در گفت وگوی خاجی با نماینده ویژه سوئد مطرح شد؛

انتقاد ایران از كارشكنی ائتلاف سعودی در اجرای تعهداتش در توافق استكهلم

انتقاد ایران از كارشكنی ائتلاف سعودی در اجرای تعهداتش در توافق استكهلم

مشاور ارشد وزیر امور خارجه با اشاره به پایبندی دولت نجات ملی یمن به تعهدات خود در توافق استکهلم و اجرای یک جانبه آن، از کارشکنی ائتلاف سعودی در انجام تعهدات خود انتقاد و ابراز امیدواری کرد با پیگیری های جامعه بین الملل این توافق احیا و بطور کامل اجرا شود.به گزارش محفل به نقل از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «علی اصغر خاجی» مشاور ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی در گفت وگوی ویدئوکنفرانسی با «پیتر سمنی بی» نماینده ویژه سوئد در امور یمن آخرین تحولات سیاسی و وضعیت فجیع انسانی در یمن را مورد تبادل نظر قرار داد.

در این گفت و گو دو طرف بر لزوم تداوم همکاریهای فیمابین بمنظور کمک به حل و فصل سیاسی بحران یمن و همین طور بر لزوم عزم جامعه جهانی جهت گسترش ارسال کمک های بشردوستانه به مردم یمن خصوصاً در وضعیت شیوع ویروس کرونا تاکید نمودند.

مشاور ارشد وزیر امور خارجه با اشاره به پایبندی دولت نجات ملی یمن به تعهدات خود در توافق استکهلم و اجرای یک جانبه آن، از کارشکنی ائتلاف سعودی در انجام تعهدات خود انتقاد و ابراز امیدواری کرد با پیگیری های جامعه بین الملل این توافق احیا و بطور کامل اجرا شود.

وی همین طور با پشتیبانی از کوشش های دبیرکل و نماینده ویژه وی در امور یمن بمنظور پیشبرد طرح صلح در یمن، بر ضرورت اختتام دادن به حملات نظامی برای جلوگیری از تشدید فاجعه انسانی در یمن تاکید نمود.

نماینده ویژه سوئد در امور یمن نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات زیاد و کوشش های دو کشور برای حل و فصل سیاسی بحران یمن، ظرفیت دو کشور را برای ایفای نقش فعالانه در این بحران بسیار بالا ارزیابی کرد و خواهان هماهنگی های بیشتر دراین زمینه شد.


1399/10/03
21:52:58
5.0 / 5
1321
تگهای خبر: ائتلاف , پیگیری , دولت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل