رهبر معظم انقلاب:

ورود واكسن آمریكایی و انگلیسی به كشور ممنوع می باشد

ورود واكسن آمریكایی و انگلیسی به كشور ممنوع می باشد

به گزارش محفل رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند: آمریکایی ها اگر توانسته بودند واکسن تولید کنند این افتضاح کرونایی در کشورشان به وجود نمی آمد که در یک روز حدود ۴ هزار نفر تلفات داشته باشند. ضمن اینکه اساساً به آنها اعتمادی نیست و گاهی این واکسن ها را برای آزمایش بر روی ملت ها است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی بامداد امروز (جمعه) در سخنانی تلویزیونی به مناسبت سالروز قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم، بر لزوم حراست از یاد و نام این قیام تعیین کننده و مضمون دینی و ضدّامریکایی آن تاکید کردند و با افتخارآمیز خواندن تولید واکسن کرونا در کشور، گفتند: حضور منطقه‎ای و ثبات آور و افزایش قدرت دفاعی و موشکی ایران ادامه خواهد یافت، در مورد برجام هم ما اصرار و عجله ای برای بازگشت امریکا نداریم مهم این است که تحریم ها باید فوری و کامل برداشته شود.
رهبر انقلاب اسلامی پیش از بیان مباحث اصلی خود درباره حماسه ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم و برخی مسائل روز، از حضور حماسی و خودجوش مردم در تجلیل از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی قدردانی و تاکید کردند: این فعالیت خودجوش و حماسه گونه، ناشی از عواطف، بصیرت و انگیزه های عالی مردم بود و روح تازه ای در کالبد کشور و ملت دمید.
ایشان همینطور از تجمع بزرگ و اعجاب انگیز مردم عراق در بغداد و چند شهر دیگر در سالگرد این دوشهید بزرگ تجلیل کردند و یاد همراهان سردار سلیمانی و ابومهدی (شهیدان پورجعفری، مظفری نیا، طارمی، زمانی نیا) و هم شهدای عراقی همراه را گرامی داشتند.
حضرت آیت الله خامنه ای همینطور با بزرگداشت یاد شهدای جانباخته کرمان در مراسم خاکسپاری سردار سلیمانی و هم شهیدان جان باخته در حادثه بسیار تلخ و ناگوار سانحه هواپیمایی در آسمان تهران، از خداوند متعال برای آن عزیزان لطف و رحمت و برای بازماندگان صبر و تسلّا و آرامش مسألت کردند.
رهبر انقلاب افزودند: مسؤلان هم در این حوزه وظایفی دارند که به آنها تذکر داده شده است.
حضرت آیت الله خامنه ای ضمن اشاره به چهلمین روز شهادت دانشمند بزرگ کشور شهید فخری زاده افزودند: دو شخصیت بزرگ علمی که این اواخر از دست دادیم یعنی شهید فخری زاده و آیت الله مصباح یزدی، هر دو در عرصه های کاری خویش، چهره های برجسته ای بودند که باید از میراث پرارزش آنها مراقبت شود و راه آنان به بهترین وجه ادامه یابد.
رهبر انقلاب در بخش اصلی سخنانشان با تاکید بر تاثیر تعیین کننده قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم، نگهبانی و حراست از یاد این حادثه و هم مضمون عمیق آنرا ضروری برشمردند.
ایشان افزودند: قیام ۱۹ دی از نقاط اوج حیات ملت ایران است چون که عزم، اراده و بصیرت ملت را نشان داده است. ازاین رو باید یاد آن زنده و پُر نشاط بماند و راه آینده را روشن کند.
رهبر انقلاب اسلامی ضمن اشاره به تلاش دست های خائن و تحلیل گران مغرض برای تغییر مضمون و محتوای حوادث بزرگ ملت ها در جهت منافع قدرت های بزرگ گفتند: با گسترش وسایل ارتباط جمعی، امکان تغییر مضمون این گونه حوادث بیشترشده است.
ایشان تحریف حقیقت رویدادهای مهم کشورها و جهان، آن هم با زبان و قلم اشخاص و نویسندگان معروف را از کارهای مهم دستگاههای جاسوسی و امنیتی برشمردند و ضمن اشاره به کتابی که در زمینه این گونه فعالیتهای سازمان سیا انتشار یافته است، افزودند: این کتاب نشان داده است که سیا چگونه با تسلط بر مطبوعات و رسانه های بزرگ آمریکایی و حتی اروپایی، حوادث را تحریف و تفسیرهای تأمین کننده منافع آمریکا را به افکار عمومی القا می کند.
رهبر انقلاب در تبیین لزوم نگهبانی از مضمون قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ مردم قم افزودند: حادثه قم به این شهر منحصر نماند و با الگوسازی و گسترش به دیگر شهرها، زمینه ساز پیروزی انقلاب عظیم مردم ایران شد، ازاین رو باید از مضمون آن به خوبی مراقبت کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای، خشم متراکم شده ی مردم نسبت به رژیم دیکتاتور، فاسد و وابسته پهلوی را یکی از دو مضمون اصلی قیام ۱۹ دی دانستند و افزودند: این حرکت تعیین کننده، اساساً دینی بود چون که بر رهبری، بیانیه ها، سخنان و درس های امام خمینی(ره) بعنوان مرجع تقلید متکی بود و ایشان هم از روز اول قیام در سال ۱۳۴۱، مردم را بر مبنای مبانی دینی رهبری و هدایت می کرد.
رهبر انقلاب اسلامی، مضمون دوم قیام ۱۹ دی ۱۳۵۶ را «ضدّ آمریکایی و ضدّ استکباری» خواندند و یادآوری کردند: چند روز پیش از آن قیام، رئیس جمهور وقت آمریکا در تهران حمایت صد در صدی خویش را از رژیم منحط، مستبد و وابسته پهلوی اعلام نموده بود، ازاین رو حرکت مردم قم ضد رژیم پهلوی یک حرکت ضد آمریکایی هم بود.
ایشان در جمع بندی این بخش از سخنانشان گفتند: قیام دینی و ضد آمریکایی ۱۹ دی در واقع نخستین ضربه تبر ابراهیمی بر پیکر بت بزرگ به حساب می آید، ضرباتی که تا امروز ادامه یافته است.
رهبر انقلاب ضمن اشاره به اوضاع در هم ریخته بت بزرگ استکبار افزودند: «افتضاح انتخاباتی»، «حقوق بشری که هر چند روز یک سیاهپوست قربانی آن می شود»، «بر ملا شدن ماهیت ارزش های ادعایی آمریکا که باعث تمسخر دنیا حتی دوستان آمریکا شده»، «اقتصاد فلج»، و «دهها میلیون بیکار و گرسنه و بی خانمان» نشان دهنده اوضاع نابسامان آمریکا است که البته عجیب نیست، اما عجیب این است که عده ای هنوز آرزو و قبله شان آمریکا است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: عده ای خیال می کنند که اگر با آمریکا آشتی کردیم، کشور بهشت بَرین می شود. این افراد باید به ایران پیش از انقلاب نگاه کنند که چگونه حمایت آمریکا سبب پیشگیری از پیشرفت کشور، گسترش فقر اقتصادی و علمی و رواج فساد و بی بند و باری فرهنگی شد. ضمن اینکه امروز هم اوضاع رژیم هایی که در منطقه قربان صدقه آمریکا می روند، بر همه روشن است.
رهبر انقلاب، بازگشت به سلطه جهنمی پیش از انقلاب را هدف اصلی آمریکایی ها در فشارهای ۴۲ ساله بر ایران دانستند و افزودند: فرق آمریکا با برخی اروپایی ها در این است که آمریکایی ها به دلیل سابقه سلطه قبلی خود بر ایران و منطقه، دنبال تکرار آن وضع هستند و باید همه در مقابل این هدف شوم هوشیار باشند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره سخنان صریح یک کارشناس معروف آمریکایی گفتند: آمریکایی ها تا هنگامی که بر منطقه سلطه نیابند، منافع خویش را در ایجاد بی ثباتی در ایران، عراق، سوریه، لبنان و دیگر کشورهای منطقه جستجو می کنند که این هدف را گاهی با کارهایی شبیه فتنه ۸۸ در ایران و گاهی با تشکیل داعش پیگیر می شوند.
ایشان ضمن اشاره به حوادث روزهای اخیر در آمریکا مانند حمله به کنگره و فرار نمایندگان از تونل های مخفی افزودند: آنها در فتنه ۸۸ به دنبال نا امنی و ایجاد آشوب و جنگ داخلی در ایران بودند که موفق نشدند و خداوند همین مسئله را در سال ۹۹ بر سر خودشان آورد.
حضرت آیت الله خامنه ای بخش دیگری از سخنانشان را به پاسخ قطعی و پایانی نظام اسلامی به ادعاهای جبهه استکبار به سرکردگی آمریکا ضد جمهوری اسلامی در ۳ مبحث «تحریم»، «حضور منطقه ای ایران» و «توان دفاعی و قدرت موشکی کشور» اختصاص دادند.
ایشان در مورد مساله تحریم تاکید کردند: جبهه غرب و دشمنان موظفند حرکت خباثت آمیز تحریم ضد ملت ایران را که واقعاً یک خیانت، جنایت و دشمنی بی جهت ضد مردم است، فوراً متوقف کنند و همه تحریم ها را بردارند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: البته بارها تاکید کرده ایم که باید اقتصاد را با فرض برداشته نشدن تحریم ها جوری برنامه ریزی نماییم تا کشور به خوبی اداره شود و با رفتن و آمدن تحریم و با بازیگری های دشمن گرفتار مشکل نشود که این کار با اتکا به ظرفیتهای داخلی و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی امکان دارد. باآنکه تحریم ها هم به تدریج در حال بی اثر شدن هستند.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: ازاین رو این حرف طرف مقابل که فلان کار را بکنید یا نکنید، بیخود است و تحریم ها که خیانت و جنایت در حق ملت است، باید برداشته شود.
رهبر انقلاب اسلامی، معنا و منطق حضور منطقه ای ایران را تقویت دوستان و طرفداران جمهوری اسلامی خواندند و گفتند: حضور جمهوری اسلامی در منطقه «ثبات آفرین» و باعث رفع بی ثباتی است همچنان که در سوریه و عراق این حقیقت را همه دیدند. بنابراین، این حضور، قطعی است و باید وجود داشته باشد و خواهد داشت.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری تجربه تلخ ناتوانی کشور درمقابل حملات هوایی صدام، خاطرنشان کردند: ایران آن روزها در مقابل موشکباران و بمباران تهران و شهرهای مختلف ناتوان و بی دفاع بود و جمهوری اسلامی حق نداشت کشور را در آن شرایط نگه دارد.
ایشان با یادآوری نمونه هایی از قدرت دفاعی امروز ایران مثل ساقط کردن پرنده متجاوز آمریکایی در آسمان ایران و یا در هم کوبیدن پایگاه عین الاسد، گفتند: دشمن در مقابل این واقعیتها ناگزیراست قدرت و توانایی های دفاعی ایران را در محاسبات و تصمیمات خود در نظر بگیرد.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان به مساله پر تکرار دیگری در افکار عمومی یعنی برجام، و کنار گذاشتن قسمتی دیگر از تعهدات و آغاز غنی سازی ۲۰ درصد اشاره کردند و گفتند: این بحث را مطرح می کنند که آمریکا به برجام برگردد یا برنگردد؟ جمهوری اسلامی هیچ اصرار و عجله ای برای بازگشت آمریکا به برجام ندارد، بلکه مطالبه منطقی ما رفع تحریم ها و بازگرداندن حق غصب شده ملت است که این وظیفه آمریکا و اروپایی های دنباله ‎رو آن است.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: اگر تحریم ها برداشته شد بازگشت آمریکا به برجام معنا می دهد البته مساله خسارت ها که جزو مطالبات ما است در مراحل بعدی دنبال خواهد شد، اما بدون رفع تحریم ها بازگشت آمریکا به برجام حتی امکان دارد به ضرر کشور هم باشد.
ایشان خاطرنشان کردند: در این موارد به مسؤلان در قوای مجریه و مقننه گفته شده که با دقت و رعایت کامل ضوابط پیش بروند.
رهبر انقلاب اسلامی تصمیم مجلس و اقدام دولت برای کاهش بخش دیگری از تعهدات برجام را کاملاً درست و عقلانی دانستند و گفتند: عمل کردن جمهوری اسلامی به همه تعهدات خود در شرایطی که طرف مقابل به همه تعهدات خود عمل نمی کند، بی مفهوم است.
ایشان افزودند: البته اگر آنها به تعهدات خود بازگردند ما هم برمی گردیم، همچنان که بنده از آغاز برجام گفتم اقدامات باید به صورت متناظر و «کار و تعهد آنها در مقابل کار و تعهد ما» باشد که البته این، اولِ کار انجام نگرفت اما حالا باید صورت گیرد.
موضوع دیگری که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند، منافات نداشتن بکارگیری جوانان با انگیزه و کاربلد، با استفاده از افراد کارکشته و با تجربه بود.
ایشان به پخش بخشی از سخنانشان در یک برنامه تلویزیونی که در صدر آن بر روی کار آمدن «دولت جوان حزب اللهی» و در ادامه بر استفاده از افراد با تجربه تاکید شده بود، اشاره کردند و گفتند: این دو مورد با هم منافاتی ندارد، بنده از قدیم به تکیه به نیروهای جوان اعتقاد راسخ داشته ام به این مفهوم که به آنها اعتماد و در بعضی مدیریتهای مهم کشور از آنها استفاده، و از ابتکار، انگیزه و نشاط آنها استقبال شود.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: باید از کار، روحیه و خلاقیت جوانان و بچه های کشور حداکثر استفاده بشود اما این به معنای حذف و کنار گذاشتن نسل قبل نیست، بلکه بر حسب اقتضاء، یک جا مدیریتِ جوان و یک جا مدیریت فرد مجرّب و کارکشته لازم است همچنان که در زمان امام بزرگوار هم همین طور بود. البته در مورد دولت جوان حزب اللهی در روزهای نزدیک انتخابات سخن خواهیم گفت.
حضرت آیت الله خامنه ای ضمن اشاره به شهید سرافراز سردار سلیمانی افزودند: البته برخی از افراد میانسال هم مثل جوانان هستند. شهید سلیمانی در حدود ۶۰ سالگی از هیچ چیز نمی ترسید و تحرّک، تلاش و فعالیت های متراکم او اعجاب آور بود.
بخش پایانی سخنان رهبر انقلاب به مساله کرونا اختصاص داشت.
ایشان با تشکر از وزارت بهداشت و دست اندرکاران تولید واکسن آزمایش شده برای مقابله با کرونا، این واکسن را مایه افتخار و عزت کشور خواندند و با انتقاد از افرادی که هر کار بزرگ در کشور را انکار می کنند، به سوابقی از این انکارها در مقابل پیشرفتهای علمی اشاره و خاطرنشان کردند: سالها قبل وقتی جوانان کشور دستگاههای سانتریفیوژ را درست کرده بودند، عده ای نامه نوشتند که مبادا فریب این ادعاها را بخورید، همینطور بعد از موفقیت مرحوم کاظمی و جوانان همکار وی در سلولهای بنیادی پیغام های مشابهی داده شد اما آن پیشرفتها واقعاً قابل باور بود و بعد از آن هم پیشرفتها ۱۰ برابر شد.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه، ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور را ممنوع اعلام نمودند و گفتند: آمریکایی ها اگر توانسته بودند واکسن تولید کنند این افتضاح کرونایی در کشورشان به وجود نمی آمد که در یک روز حدود ۴ هزار نفر تلفات داشته باشند. ضمن اینکه اساساً به آنها اعتمادی نیست و گاهی این واکسن ها را برای آزمایش بر روی ملت ها است.
ایشان افزودند: البته با سابقه ای که فرانسوی ها در قضیه خونهای آلوده دارند، به آنها هم خوش بین نیستم، اما تهیه واکسن از کشورهای دیگر هیچ مشکلی ندارد.
رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر ضرورت استمرار مراقبتهای بهداشتی مردم و انجام وظایف مسؤلان برای مقابله با کرونا، گفتند: برخی تجربه های خوب، موفق و امتحان پس داده دارویی در زمینه کروناوجود دارد که مسؤلان هم آنها را تصدیق می کنند، این موارد نباید انکار شود بلکه باید مورد بررسی قرار بگیرد.
حضرت آیت الله خامنه ای در انتها خطاب به ملت ایران، مردم قم و حوزه علمیه معظّم خاطرنشان کردند: روز گذشته ملت ایران در سایه اتحاد، عزم راسخ، دینداری، حضور بهنگام و مجاهدت توانست با رقم زدن این انقلاب عظیم، مسیر تاریخ دنیا و بشر را تغییر دهد و امروز هم ملت با توانایی ها و تجارب و امکانات بیشتر می تواند بر همه موانع در زمینه مسائل اقتصادی مثل تولید و ارزش پول ملی و در زمینه مسائل فرهنگی، سیاسی و نظامی فائق آید.
منبع:

1399/10/19
22:30:17
0.0 / 5
1219
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
محفل