مطالبه جدی و تند مردم و نمایندگان قم

چرا سخنگوی ستاد كرونا از قم عذرخواهی كرد؟

چرا سخنگوی ستاد كرونا از قم عذرخواهی كرد؟

محفل: قم حاشیه های فراوان اظهار نظرها درباب تعدادی از مسایل در رابطه با عدم رعایت موازین بهداشتی در قم عذرخواهی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا شد.


بعد از صبحت های چند روز پیش علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد سوگواره حدیث غربت در قم، واکنش های شدیدی از طرف مردم، فعالان رسانه ای، فعالان حوزوی و نهادهای مدنی قم عنوان شد که حتی کار به مجلس هم کشیده شد.
به نقل از صفحه اجتماعی دکتر امیرآبادی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا چند روز پیش (۲۷ دی ماه)، از برگزاری انواع مراسم در قم بدون توجه به پروتکل های بهداشتی انتقاد نمود و اظهار داشت: «در برگزاری نماز جمعه و مراسم مذهبی روزهای اخیر در قم هیچ پروتکل بهداشتی رعایت نشده است. فقط ۳۰ درصد از شرکت کنندگان از ماسک استفاده کردند.»
رئیسی اظهار داشت: «کسانی که با بی مبالاتی این برنامه ها را برگزار می کنند، بدون تعارف مسئول مرگ مردم در پیک بعدی کرونا هستند و باید مجازات شوند. این ثواب کردن نیست. اینها دارند آدم می کشند.»
بعد از جمع آوری امضا و نامه نگاری گروهی از فعالین مردمی و رسانه های قم به آیت الله رئیسی برای پیگیری هجمه های ماه های اخیر به قم، دکتر امیرآبادی نیست تذکر جدی را در مورد مطرح کردن این مسائل بیان کرد که امروز با توضیحات سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و توضیحات، مساله وارد ابعاد جدیدتری شد. علی رضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا امروز ضمن اشاره به اظهارات چند روز پیش خود در جلسه ستاد ملی کرونا بیان کرد.
در ارتباط با صحبت های من در جلسه ستاد ملی کرونا درباره برگزاری سوگواره حدیث غربت و مردم قم سوءبرداشت شده است. ما در ستاد همیشه وضعیت انتشار کرونا و بیماران کرونائی ۳۱ استان را تحلیل و بررسی می نماییم و با عنایت به شرایط خاص بوجود آمده در کشور، خوشبختانه روند کنترل بیماری به ثبات رسیده است.
ما نگران ایجاد موج بعدی کرونا در کشور هستیم، درباره موج بعدی انتشار کرونا در کشور تذکراتی را به استان ها می دهیم و صحبت هایی که درباره بحث رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی در قم شد، بر طبق گزارش های رسیده به ما بود و ما موظف به تاکید به رعایت بیشتر پروتکل ها در استان ها هستیم.
جملات و نکاتی در جلسه اخیر ستاد ملی کرونا عنوان شد که فقط قصد من تذکر برای رعایت پروتکل ها بود و به هیچ وجه قصد اهانت به مردم قم، علما، امام جمعه و سایر افراد بزرگ در قم را نداشتم و ندارم.
در این حوزه اگر از صحبت های من سوءبرداشتی شده قصد ما، فقط کنترل بیماری و رعایت پروتکل ها بوده و قصد دیگری نداشتم.
اگر احیانا صحبت های من به مردم استان قم و دیگر استان ها برخورده است، صمیمانه عذرخواهی می کنم.
گفتنی است، با این وجود هنوز هم در جمع های مجازی قم نسبت به این واکنش هم چندان رضایتی دیده نمی گردد و فعالان مدنی و حتی رسانه ای قم خواهان اقدامات کلان تری هستند تا مسایلی مثل روزهای آخر سال قبل و اوایل امسال در مورد مقصر نشان دادن شهر قم در ماجرای کرونا بروز ندهد.
نکته جالب آن که بعد از عذرخواهی وی نیز هنوز این واکنش ها در میان شبکه های اجتماعی و همین طور فعالان مردمی و اجتماعی و رسانه ای قم به پایان نرسیده است.

منبع:

1399/11/01
22:46:27
0.0 / 5
1339
تگهای خبر: پیگیری , طرح , قم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
محفل