سردار جلالی:

پاسخ ندادن به دشمنان آنان را گرفتار اشتباه می كند

پاسخ ندادن به دشمنان آنان را گرفتار اشتباه می كند

به گزارش محفل رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، اظهار داشت: عدم پاسخ به دشمنان آنها را گرفتار اشتباه محاسباتی می کند چون که قوی شدن یعنی مقاوم شدن در مقابل تهدیدات و توانمند شدن در پاسخ دادن به تهدیدات.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سردار غلامرضا جلالی ضمن اشاره به نقش اساسی سردار زارعی در شناخت تخصصی جنگال و زیرساختهای الکترونیکی در جنگ اظهار داشت: اقدامات شایان توجه این مرحوم چه در ابتدا و چه در انتهای جنگ، بخشی بزرگ از ارتباطات در جنگ هشت ساله را سامان بخشی کرد و در پیروزی رزمندگان اسلام نقش پررنگی ایفا کرد.
وی با اشاره به اینکه سردار زارعی غیر از افتخار جانبازی، دو سند افتخار مهم هم در کارنامه خود جای داده اند، اظهار داشت: برخورد قاطع با فرد رشوه دهنده در مجلس و گریه های از سر عشق و تعصب نسبت به کشور در جریان تصویب برجام همچون شواهدی براین مدعاست که پاسداری به لباس نیست بلکه به تفکر، عقیده و باور است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه گریه های دکتر زارعی از نبود صداقت در بعضی افراد بود، خاطرنشان کرد: شاید راز و رمز گریه های وی از آینده برجام بود که با بصیرت سیاسی و روشن می دید که چه اتفاقاتی در آینده روی خواهد داد.
جلالی با اشاره به اینکه گریه آن مرحوم از اعتمادی بود که برخی به امضای دشمنان داشتند خاطرنشان کرد: گریه ایشان ناشی از ولایت پذیری ایشان بود که معنای حرف رهبری را که فرمودند به غربی ها اعتماد ندارم را درک کردند. ازاین رو این گریه را می توان بعنوان سنبل غیرت ملی و عزت در ادبیات سیاسی کشور بازشناسی کرد.
وی با اشاره به اینکه با مرحوم زارعی با وجود تمام پست و مقام هایی که برعهده داشت ولی همچنان یک پاسدار سال 58 باقی مانده بود و همه خصوصیت های یک پاسدار نمونه را دارا بود و حفظ نموده بود. مجاهدت، صداقت و اخلاص او مثال زدنی بود.
جلالی با اشاره به اینکه سردار زارعی، با ایجاد بسیج اساتید، توانست تشکلی منسجم از اساتید انقلابی را سازماندهی کند تا این توان برای کمک به دولتها برای تولید طرح، ایده و پیشنهاد یک بازوی کارآمد باشد خاطرنشان کرد: مرحوم سردار دکتر زارعی به بسیج اساتید هویت دادند و این تشکل در دوران و بزنگاه های تاریخی حیات انقلاب اسلامی بسیار موثر بوده است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ضمن اشاره به شکست راهبرد فشار حداکثری نظام سلطه با استفاده از راهبرد مقاومت فعال که رهبری در دستور کار قرار دادند، خاطرنشان کرد: دنیا از مقاومت ایران اسلامی در شگفت است و شکست دشمن در عرصه های مختلف نشان از این است که مقاومت فعال ما جواب داده است و راهبرد قوی شدن توانسته است ما را در سخت ترین تحریم حتی در زمینه دارو و درمان با وجود شرایط حاد بحران کرونا به جایی برساند که در بسیار از موارد مانند کیت تشخیصی و واکسن به برکت خون شهید فخری زاده همگام با دنیا به پیش برویم.
وی با اشاره به اینکه درماندگی آمریکا، یعنی دیگر تیری در ترکش او نمانده است که ضد ما به کار نگرفته باشد، خاطرنشان کرد: نشانه‎های پیروزی در حال هویدا شدن است و این حاصل مقاومت جانانه ملت ایران است.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه پاسخ ایران اسلامی به تهدیدات، جدی خواهد بود، خاطرنشان کرد: عدم پاسخ به دشمنان آنها را گرفتار اشتباه محاسباتی می کند. رویکرد قوی شدن یعنی مقاوم شدن در مقابل تهدیدات و توانمند شدن در پاسخ دادن به تهدیدات. البته این پاسخ الزاما نظامی و امنیتی نیست بلکه می تواند عرصه های گسترده ای مقل مباحث قانونی را شامل شود.
وی با اشاره به اینکه مصوبه اخیر مجلس و طرح راهبردی برای لغو تحریم در واقع پاسخ قاطع ملت ایران به اقدامات تهدیدآمیز دشمن است، خاطرنشان کرد: نیازمند تغییر پارادایم در مسئله هسته ای هستیم. ما تمام تعهدات در برجام را انجام دادیم در صورتی که یکی از پیشنهادات سردار زارعی در زمان تصویب برجام این بود که حداقل گام به گام جلو برویم که متاسفانه گوش شنوایی نبود. در صورتی که که اگر این سفارش آن مرحوم را گوش می دادیم شاید شرایط به گونه دیگری رقم می خورد.
جلالی با اشاره به اینکه پاسخ ما به اقدام دشمنان مانند طرح راهبردی مجلس باید با یک صدای واحد و قوت عرضه شود، خاطرنشان کرد: این یک تصمیم و اراده ملی است و این سبب می شود ما در برخورد با دشمنان دست بالا را حفظ نماییم. خون شهید فخری زاده و راه و رسم مرحوم سردار دکتر زارعی روحیه ای به ملت و مجلس ما داد که با صلابت در راه ارتقای بازدارندگی کشور عزیزانمان گام برداریم.
منبع:

1399/09/25
12:24:11
5.0 / 5
1221
تگهای خبر: تصویب , دولت , رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
محفل