در هفدهمین نشست كمیسیون مشترك برجام تاكید شد؛

عراقچی: ایران نمی تواند تمام هزینه های اجرای برجام را متقبل شود

عراقچی: ایران نمی تواند تمام هزینه های اجرای برجام را متقبل شود

به گزارش محفل معاون وزیر امور خارجه و رئیس هیات ایران در هفدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام تصریح کرد: ایران نمی تواند تمام هزینه های اجرای برجام و رفتارهای غیرقانونی دیگران را متقبل شود.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، هفدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونین/مدیران سیاسی ایران و کشورهای ۱+۴ به صورت ویدئو کنفرانس در روز چهارشنبه مورخ ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹ برگزار گردید و آخرین تحولات پیرامون برجام را مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
«سیدعباس عراقچی» که ریاست هیات کشورمان را برعهده داشت، ضمن اشاره به برخی اظهارنظرهای رسانه ای که در ایام اخیر از جانب اروپا به گوش می رسد تصریح کرد: قاعدتا سه دولت اروپایی که خویش را پایبند به دموکراسی و قواعد آن می خوانند، نباید از دولت ایران انتظار داشته باشند که اصول دموکراسی را نادیده گرفته و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را اجرایی نکند.
معاون سیاسی وزارت امور خارجه اضافه کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران متعهد و موظف به اجرای مصوبات مجلس شورای اسلامی بعد از طی مراحل قانونی آنها است.
معاون وزیر امور خارجه ضمن اعتراض به مواضع اخیر سه دولت اروپایی اظهار داشت: سه دولت اروپایی به جای محکومیت ترور ددمنشانه دانشمند برجسته هسته ای ایران، مجازات قانونی یک شخص مجرم را محکوم کردند.
رییس هیات ایران در این جلسه اظهار داشت: طرف های اروپایی همواره فقط از ایران می خواهند در مقابل همه رفتارهای غیرقانونی و خصمانه، چه تحریم های آمریکا باشد، و چه خرابکاری در نطنز و ترور دانشمندان هسته ای خود خویشتندار باشد. ایران نمی تواند تمام هزینه های اجرای برجام و رفتارهای غیرقانونی دیگران را متقبل شود و سایرین هم باید برای حفظ برجام هزینه بدهند.
عراقچی در ارتباط با گمانه زنی ها پیرامون بازگشت آمریکا به برجام هم عنوان کرد: ما به جای حرف و گمانه زنی، به اعمال توجه میکنیم. ایران همواره مواضع خویش را به صورت شفاف بیان کرده است و حاضر است بعد از بازگشت آمریکا به انجام تعهدات خود در برجام و اعاده وضعیت به شرایط ژانویه ۲۰۱۷، اجرای تعهدات برجامی خود که وفق بند های ۲۶ و ۳۶ برجام آنها را متوقف کرده است از سر بگیرد.
«سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امور خارجه پیش از این درباره دستور کار کمیسیون مشترک برجام اظهار داشته بود: این نشست، یکی از نشست های عادی و معمول کمیسیون مشترک برجام هست که در سطح معاونین وزرا و مدیران سیاسی کشورهای طرف برجام هر ۳ ماه یکبار به منظور بررسی روند اجرای برجام و موانع اجرای تعهدات توسط طرف های برجام برگزار می گردد.منبع:

1399/09/27
11:08:30
5.0 / 5
1344
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
محفل