ربیعی خبر داد؛

آغاز پروسه تزریق گاز در فردو

آغاز پروسه تزریق گاز در فردو

محفل: سخنگوی دولت از دستور رئیس جمهوری برای اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها آگاهی داد و اظهار داشت: از ساعاتی پیش پروسه تزریق گاز شروع شده و تا ساعاتی دیگر نخستین محصول اورانیوم غنی شده UF6 به دست خواهد آمد.


«علی ربیعی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا به دستور رئیس جمهوری برای تامین اعتبار قانون اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم ها آگاهی داد و اظهار داشت: هفته گذشته رئیس جمهوری در نامه ای به معاون اول خود درباب تامین بودجه قسمتی از این قانون در سال ۱۳۹۹ دستورات لازم را داده است.
سخنگوی دولت افزود: همین طور رئیس جمهور در ایام گذشته دستور اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را صادر و از ساعاتی پیش پروسه تزریق گاز آغاز شد و تا ساعاتی دیگر نخستین محصول اورانیوم غنی شده UF۶ به دست خواهد آمد.
ربیعی اشاره کرد: کلیه این پروسه بعد از انجام اقدامات اولیه از قبیل اطلاع رسانی به آژانس بین المللی انرژی اتمی و تحویل پرسشنامه طراحی بر اساس تعهدات پادمانی کشور صورت گرفته است.
سخنگوی دولت با اعلان اینکه مواضع دولت درباب این قانون به صراحت اعلام شده است، اشاره کرد: دولت خودرا ملزم به اجرای قانون می داند.
به گزارش محفل به نقل از ایرنا بخشنامه اجرائی قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران، سوم دی ماه به تصویب هیات وزیران رسید.
رییس سازمان انرژی اتمی ۱۳ دی ماه در یک برنامه تلویزیونی از نامه ایران به آژانس درباره تولید سوخت ۲۰ درصد آگاهی داد و اظهار داشت: ما باید مصوبه مجلس را اجرا نماییم اما دولت بخشنامه ای درباب چگونگی اجرای آن ابلاغ کرده و پس از آن رئیس جمهوری باید دستور اقدام صادر کند.
«علی اکبر صالحی» در این برنامه درباب آغاز تولید سوخت ۲۰ درصد اظهار داشت: نامه ای به نماینده جمهوری اسلامی در وین داده ایم که تسلیم آژانس شود و بازرسان بیایند فک پلمپ کنند.منبع:

1399/10/15
23:59:39
0.0 / 5
1404
تگهای خبر: ابلاغ , تصویب , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل