ظریف:

قدرت رئیس جمهوری یاغی در راه اندازی جنگ هسته ای نگران كننده است

قدرت رئیس جمهوری یاغی در راه اندازی جنگ هسته ای نگران كننده است

به گزارش محفل وزیر امور خارجه در حساب کاربری توییتر خود نوشت: قدرت بدون کنترل رئیس جمهوری یاغی در راه اندازی جنگ هسته ای مساله نگران کننده ای است.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، محمدجواد ظریف در این توئیت آورده است: رئیس جمهوری یاغی که مقابل مردم خود کینه جویی می کند، در طول چهار سال گذشته، بمراتب مقابل مردم ما و دیگران اقدامات بدتری را انجام داده است.
وزیر امور خارجه در ادامه این توئیت نوشت: مساله نگران کننده این است که همین فرد از قدرت بدون کنترل در راه اندازی جنگ هسته ای برخوردار است؛ این یک نگرانی امنیتی برای تمام جامعه بین المللی است.
به گزارش محفل به نقل از ایرنا، شب گذشته و تنها ساعتی پس از اختتام سخنرانی ترامپ، نشست مشترک کنگره با ریاست مایک پنس شروع شد. اما در همان ساعات اولیه و در صورتیکه نمایندگان در حال تایید آرای الکترال کالج بودند، حامیان ترامپ به ساختمان کنگره حمله کردند.
توقف نشست مشترک مجلس نمایندگان و سنای آمریکا برای شمارش آرای گزینشگران انتخابات ریاست جمهوری که با یورش هواداران دونالد ترامپ به داخل ساختمان کنگره متوقف گردید واکنش های بین المللی را به دنبال داشت و خیلی از سران و مقامات عالی جهان ضمن سرزنش اقدام ترامپ و هوادارانش در به راه انداختن شورش، نسبت به وقایع واشنگتن ابراز نگرانی کردند.
در جریان این شورش، دست کم چهار نفر کشته و ده ها نفر هم زخمی شدند که برخی از آنها از نیروهای پلیس هستند. دست کم ۵۳ نفر هم در جریان شورش بازداشت شدند.منبع:

1399/10/19
12:46:31
0.0 / 5
1495
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
محفل