صوفی:

منظورمان از اصلاح قانون انتخابات اصلاحات فعلی نبود

منظورمان از اصلاح قانون انتخابات اصلاحات فعلی نبود

به گزارش محفل یک فعال سیایس اصلاح طلب اظهار داشت: امام(ره) مقابل کسانی که می خواستند جمهورت را از ایران بگیرند ایستاد و گفت جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه بیش.


علی صوفی در گفتگو با ایسنا در ارتباط با روند اصلاح قانون انتخابات در مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: این اصلاح قانون عرصه و دایره شمول کاندیدهای ریاست جمهوری را تنگ می کند. شاید با زبان بی زبانی می خواهند بگویند دیگرانی که خارج از دایره آنها هستند حق ندارند در عرصه انتخابات ورود پیدا کنند و فقط ما خودمان با هم رقابت می نماییم.
وی افزود: تفکری که پشت این مورد است نفی جمهوریت است. از آغاز پیروزی انقلاب عده ای بودند که در مقابل جمهوری اسلامی، حکومت اسلامی را مطرح نمودند. امام(ره) مقابلشان بود و با ایده آنان مخالفت کرد و حتی روز رفراندام گفتند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه بیش. حالا همان عده هم اکنون دارند قانون انتخابات را از جمهوریت جدا می کنند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب سپس اظهار داشت: دارند رجل سیاسی را تعریف می کنند در حالیکه پیشتر توضیحات واضح در اینباره گفته شده بود. بگذارید مثالی بزنم، در اصل 44 قانون اساسی داریم که اقتصاد جمهوری اسلامی سه بخش است؛ تعاونی، دولتی و خصوصی که محدوده اش را قانون مشخص می کند؛ اما در ارتباط با رجل سیاسی تعریف قاطع داده و نگفته باید محدوده اش مشخص شود.
وی ابراز عقیده کرد: با عنایت به شاکله فکری این نمایندگانی که هم اکنون دست اندر کار اصلاح قانون انتخابات شدند باید گفت فاتحه اش خوانده شده است.
صوفی ضمن اشاره به مطالبه برخی چهره های سیاسی برای اصلاح قانون انتخابات اظهار داشت: اصلاحی که ما از آن یاد می کردیم به تعاریف انتخابات بر می گردد. هم اکنون در همین نهاد اجماع ساز اصلاح طلبان هم داریم این مورد را تعریف می نماییم. می گوییم انتخابات باید آزاد، رقابتی و عادلانه باشد. باید قانون بگونه ای باشد که امکان این رقابت را به وجود بیاورد.
منبع:

1399/10/26
12:25:19
0.0 / 5
1211
تگهای خبر: اقتصاد , انتخابات , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل