ظریف:

آمریكا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شد

آمریكا مانع پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل شد

به گزارش محفل وزیر امور خارجه، بدهی را تنها دلیل تعلیق رای ایران در سازمان ملل عنوان نمود و اظهار داشت: دولت منبعی را برای پرداخت بدهی ایران به سازمان ملل را مشخص کرده بود اما آمریکا مانع پرداخت آن شد.


محمدجواد ظریف روز جمعه در گفتگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره برخی اظهارات در خصوص اینکه که مشکلات اقتصادی ربطی به برجام ندارد و باید اقتصاد مقاومتی را پیگیری نماییم، اظهار داشت: جهت بررسی این مسئله بیاییم ببینیم وضع تورم کشور پس از برجام که آن هم به صورت کامل اجرا نمی شد، چگونه بود. بعد آن دو سال را با وقتی که ترامپ تحریم ها را اجرا کرد مقایسه کنید.
وزیر امور خارجه افزود: باید اصول اقتصاد مقاومتی را اجرا نماییم و حتما داشتن این وزنه ها بر پایه اقتصاد کشور و اینکه بتوانیم اقتصاد را بهتر پیش ببریم، کمک می نماید.
ظریف درباره تعلیق حق رای جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به علت بدهی، اظهار نمود: باید ۱۶ میلیون دلار برای حق رای و کاهش بدهی به سازمان ملل پرداخت می کردیم. دولت این پول را تخصیص داد و منبع آنرا از محل پولهای جمهوری اسلامی در کره جنوبی مشخص کرد اما آمریکا مانع پرداخت پول به حساب سازمان ملل شد.
وی درباره منابع و مبالغ پولهای بلوکه شده ایران در کره جنوبی، اظهار داشت: این مسئولیت وزارت خارجه نیست و من اطلاعی از آن ندارم. مسئولیت وزارت امور خارجه تسهیل کار بانک مرکزی و سایر دستگاه ها است.منبع:

1399/11/03
22:22:52
0.0 / 5
1244
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل