روحانی در مراسم بهره برداری از طرح های وزارت نیرو:

اگر كسی دولت را تضعیف كند، طرفدار آمریكاست

اگر كسی دولت را تضعیف كند، طرفدار آمریكاست

رئیس جمهور ضمن اشاره به این که دولت در میدان جنگ اقتصادی می باشد و دونالد ترامپ هم مانند صدام است، اظهار نمود: در این شرایط کسی که دولت را تضعیف می کند و می گوید من ضد آمریکا هستم، دروغ شاخدار گفته است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی بامداد امروز در مراسم افتتاح طرح های وزارت نیرو اظهار نمود: ما در میدان جنگ اقتصادی هستیم و اگر کسی دولت را تضعیف کند، چه بخواهد و چه نخواهد حامی و طرفدار آمریکاست. هر کسی دولت را تضعیف کند و بگوید من ضد آمریکا هستم، دروغ شاخدار گفته است.
وی افزود: هر کسی به بخش خصوصی، واردکنندگان و صادرکنندگان ضربه بزند از آمریکا حمایت کرده است؛ ما امروز برای توسعه کشور باید به هم کمک نماییم. امروز روز وحدت است و هر کسی وحدت و اتحاد را شکسته و اختلاف افکنی کند از آمریکا طرفداری کرده است.
رییس جمهور با بیان اینکه از سال ۱۳۹۷ جنگ اقتصادی به کشور تحمیل شده است، خاطرنشان کرد: دونالد ترامپ مانند صدام بود صدام هشت سال جنگ به ما تحمیل کرد و سرنگون شد. دونالد ترامپ سه سال جنگ اقتصادی به ما تحمیل کرد و در هفته های آینده سرنگون می شود نه فقط از حکومت بلکه از زندگی. او آدم بی آبرویی در تاریخ بود که جنایت و ظلم های زیادی کرد که یکی از ظلم های غیرقابل گذشتش شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس بود که هیچ وقت از یادمان نخواهد رفت. آنها بدانند این ترور برای همیشه داغی بر سینه ماست که انتقام آنرا ملت های منطقه و ملت ایران در روزی از آنها می گیرد.
روحانی همینطور با بیان اینکه راه و مکتب شهید سلیمانی که همان مکتب امام (ره) و رهبر معظم انقلاب است ادامه پیدا می کند، تصریح کرد: دشمن از این ترور وحشیانه خود حتما ضرر کرده است. دشمن بداند مردم و جوانان ایران و منطقه مقاومت تر و با امید بیشتری در راه مقاومت خواهند ایستاد. امروز مردم فهمیده اند که آمریکا در این منطقه است منطقه روی خوش نمی بیند. ملت های منطقه روزی پای متجاوزین را از منطقه قطع می کنند. شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی مهندس افراد ارزشمندی برای ما بودند.
وی ضمن اشاره به آشنایی نزدیک و ۴۰ ساله خود با شهید حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: این شهید وقتی می فهمید وظیفه دینی و انقلاب دارد در اجرای آن وظیفه تردید نمی کرد. این مورد مهم می باشد که وقتی ما وظیفه ای داشته باشیم بدون تردید و بدون ترس از قدرت های جهانی در این راه گام برداریم. شهید حاج قاسم سلیمانی همینطور اعتماد به نفس داشت ما شاید در این ۴۰ سال هزاران ساعت درباره موضوعات مختلف صحبت کردیم و او طرح های مختلف را با اعتماد به نفس اجرا می کرد. شهید حاج قاسم سلیمانی هیچ وقت از رکاب و زین پایین نیامد و همیشه پا به رکاب بود و به سمت هدف تاخت و پیروز میدان بود و موفقیت هایی گاه باورنکردنی حاصل شد.
رییس جمهور افزود: از همه مهم تر خلوص، اخلاص و کمالات انسانی شهید حاج قاسم سلیمانی بود او با همه وجود و از دل سخن می گفت و فردی مخلص بود.
روحانی تصریح کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی به همه مسلمانان منطقه در مقاطع مختلفی عزت هدیه کرد و ذلت دشمنان را به رخشان کشید. من نمی خواهم شهید سلیمانی را با امام علی (ع) مقایسه کنم اما پیامبر (ص) پس از جنگ خندق به امام علی (ع) گفت با ضربه ای که در این جنگ زدی عزت را به همه خانه های مسلمانان آوردی.
وی افزود: شهید حاج قاسم سلیمانی هم عزت را برای مسلمانان به ارمغان آورد و برای دشمنان ذلت آفرید و کاری کرد که مسلمانان احساس غرور کنند. البته احساس غرور فقط مختص جنگ نیست بلکه در زمینه توسعه کشور و توسعه آب و برق و انرژی می توانیم کاری نماییم که همه احساس غرور کنند. در مذاکره با دنیا می توانیم کاری نماییم که همه احساس غرور کنند. مهم می باشد که کاری نماییم که برای یک ملت و امت غرور آفرین باشد.
رییس جمهور ضمن اشاره به افتتاح های امروز خاطرنشان کرد: خوشحالم طرح های مختلفی در شمال غرب کشور افتتاح می شود و با آغاز به کار یک سد، دریاچه ارومیه احیاء می شود و ما به یکی از آرزوهای خود می رسیم و بزودی جشن احیای دریاچه ارومیه را می گیریم این دریاچه به منظور زندگی ۱۴ – ۱۵ میلیون نفر از جمعیت منطقه اهمیت دارد.
وی تصریح کرد: در روز شروع به کار دشمن ۱۴۴ سد در کشور داشتیم و در روز پایانی دولت ۲۰۱ سد به یادگار می گذاریم، یعنی ۵۷ سد در این هشت سال افتتاح می شود که امروز چهل وهشتمین سد راه اندازی شد. در زمینه شبکه آبیاری دولت ۳۳۳ هزار هکتار شبکه ایجاد کرد. ۵۶ تصفیه خانه شهری و ۱۰۱ تصفیه خانه فاضلاب تا آخر دولت افتتاح می شود. اقدامات خوبی در زندگی مردم در زمینه آب و برق در حال انجام می باشد.
روحانی ضمن اشاره به درگیری کشور با ویروس خطرناک کرونا از همه مردم تشکر می کنم که در دوماه اخیر کمک کردند تا کشور از شرایط بحران به شرایط نسبتا قابل قبول برسد. همه باید با این ویروس مبارزه نماییم و به کادر درمان که در خط مقدم هستند کمک نماییم. پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی همچنان باید رعایت شود و همه تجمع ها را چه خانوادگی، چه دوستانه و چه ملی کنار بگذارید.
روحانی در مراسم افتتاح پروژه های آب و برق وزارت نیرو اظهار نمود: یکی از افتخارات دولت این است که در زمینه آب سالم پایدار، برق، گاز، راه، بهداشت، ارتباطات روستایی کار فوق العاده ای انجام داده است که در بعضی موارد بیشتر از کل تاریخ ایران است. در تاریخ ایران تا ابتدای دولت در سال۹۲، ۱۴ هزار روستا برق داشتند که هم اکنون این عدد به ۳۲ هزار روستا رسیده است. تا آخر دولت تعداد روستاییانی که به آب سالم پایدار دسترسی دارند از کمتر از یک میلیون نفر به بیشتر از ده میلیون نفر می رسد.1399/10/11
18:44:03
5.0 / 5
1317
تگهای خبر: اقتصاد , حامی , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل