توصیه نماینده قدیم به نمایندگان جدید

خشت اول را كه كج بگذارید تا ثریا دیوار كج می رود

خشت اول را كه كج بگذارید تا ثریا دیوار كج می رود

یك نماینده سابق مجلس اظهار داشت: به نظر من این مجلس باید به دشمن خارجی و كسانی كه منافع ملی را مورد ضربه قرار دادند توجه نمایند و معیارهای شان را برای كار كارشناسی تغییر دهند؛ مگر نه خشت اول را كه كج بگذارند تا ثریا دیوارشان كج می رود.


قاسم میرزایی نکو در گفت و گو با ایسنا، در رابطه با مقایسه گام اول مجلس یازدهم با مجلس پیشین در بررسی اعتبارنامه ها اظهار نمود: باتوجه به مقایسه میان دو مجلس فعلی و گذشته که از 7 خرداد آغاز به کار کرده است می توانیم تفاوت هایی را در عملکرد این دو مجلس پیدا نماییم. در قدم ابتدایی باید 20 روز اول مجلس دهم، نوع شکل گیری کمیسیون ها، فراکسیون ها، یارگیری ها و مهم تر از همه بررسی اعتبار نامه ها را با مجلس فعلی مقایسه نماییم.
وی افزود: علارغم تهمت هایی که بعضی از نمایندگان مجلس دهم زده می شد و بعضی از آنان را یاران کیف انگلیسی ها می دانستند اما انقدر دوران بررسی اعتبارنامه ها را دقیق طی کردند که یک مورد اعتراض هم درصحن نداشتیم؛ اما ظاهرا اگر همین بخش را با مجلس فعلی مقایسه نماییم متوجه تفاوت هایی می شویم.
این نماینده سابق مجلس اظهار داشت: نطق ها و صحبت های برخی نمایندگان نشان میدهد فضای کلی مجلس خیلی به سمت خط و نشان کشیدن می رود؛ بجای کار کارشناسی، تحکم را وارد صحنه کرده اند. من نطق چند نماینده را شنیدم خیلی با تندی و پرخشگری صحبت می کنند و دولت و نظام را نشانه می گیرند. آن هم برای دولت که مال نظام است، 24 میلیون رای دارد و مورد تایید رهبری است.
وی اشاره کرد: به نظر من این مجلس باید به دشمن خارجی و کسانی که منافع ملی را مورد ضربه قرار دادند توجه نمایند و معیارهای شان را برای کار کارشناسی تغییر دهند؛ مگر نه گام اول را که کج بردارند تا ثریا دیوارشان کج می رود.
میرزایی نکو در آخر اظهار داشت: همین الان هم مشخص است که رانت سیاسی فعال است. اگر پرونده تاجگردن باید بررسی می شد به پرونده دیگران هم باید رسیدگی شود. گرایش فکری آدم ها که نیست، باید با فساد در هر گرایشی مبارزه کرد همین نشان دهنده این است که تا چه اندازه این مجلس به دنبال خودی و ناخودی کردن است.1399/03/30
12:23:16
5.0 / 5
2157
تگهای خبر: پرونده , حكم , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
محفل