شكست بزرگ ترامپ در راه ادعای تقلب

شكست بزرگ ترامپ در راه ادعای تقلب

محفل: با رای منفی دادگاه عالی آمریکا که بزرگترین مرجع قضایی این کشور است در مورد رد شکایت دادستان تگزاس مقابل نتایج انتخابات در 4 ایالت شکست بزرگی برای دونالد ترامپ رقم خورد.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، بیش از یک ماه از برگزاری انتخابات آمریکا و شکست دونالد ترامپ می گذرد. با وجود روشن شدن نتیجه انتخابات، و تایید آن از طرف تمام ۵۰ ایالت آمریکا همچنان دونالد ترامپ ادعای تقلب را بدون ارائه هیچ دلیل و مدرکی تکرار می کند و حاضر نیست پیروزی رقیب خودرا بپذیرد.
چنین رفتاری را باید البته در امتداد رفتارهای چند سال اخیر ترامپ ارزیابی کرد. ترامپ اساسا از قانون بیزار بود و در تمام چهار سال اخیر هم حاضر نشد به تعهدات، قوانین و مقررات پایبند باشد. منتهی نمود و نماد قانون گریزی و هنجارشکنی ترامپ عموما در روابط بین الملل و تعهدات بین المللی دیده می شد. می توان گفت ترامپ رکورددار عهدشکنی و نقض حقوق بین الملل بود او با خروج متوالی از نهادها و پیمان های بین المللی، صدور دستور مستقیم ترورهای هدفمند، نقض آشکار حقوق بشر و... قواعد و مقررات جهان را بی محابا نقض کرد تا جایی که جنون قانون گریزی او زنگ خطر را برای صلح و امنیت جامعه بین الملل به صدا درآورد.
علیرغم اینکه ترامپ در یکی دو سال اخیر حضور در کاخ سفید توانست در عرصه های اقتصادی موفقیت هایی را به دست بیاورد ولی در دو سال آخر کم کم آثار و نتایج سیاست ها و رفتارهای ترامپ خودرا نشان داد. بی اعتنایی به قواعد و هنجارهای بین المللی البته از همان آغاز قدرت نرم آمریکا و به تبع آن رهبری آمریکا را در معرض تخریب بی سابقه قرار داده بود و معلوم نبود در صورت تداوم حضور ترامپ جهان گرفتار چه آشوب هایی می شد. ترامپ به توجه به وجود شخصیتی خود با سیاستمداران دیکتاتور نزدیکی و قرابت بیشتری داشت و از همان ها مشورت می گرفت اما سیاست های ترامپ همچون سیاست فشار حداکثری در نهایت با بن بست مواجه گردید.
حالا ترامپ به آخر خط سیاست رسیده است. در شکست بزرگی دیگر برای دونالد ترامپ، دادگاه عالی آمریکا که بالاترین مرجع قضایی این کشور است شکایت دادستان تگزاس مقابل نتایج انتخابات در چهار ایالت پنسیلوانیا، میشیگان، ویسکانسن و جورجیا را رد کرده است.
کن پاکستون، وزیر دادگستری ایالت تگزاس، در پشتیبانی از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در شکایتی به دیوان عالی آمریکا گفته بود به سبب تغییراتی که این چهار ایالت در قانون انتخابات خود داده اند، می بایست نتایج انتخابات در این ایالت ها رد شود. ۱۷ ایالت دیگر نیز به شکایت ایالت تگزاس حمایت کرده بودند. همین طور ۱۲۶ نماینده مجلس نمایندگان آمریکا از حزب جمهوریخواه ضمن تایید این شکایت ایالت تگزاس، خواهان تغییر نتیجه انتخابات شده بودند. دیوان عالی آمریکا در رای کوتاهی تاکید کرده است ایالت تگزاس حق قانونی برای شکایت از این چهار ایالت را ندارد.
ترامپ به حکم دادگاه عالی این کشور درباب رد شکایت تگزاس واکنش نشان داد و در توییتر نوشت: دادگاه عالی ما را تنها گذاشت. این دادگاه درایت و شهامت نداشت. این یکی از جدی ترین کوشش های جمهوری خواهان برای توقف تایید نهایی نتایج انتخابات سوم نوامبر بود که دونالد ترامپ هم بعنوان شخص حقیقی و نه در مقام رئیس جمهوری آمریکا به آن پیوسته بود بلکه در آخرین ساعات باقی مانده به جلسه نمایندگان الکترال در۱۴ دسامبر/ ۲۴ آذر که آخرین مرحله از تایید نتایج انتخابات است، بتواند مانع از پیروزی جو بایدن شود. در این نشست نمایندگان منتخب کالج الکترال، در ایالت های خود به کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری و معاون وی رای می دهند البته هر ایالتی تنها یک رای دارد و این نمایندگان منتخب گواهی صحت انتخابات در ایالت های خودرا به مقام های مختلفی همچون مایک پنس، رئیس مجلس سنا تحویل می دهند.
این دومین حکم دیوان عالی آمریکا مقابل شکایت های جمهوری خواهان برای تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در یک هفته اخیر است. در این میان نکته عجیب آنست که قسمتی از جمهوری خواهان اعتبار خودرا بر سر ادعاهای واهی ترامپ به قمار می گذارند.
دونالد ترامپ، در اولین گردهمایی خود از زمان شکست در انتخابات ریاست جمهوری روز ۱۶ آذر بار دیگر درباره تقلب در انتخابات سخن گفت و به مقام های هم حزبی اش در ایالت جورجیا تاخت، چونکه از نظر وی آنها کمکی نکردند که نتایج این ایالت به نفع او تغییر کند. ترامپ با اشاره به نتایج اعلام شده که طبق آن رقیب دموکراتش پیروز انتخابات است، اضافه کرد: خوشحال ترین افراد هم اکنون در جهان رهبران چین هستند. پس از آنها رهبران ایران خوشحال ترین هستند. وی سپس در ادعایی دور از ذهن اظهار داشت که در چهار سال آینده در مقابل ایران و چین طوری عمل می کند که تا کنون کسی اینطور رفتار نکرده است.
هیلاری کلینتون که دو شکست را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸ و ۲۰۱۶ تجربه کرده است، روز ۲۱ آذر در پیام توییتری نوشت: ایالت ها نتایج را تایید نموده اند با این وجود ترامپ همچنان به تلاش خود برای لغو انتخابات به بهای تضعیف دموکراسی ما ادامه می دهد.
ترامپ اولین رئیس جمهور آمریکا است که قبل از ریاست جمهوری هیچگونه منصب سیاسی یا نظامی نداشته است. او به سبب رفتارهای خاص و تصمیمات عجیبش همیشه توجه جامعه جهانی را به خود جلب کرده است. همچون این تصمیم ها می توان به خارج شدن از برجام و برعکس کردن خیلی از سیاست های رئیس جمهور قبلی یعنی اوباما اشاره نمود. آنچه در رفتارهای عمومی ترامپ توجه روانشناسان را به خود جلب کرده این است که او قوانین، پروتکل ها، مخالفت و انتقادات را دوست ندارد، همه چیز را به چالش می کشد و هیچ نوع دستوری را نمی پذیرد. اگر به این رفتارها، عدم همدلی، عدم دور اندیشی و تصمیم گیری های آنی او را نیز بیفزاییم به این نتیجه می رسیم که ترامپ به ملاک های تشخیصی اختلال شخصیت ضد اجتماعی بسیار نزدیک است.منبع:

1399/09/23
13:59:40
5.0 / 5
1586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل