پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۱ دی ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۱ دی ایسنا

به گزارش محفل اظهارات معاون وزیر خارجه کره جنوبی درباره کشتی توقیف شده این کشور در خلیج فارس/ نامه سرگشاده محسن هاشمی به خواهرش فائزه/ پشت پرده آشتی قطر و عربستان/ دستورالعمل رئیس قوه قضائیه برای پس گرفتن اموال و دارایی های نامشروع و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود که می توانید آنها را در این گزارش مرور کنید.


اوضاع پیرامون کشتی توقیف شده جدی است
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، اظهارات معاون وزیر امورخارجه کره جنوبی درباره نفت کش توقیف شده این کشور در خلیج فارس در صدر اخبار پرمخاطب قرار گرفت.
چوی جونگ کان قبل از آغاز سفر سه روزه خود در جمع خبرنگاران در فرودگاه اظهار داشت: از اینکه می دانیم تمام خدمه کشتی ایمن و سلامت هستند، خیالمان راحت است اما اوضاع (پیرامون این کشتی) جدی است.
وی طبق یک برنامه ریزی قبلی با مقامات ایرانی درباره دارایی های بلوکه شده ایران در کره دیدار می کند.
نامه سرگشاده محسن هاشمی به خواهرش فائزه
دومین خبر پربازدید امروز، نامه انتقادی محسن هاشمی رفسنجانی خطاب به خواهرش فائزه درباره محتوای سخنان وی در مصاحبه اخیرش بود.
محسن هاشمی در بخشی از این نامه نوشته است: می دانم که در سال های اخیر برخوردهای نادرستی با تو، خانواده و فرزندت شده است که شاید سبب کشاندن تو به تندروی و خارج شدن از مشی میانه روی پدر گردیده، ولی این دلیل نمی گردد که به رئیس جمهور کشور بیگانه امید ببندی ودم از استقلال بزنی! بنابراین ازتو صمیمانه تقاضا دارم صحبتهای خویش را اصلاح و از این موضع عذرخواهی کنی و مانع تخریب پدر از سوی تجدیدنظرطلبان خارجی وافراطیون داخلی شوی.
باید فرصت را غنیمت شمرد و با ایران گفتگو کرد
توییت نخست وزیر پیشین قطر درباره فرصت گفت و گو با ایران هم از خبر های مورد توجه مخاطبان بود.
حمد بن جاسم در صفحه توییتر خود نوشت: پیش از این در زمان بالا گرفتن تنش های آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ گفتم که ایجاد گفتگو میان ایران و کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) نتایج مهمی به دنبال خواهد آورد. حال با عنایت به حل اختلافات میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و روی کار آمدن دولت جدید در کاخ سفید باید فرصت را غنیمت شمرد و با ایران گفتگو کرد.
برجام توافق نامه ای مقدس نیست
خبر بعدی، نطق قبل از دستور رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز درباره برجام بود.
محمد باقر قالیباف اظهار داشت: برجام برای ما توافق نامه ای مقدس نیست و برپایه مواد ۳۶ و ۳۷ برجام حق داریم در مقابل اجرا نشدن تعهدات طرف مقابل، تعهدات خودمان را اجرا نکنیم.
دستورالعمل رئیس قوه قضائیه برای پس گرفتن اموال و دارایی های نامشروع
همینطور رئیس قوه قضائیه با ابلاغ دستورالعملی، دادستانی کل کشور را موظف کرد با همکاری دستگاههای نظارتی و امنیتی و سازمان های مردم نهاد هرگونه مستنداتی که حاکی از سو استفاده احتمالی مسئولین از موقعیت شغلی یا جایگاه مدیریتی و کسب اموال نامشروع شده را پیگیری نموده و اموال را به بیت المال بازگردانند.
بازار بورس نهاد اصلی ایجاد و حفظ تعادل در اقتصاد کشور است
رئیس جمهور هم در یکصد و نود و پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با تکیه بر اینکه بازار بورس یک نهاد اصلی در ایجاد و حفظ تعادل در اقتصاد کشور است، اظهارداشت: بورس بستر معاملاتی شفاف است و دولت همواره به دنبال تقویت و حمایت بازار بورس بوده و نخستین گام و شرط حمایت و تقویت از این بازار را قاعده مندی و رعایت قانون در آن می داند.
بیانیه ۲۰۰ نماینده مجلس در خصوص ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی
بیانیه ۲۰۰ نماینده مجلس درباره ممنوعیت ورود واکسن آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی از دیگر اخبار پربازدید بود.
نمایندگان اطلاعیه ای ضمن حمایت و تقدیر از تولید واکسن کرونا توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از دولت خواستند که هرگونه واردات واکسن های تولیدی شرکتهای آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی را ممنوع کند.
دیگر اخبار مرتبط را می توانید در لینک های زیر بخوانید.
فرمایشات رهبری درباره ممنوعیت ورود واکسن کرونا از انگلیس و آمریکا حکیمانه است
چرا عده ای می خواهند واکسن مشکوک را به مردم تحمیل کنند؟
شایسته ملت ایران نیست که آزمایشگاهی برای تست واکسن ها باشد
***
پشت پرده آشتی قطر و عربستان
تحلیل یک کارشناس مسائل منطقه در مورد تحولات اخیر در منطقه و آشتی قطر و عربستان از خبرهای پرمخاطب بامداد امروز بود.
حسن عابدینی اظهار نمود: آشتی میان کشورهای حاشیه خلیج فارس با قطر به نظر می آید بیشتر از اینکه یک برد باشد یک تاکتیک است و بنا به لزوم اتفاق افتاده و ناشی از تحولات بین المللی است.
دموکرات ها می خواهند ترامپ را به شکل تحقیرآمیز و توهین آمیزی بدرقه کنند
همینطور یک کارشناس مسائل آمریکا تحلیلی درباره تلاش برخی از نمایندگان دموکرات آمریکا برای استیضاح ترامپ در چند روز مانده به پایان ریاست جمهوری وی عرضه کرد که مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.
امیرعلی ابوالفتح اظهار نمود: تلاش دموکرات ها برای استیضاح مجدد ترامپ یک تلاش سیاسی است. دموکرات ها می خواهند ترامپ را به شکل تحقیرآمیز و توهین آمیزی بدرقه کنند به نحوی که اثرگذاری وی برای آینده کاهش پیدا کند.

منبع:

1399/10/21
20:53:43
0.0 / 5
1333
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
محفل