روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

لایحه بودجه با نگاه واقع بینانه و منطبق بر نیازهای جامعه تدوین شده است

لایحه بودجه با نگاه واقع بینانه و منطبق بر نیازهای جامعه تدوین شده است

به گزارش محفل رئیس جمهور اظهار داشت: بودجه ارائه شده از طرف دولت با نگاه واقع بینانه نسبت به شرایط پیش رو در سال آینده و با در نظر گرفتن وضعیت اقتصادی کشور و منطبق بر نیازهای جامعه و مردم تدوین و تنظیم شده است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور روز یکشنبه در یکصد و هشتاد و پنجمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گفت: برمبنای شرایطی که بودجه سال ۱۴۰۰ تنظیم شده، این بودجه حاوی پیام های روشن و گوناگون و بیان کننده وضعیت اقتصادی کشور در سال آینده است و از این نظر هم فعالان اقتصادی و هم عموم مردم می توانند افق روشن اقتصادی سال آینده را از پیام های بودجه دریافت و مسئولان در رابطه با حوزه های مختلف اقتصادی نیز این پیام ها را به طور شفاف برای افکار عمومی بیان کنند.
رییس جمهور اشاره کرد: از مهمترین پیام های بودجه سال آینده پشتیبانی از قشرهای کم درآمد با در نظر گرفتن پرداخت های هدفمند معیشتی، جبران تورم در دستمزد کارکنان، کارگران و حقوق بگیران، تامین کالاهای اساسی مبتنی بر نیازهای مردم، تامین مواد اولیه برای تولید کارخانه ها و با اهمیت تر از همه سرعت بخشیدن به توسعه زیرساخت های کشور است و سایر موارد نیز در ایام آینده برای مردم تشریح خواهد شد.
روحانی با تاکید بر ضرورت آمادگی برای رساندن تولید نفت کشور به ظرفیت طبیعی برای صادرات اظهار داشت: به سبب تحریم های پیش از برجام، تولید و فروش نفت با محدودیت ها روبرو شد ولی با عملی شدن برجام و رفع تحریم ها، توانستیم در مدت کوتاهی فروش نفت را به بیش از دو میلیون بشکه برسانیم و با وجود ابزار های عملیاتی و تجربه های ارزنده، امروز هم این آمادگی برای افزایش سریع تولید نفت بیشتر وجود دارد.
بر اساس تصمیم ستاد اقتصادی دولت، وزارت نفت کلیه اقدامات لازم برای آماده سازی منابع و تجهیزات صنعت نفت برای تولید و فروش متناسب با ظرفیت موجود را ظرف سه ماه آتی به کار خواهد گرفت.
رییس جمهور اظهار داشت: جنگ اقتصادی آمریکا موانع مختلفی برای صادرات نفت و محصولات پتروشمی کشور ایجاد کرد، اما هیچوقت آرزوی ترامپ در به صفر رساندن صادرات ایران محقق نشد و آن آرزو را با خود خواهد برد.
رئیس جمهور در ادامه جلسه اشاره کرد: باتوجه به فشارها و هزینه های بیش از پیش و رفع مضیقه های ناشی از کرونا، دولت همسو با رهنمودهای مقام معظم رهبری، کمک به اقشار کم درآمد و لطمه پذیر، را یکی از راهبردهای مهم در وضعیت کنونی می داند.
روحانی با اشاره به اینکه کرونا و موانع تحریم ها سبب وقفه در بخش شایان توجهی از کسب وکارها شده است، اشاره کرد: در چنین شرایط بی سابقه ای، دولت از همه راهکارها و ظرفیت های ممکن برای ارتقای تاب آوری اجتماعی و اقتصادی اقشار زیان دیده و پشتیبانی از نیروی کار بهره برده است.
در این جلسه نحوه تحقق و اجرای تخصیص آب و گاز رایگان به اقشار کم برخوردار و کم مصرف مورد بحث و بررسی قرارر گرفت و قرار شد بعد از بررسی دقیق و شفاف در وزارت خانه های نفت و نیرو و تصویب نهایی، اطلاع رسانی دقیق و شفاف برای افکار عمومی صورت گیرد.
منبع:

1399/09/16
13:05:42
5.0 / 5
1386
تگهای خبر: اقتصاد , تصویب , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل