نماینده آمریكایی:

تحریم های پمپئو جان هزاران ایرانی را گرفت

تحریم های پمپئو جان هزاران ایرانی را گرفت

محفل: «ایلهان عمر» عضو مجلس نمایندگان آمریکا از سیاست های دولت دونالد ترامپ بشدت انتقاد نمود و اظهار داشت که تحریم های دولت این کشور موجب مرگ هزاران ایرانی شد.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، این نماینده دموکرات ایالت مینه سوتا بامدادان چهارشنبه در یک رشته توئیت نوشت: این مرد (مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا) یک هیولاست. ما نباید میلیون ها نفری را که بر اثر بی رحمی وی رنج کشیدند، فراموش نماییم.
وی اضافه کرد: پمپئو برای اعمال تحریم های خردکننده مقابل مردم ایران لابی کرد و در جریان همه گیری (کرونا) آنها را از تامین داروهای مورد نیاز محروم کرد و هزاران نفر را کشت.
ایلهان عمر با انتقاد از تحریم های آمریکا مقابل ایران و خروج از برجام نوشت: ایران اینک ۱۲ برابر بیشتر از چیزی که اجازه داشت، اورانیوم غنی شده دارد و نظام ایران قدرتمندتر از همیشه است.
این نماینده مسلمان از فروش های تسلیحاتی دولت آمریکا به عربستان و امارات نیز انتقاد نمود. وی اظهار داشت: ترامپ بیش از ۲۹۰ میلیارد دلار سلاح به عربستان فروخت، به رژیمی که مرتبا حامیان حقوق بشر و اصلاحات سیاسی در کشورشان خصوصا حامیان حقوق بانوان را زندانی و شکنجه کرده و می کشد.
نماینده ایالت مینه سوتا از فروش تسلیحاتی به امارات نیز انتقاد نمود.
وی با انتقاد از سیاست های دولت آمریکا در مقابل چین اضافه کرد: ترامپ یک جنگ تجاری را با چین شروع کرد که به بهای از دست رفتن ۳۰۰ هزار شغل و نابودی درآمد خیلی از کشاورزان منجر گردید. به همین دلیل، ورشکستگی و خودکشی کشاورزان به بالاترین رکورد رسیده است.
ایلهان عمر اظهار داشت: ترامپ شاید جنگی را شروع نکرده باشد اما موفق شد کاری بکند که پایتخت کشور ما به منطقه جنگی شبیه شود.منبع:

1399/11/01
12:45:36
0.0 / 5
1368
تگهای خبر: حامی , دولت , مجلس , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
محفل