انصاری:

باید شرایط بازتری برای فعالیت سیاسی فراهم گردد

باید شرایط بازتری برای فعالیت سیاسی فراهم گردد

به گزارش محفل یک فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت: پیش از ورود به انتخابات سال ۱۴۰۰، باید به اصل انتخابات توجه بیشتری شود، باید شرایط بازتری برای فعالیت سیاسی فراهم گردد.


غلامرضا انصاری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: یکی از خصوصیت های فضای باز سیاسی تولید سرمایه های انسانی است. به هر میزانی که امکان کنشگری سیاسی برای گروه ها، سازمان ها و احزاب سیاسی مهیا گردد، انتخابات رقابتی و تنوع نامزد در عرصه انتخابات به وجود آید، چهره های جدید با توانمندی ها و خصوصیت های مثبت، در عرصه سیاسی بروز و ظهور خواهد یافت.
وی افزود: امروز متاسفانه ما به علت سیاست های تنگ نظرانه در عرصه انتخابات در طول چند سال گذشته، در شرایطی قرار گرفتیم که به جز چهره های تکراری نسل اول انقلاب، افراد شناخته شده ای در عرصه انتخابات ۱۴۰۰ با عنایت به زمان ناچیزی که تا زمان ثبت نام و برگزاری انتخابات باقی مانده نداریم.
این فعال سیاسی اظهار داشت: نبود چهره های سیاسی و شخصیت های شناخته شده سیاسی، شرایطی به وجود آورده که امروز نظامیان پا به عرصه علنی انتخابات گذاشته اند.

وی افزود: پیش از ورود به انتخابات سال ۱۴۰۰، باید به اصل انتخابات توجه بیشتری شود، باید شرایط بازتری را با عنایت به شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی داخلی و همینطور تحولات جدید بین المللی که در عرصه حقوق ملت و دموکراسی در جوامع مختلف اتفاق افتاده، به وجود بیاید. باید انتخابات آزاد باحضور گرایش های مختلف مهیاگردد.
انصاری در انتها اظهار داشت: حضوراصلاح طلبان درصورت رقابتی شدن انتخابات مثمر ثمر است، در غیر این صورت، نقش زینتی داشته، و پایگاه صدمه دیده اصلاحات گرفتار چالش جدی خواهدشد.

منبع:

1399/09/26
13:26:19
5.0 / 5
1354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
محفل