ظریف:

گفت وگوهای مفصل و پرثمری در پاكستان داشتم

گفت وگوهای مفصل و پرثمری در پاكستان داشتم

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت و گو با مقام های پاكستانی را پرثمر توصیف كرد.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، ظریف چهارشنبه شب در پیامی توئیتری نوشت: در پاکستان گفت وگوهای مفصل و پرثمری در باره امنیت و تجارت مرزی و همین طور مبادلات تهاتری داشتم. همین طور در دیدار با شاه محمود قریشی وزیر خارجه، ژنرال «قمر جاوید باجوا» و «عمران خان» نخست وزیر پاکستان در مورد هماهنگی درباب مسائل منطقه ای –از جمله افغانستان – و موضوعات جهانی -از جمله تعصبات ضداسلامی- توافق کردیم.
وزیر امور خارجه ایران در دیدار با عمران خان با تمجید از مواضع نخست وزیر پاکستان مقابل رژیم صهیونیستی و توطئه نرمال سازی روابط، از حمایت اسلام آباد برای عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای قدردانی کرد.
نخست وزیر پاکستان نیز با ابراز خرسندی از مذاکرات وزیر امور خارجه ایران با مقامات پاکستانی، علاقمندی این کشور برای توسعه مناسبات سیاسی و اقتصادی با جمهوری اسلامی را مورد تاکید قرار داد.
روابط عمومی ارتش پاکستان نیز در اطلاعیه ای رسمی اعلام نمود ژنرال «قمر جاوید باجوا» روز چهارشنبه در مقر فرماندهی ارتش در شهر راولپندی میزبان «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه بود.
در این بیانیه آمده است: موضوعات مورد علاقه متقابل، اوضاع امنیتی منطقه همچون پروسه صلح افغانستان، مدیریت مرزهای پاکستان و ایران و همین طور بازارچه های مرزی؛ مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
همچنین وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و پاکستان طی دیداری مشترک در اسلام آباد بر تلاش دو کشور دوست و همسایه جهت تحکیم مناسبات همه جانبه خصوصاً اتخاذ اقدامات هماهنگ در جهت صلح منطقه ای همچون افغانستان توافق کردند.


1399/08/22
12:55:12
5.0 / 5
1332
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
محفل