست ها و اهداف آمریکا در منطقه غرب آسیا یکی از آنهاست و امروز که خروج نیروهای اشغالگر از عراق به یک مطالبه عمومی تبدیل گشته است، مزدوران نیابتی و جنایت کار تروریستی به وضوح نقش پیاده نظام و عروسک خیمه شب بازی را برای ایجاد جنگ، تفرقه، ناامنی، ترس و وحشت در عراق بازی می کنند.
بیانیه یاد شده اضافه کرده است: آمریکا همیشه نقشه ها و طرح های شوم خودرا برای بهره کشی، جنایت و به یغما بردن ثروت ها و تجزیه، تضعیف و به استضعاف کشاندن کشورهای منطقه دنبال کرده است.
بیانیه فوق می افزاید: نبردی که آمریکا، صهیونیزم بین الملل و ارتجاع عرب در منطقه به راه انداختند نبردی است همه جانبه که با تحریم و تروریسم اقتصادی، تطمیع در سیاست، جنایت و آدم کشی هم راه است.
در این بیانیه تصریح شده که اینک بعد از گذشت یک سال از شهادت رهبران مجاهد جبهه مقاومت، آمریکا و صهیونیسم بار دیگر به خود جرأت و جسارت بازی در میدان خاورمیانه را داده اند و راه آنرا ایجاد رعب و وحشت در میان جوامع با نقاب داعش و تکفیر انتخاب نموده اند.
مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکوم کردن این جنایت خونبار، تنها راه پیروزی و عزتمندی ملت های آگاه و بیدار را هوشیاری، اعتماد به نفس و باور به وعده های الهی، صبر، تقوا و ایمان به خدا در راه مبارزه با مستکبران و جنایتکاران می داند تا ضامن استقلال، آزادی و پیشرفت بیش از پیش کشورها باشند و با اتحاد و همدلی اختتام اشغال گری آمریکا در منطقه را رقم بزنند.
میدان الطیران در مرکز بغداد ظهر پنجشنبه (۲ بهمن) شاهد عملیات تروریستی دو عامل انتحاری با بهره گیری از کمربند انفجاری بود که به کشته شدن ۳۲ شهروند عراقی و زخمی شدن ۱۱۰ نفر دیگر منجر گردید.
این انفجارهای انتحاری با موج محکومیت های داخلی و بین المللی روبرو شد و گروه تروریستی داعش مسئولیت آنرا بر عهده گرفت.


1399/11/04
22:19:37
0.0 / 5
1183
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
محفل