روحانی در جلسه ستاد اقتصادی دولت:

اجازه ندهیم فشار تحریم برای تأمین ارز سبب افزایش قیمت ها شود

اجازه ندهیم فشار تحریم برای تأمین ارز سبب افزایش قیمت ها شود

رئیس جمهور عرصه امروز مدیریت كشور برای حل مشكلات اقتصادی و جهش تولید را عرصه مدیریت جهادی خواند و اظهار نمود: مدیران عرصه اجرایی كشور همزمان در حال مبارزه فعال با تحریم های ظالمانه و غیرانسانی دشمنان همراه با مقابله با بیماری كرونا هستند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد اقتصادی دولت با اشاره به اینکه مدیران و مسئولان کادر درمانی کشور از آغاز دوران بیماری کرونا، لحظه ای از کار و تلاش و مبارزه با این بیماری دست نکشیده اند، اظهار داشت: دولت در چارچوب ستاد ملی مبارزه با کرونا، کمیته اقتصادی را هم همزمان با کمیته درمان فعال کرد و مبارزه را عملاً در دوجبهه مقابله با بیماری کرونا از یک سو و تحریم ها و عوارض بیماری کرونا بر اقتصاد کشور از طرفی، شروع کرد.
رئیس جمهور با قدردانی از تلاش همه مدیران کشور، خاطرنشان کرد: مدیران کشور در بخش های مختلف طی این دوره خیلی سخت تحریم با روحیه جهادی که یادآور روزهای دفاع مقدس بود، حتی در روزهای تعطیلات رسمی کشور هم از کار و تلاش دست نکشیدند.
روحانی با تاکید بر اینکه تاریخ این روزها را از یاد نخواهد برد، تقویت بیشتر از پیش انسجام و وحدت در کشور را در شرایط کنونیِ مبارزه همزمان با تحریم های دشمنان و بیماری کرونا، ضروری خواند و تصریح کرد: دولت در این خصوص دست یاری به سمت مردم و بخش خصوصی و فعالان اقتصادی دراز کرده و از همه یاری طلبیده است و بدون شک حتی منتقدان منصف هم با انتقاد خود راهنما بوده اند و می توانند زمینه ساز رفع خیلی از مشکلات و مخاطرات باشند.
رئیس جمهور در عین حال تصریح کرد که برخی انتقادهای غیرمنصفانه و حاشیه پردازی ها هم نمی تواند دولت را از مسیر اصلی که خدمت صادقانه به مردم و حل مشکلات آنها و مبارزه جدی با تحریم است، دور کند.
روحانی تصریح کرد: از افتخارات کشور در مدیریت همزمان تحریم و کرونا، تأمین بازار مایحتاج ضرورری مردم بوده است به نحوی که اجازه نداده ایم آرزوی غیر انسانی تحریم کنندگان که ایجاد مشکل و پریشانی در زندگی روزمره اقتصادی مردم در تأمین اقلام مورد نیاز زندگی شان بوده، محقق شود.
رئیس جمهور اضافه کرد: مسئولان اقتصادی کشور در این شرایط خاص با دقت و مراقبت هرچه تمام تر در حال رصد وضعیت و تأمین کالاهای ضروری و اقلام اساسی زندگی مردم هستند تا نه در مضیقه کمبود کالا باشیم و نه گرانی گریبانگیر مردم شود.
روحانی با اشاره به اینکه در بعضی کشورها حتی کشورهای توسعه یافته همزمان با شیوع ویروس کرونا، مردم به بازارها و فروشگاه ها هجوم آوردند اما این اتفاق در ایران رخ نداد، تصریح کرد: این نشان و گواهی بر موفقیت مسئولان و تلاش جهادی در مدیریت اقتصادی کشور است.
رئیس جمهور تصریح کرد: مهمترین نکته ای که مردم، صاحب نظران و کارشناسان اقتصادی می بایست با توجه ویژه به آن بپردازند این است که در شرایط سخت و بی سابقه تحریم حداکثری و شیوع یک بیماری خطرناک نظیر کرونا، عارضه ها و فشار اقتصادی یک معضل جهانی است و اینکه برخی با نگاه صرفاً سیاسی بخواهند دولت و مسوولانی را که با تلاش شبانه روزی در حال مدیریت این معضل و گذر از این گردنه سخت هستند، مورد هجمه قرار دهند و به افزایش انتظارات جامعه دامن بزنند، نه تنها منصفانه نیست که حتی بر خلاف مصالح کشور و جامعه است.
روحانی تأمین داروهای ضروری و مورد نیاز مردم و بیماران را از تلاشهای پرارزش و قابل تقدیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بانک مرکزی در شرایط سخت کنونی دانست و اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش مسئولان و دستگاه های ذیربط و با برنامه ریزی مناسب داروهای مورد نیاز مردم علیرغم شرایط سخت تحریم و انتشار کرونا تأمین شده است.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم فشار تحریم برای تأمین ارز سبب افزایش قیمت نیازمندی های ضروری مردم شود، اظهار داشت: رصد و مبادرت به موقع مسئولان می تواند مردم را به ایجاد یک ثبات و آرامش قابل اطمینان امیدوار کند.
روحانی با اشاره به لزوم مدیریت در بازار سرمایه و تأمین ارز مورد نیاز برای تأمین نیازمندی های کشور تا آخر سال بعنوان یکی از اولویت های اقتصادی کشور، خاطرنشان کرد: مسئولان سیاست خارجی و بانک مرکزی در تلاش هستند تا از راه رایزنی های چند جانبه طلب های ارزی ایران در دیگر کشورها را آزاد کنند تا با این اقدام بازار ارز کشور از التهاب های احتمالی مصون بماند.1399/03/27
23:52:09
5.0 / 5
2287
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
محفل