رئیس دفتر روحانی:

حمایت ناموجه مكرون به هیچ عنوان قابل قبول نیست

حمایت ناموجه مكرون به هیچ عنوان قابل قبول نیست

به گزارش محفل رئیس دفتر رئیس جمهوری در واكنش به حمایت رئیس جمهوری فرانسه از اقدام یك نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) اشاره كرد: حمایت سوال برانگیز و ناموجه رئیس جمهور فرانسه از جسارت به ساحت پیامبر اسلام، كه احتمالاً برای تحت شعاع قرار دادن برخی مشكلات بزرگ در سیاست داخلی این كشور انجام شده؛ به هیچ عنوان قابل قبول نیست.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری به دنبال اقدام موهن نشریه شارلی ابدو در اهانت به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) و حمایت امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه از این اقدام اسلام ستیزانه در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت:
«بدیهیات اخلاق و انسانیت است. پشتیبانی از اقدامات موهن به ساحت پیامبر اکرم(ص)، به بهانه دفاع از آزادی بیان، بدون تردید اقدامی بدور از بلوغ و عقلانیت سیاسی است. آزادی بیان به معنای جواز نقض حقوق شهروندی و اصول اخلاقی نیست و اگر با مسئولیت پذیری همراه نشود، می تواند منجر به نفرت پراکنی، نقض حقوق دیگران و حتی در نهایت، به عنصری بر ضد خودش تبدیل گردد.
حمایت سوال برانگیز و ناموجه رئیس جمهور فرانسه از جسارت به ساحت پیامبر اسلام، که احتمالاً برای تحت شعاع قرار دادن برخی مشکلات بزرگ در سیاست داخلی این کشور انجام شده؛ به هیچ عنوان قابل قبول نیست. از نتایج این اقدام گسترش نفرت پراکنی و تشدید اسلام هراسی است و دود آن بیش از همه به چشم مردم فرانسه خواهد رفت.
انتظار از دولتمردان فرانسه این است که با درک شرایط، مسئولانه گام بردارند و از تداوم چرخه توهین، تحریک و نفرت پراکنی که منجر به جریحه دار شدن احساسات میلیون ها مسلمان در سراسر جهان شده، جلوگیری نمایند.»
منبع:

1399/08/07
12:47:04
5.0 / 5
1385
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل