وزیر دفاع در دیدار با كادر درمانی و پرستاران:

بودجه مناسبی به حوزه تأمین خدمات درمانی نیروهای مسلح اختصاص یافته است

بودجه مناسبی به حوزه تأمین خدمات درمانی نیروهای مسلح اختصاص یافته است

محفل: وزر دفاع با تاکید بر توجه ویژه وزارت دفاع به مقوله بهداشت و درمان کارکنان و خانواده نیروهای مسلح اضافه کرد: با اهتمام دولت و مجلس شورای اسلامی اعتبار و بودجه بسیار مناسبی به حوزه تأمین خدمات درمانی نیروهای مسلح اختصاص یافته است.


به گزارش محفل به نقل از وزارت دفاع، امیرحاتمی در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت بخصوص 2 شهید مدافع سلامت وزارت دفاع و تبریک ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار و تجلیل از زحمات و تلاشهای صادقانه پرستاران عزیز در حوزه بهداشت و درمان کشور اظهار داشت: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در دیدار سال قبل با پرستاران، شغل پرستاری را تلفیقی از مجموعه ارزش های اخلاقی و فضائل انسانی خواندند و این مورد نشانگر اهمیت و جایگاه ویژه این شغل شریف و خطیر در جامعه اسلامی و توجه همه ارکان کشور به مسئولیت مهم پرستاران است.
امیر سرتیپ حاتمی با تجلیل از مقام شامخ عقیله بنی هاشم، پیام آور کربلا، حضرت زینب (س) اضافه کرد: نگاه به نقش بی بدیل حضرت زینب(س)در حادثه عبرت آموز کربلا در انتقال پیام عاشورا و نگهداری و مراقبت از کاروان خاندان عصمت و طهارت، بهترین الگو و جامع ترین رفتار برای پرستاران به حساب می آید.
وزیر دفاع در ادامه با تشریح مساله سلامت بعنوان نخستین مسائل مهم زندگی جوامع اظهار داشت: هم سلامت، هم امنیت در شمار نعمت های بزرگی است که انسان تا از آن نعمت ها محروم نباشد، اهمیت و ارزش آنرا درک نمی کند و مجموعه پزشکی و پرستاری وسایر دستگاه‏های سلامت، در واقع تأمین ‏کننده این نعمت بزرگ برای جامعه ‏اند و نقش پرستار در این میان، نقش بسیار برجسته و ارزشمندی است.
وزیر دفاع به نقل از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد اقدامات اثرگذار پرستاران اظهار داشت: پرستاران، درد آشنایان همه بیماران و از کار افتادگان هستند، مونس لحظه‏ های درد و رنج انسانهایی هستند که احتیاج به مونس و پرستار دارند و این قشر عزیز حقیقتاً فرشتگان رحمت برای همه افراد بیمار و بیماردار جامعه محسوب می شوند.
امیر سرتیپ حاتمی ضمن اشاره به شرایط امروز کشور در مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: آنچه بیشتر از همه به مردم و جامعه آرامش می دهد تلاش بی وقفه و شبانه روزی، جهادی و جان برکفانه جامعه پزشکی و پرستاری است که زبان از تقدیر و تشکر خالصانه و ایثارگری پرستاران و کادر درمان قاصر است و اساسا همه مردم و مسؤلان قدردان این خدمات ایثارگرانه هستند و امیدواریم با همکاری و مشارکت مردم و رعایت نکات بهداشتی از این پدیده هم به سلامت عبور نماییم.
امیر سرتیپ حاتمی با تاکید بر توجه ویژه وزارت دفاع به مقوله بهداشت و درمان کارکنان و خانواده نیروهای مسلح اضافه کرد: با اهتمام دولت و مجلس شورای اسلامی اعتبار و بودجه بسیار مناسبی به حوزه تأمین خدمات درمانی نیروهای مسلح اختصاص یافته است و امیدواریم بتوانیم بهترین و با کیفیت ترین ترین خدمات را در مرکز درمانی نیروهای مسلح و سایر مراکز طرف قرار داد در سطح کشور به نیروهای مسلح تقدیم نماییم.
وزیر دفاع با بیان افزایش بسته های تشخیصی و درمانی ویژه بیماری کرونا اظهار داشت: تمامی داروهای مخصوص بیماری کرونا که توسط وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی نیروهای مسلح تأیید شده باشد را تأمین و فراتر از ستاد ملی کرونا در اختیار بیماران مبتلا به کرونا قرار دادیم.
وزیر دفاع ضمن اشاره به توسعه خدمات درمانی نیروهای مسلح به بیماران اظهار داشت: از آغاز آذرماه سال جاری فرانشیز دارو برای دارندگان دفترچه خدمات درمانی نیروهای مسلح در سرتاسر داروخانه های کشور کاهش 50 درصدی یافت.
امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به اینکه از آغاز سال 1400 بسته بیمه تکمیلی سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح با پوشش بیشتر و جامع تری عرضه خواهد شد اظهار داشت: این بسته تکمیلی از ساده ترین خدمات مانند ویزیت پزشکان تا انواع آزمایش و بیماری های خاص را در برخواهد گرفت.
وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود با تحلیل شرایط تحریمی امروز ایران اسلامی توسط نظام سلطه اظهار داشت: با توکل برخداوند متعال، تدابیر و رهنمود های مقام معظم رهبری، وحدت و همبستگی ملی، همت و اراده ملت و دولت در وضعیتی هستیم که علیرغم فشار حداکثری دشمن و تحریم های همه جانبه و ظالمانه، تمام نیازهای داخلی کشور را با همت متخصصین متعهد صنعت دفاعی، شرکتهای دانش بنیان و همکاری نیروهای مسلح خودمان تأمین می نماییم و نسبت به گذشته در ابعاد مختلف علمی، دانشی، تجربی، ظرفیت های نیروی انسانی و... دست برتر را داریم و مطمئن هستیم با مقاومت و ایستادگی از این مقطع حساس هم با سربلندی و پیروزی عبور خواهیم کرد.
منبع:

1399/09/30
14:00:12
5.0 / 5
1288
تگهای خبر: خدمات , دولت , رهبری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
محفل