مدیركل سیاسی وزارت كشور:

احزاب به انتخابات ۱۴۰۰ ورود جدی داشته باشند

احزاب به انتخابات ۱۴۰۰ ورود جدی داشته باشند

مدیركل سیاسی وزارت كشور اظهار نمود: امیدواریم احزاب بیشتر از هر زمان دیگری به مبحث انتخابات سال ۱۴۰۰ ورود جدی داشته باشند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حمید ملانوری در نشست خبری امروز خود با اشاره به این که در هفتمین جلسه کمیسیون ماده ۱۰ در ارتباط با راهبرد نظارت فعالیت حزبی بحث شد، اظهار نمود: ما در تلاشیم فضایی فراهم گردد تا احزاب بیشترین فعالیت حزبی را داشته باشند. ما در کشور ۱۲۰ حزب داریم و انتظار داریم جامعه و کشور از فعالیت این احزاب بهره مند شوند.
وی افزود: بالابردن سطح آگاهی مردم، ایجاد آرامش و نشاط سیاسی و بالابردن سطح مشارکت سیاسی به خصوص در انتخابات همچون فعالیتهای مورد انتظار از احزاب است. کمیسیون ماده ۱۰ به شدت علاقه مند و پیگیر است تا زمینه ی بهتری برای فعالان سیاسی فراهم آورد تا آنها در امنیت و آرامش فعالیت حزبی خویش را دنبال کنند.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور با بیان این که در حال نزدیک شدن به انتخابات ۱۴۰۰ هستیم، خاطرنشان کرد: این انتخابات برای ما بسیار مهم و سرنوشت ساز بوده و در آینده کشور بسیار اثرگذار است. امید داریم بیشتر از هر زمانی، احزاب ورود جدی به انتخابات داشته باشند و با درک این فضا، برنامه ریزی مناسبی را دنبال کنند تا شاهد خلق حماسه بزرگ دیگری باشیم.
دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب همینطور با بیان این که در این نشست برگزاری مجمع عمومی انتخابات شورای مرکزی و بازرسین حزب راه ملت بررسی گردید، اظهار نمود: اساسنامه و مرام نامه این حزب با در نظر گرفتن اصلاحاتی و همینطور انتخابات شورای مرکزی و بازرسین حزب مورد تایید قرار گرفت، اما صلاحیت سه نفر از اعضای شورای مرکزی تایید نشد. پروانه این حزب بعنوان صدوبیست ویکمین حزب کشور بزودی صادر می شود. همینطور صلاحیت محمدسعید احدیان - دبیرکل جدید جمعیت پیشرفت ایران اسلامی - تعیین شد.
ملانوری تصریح کرد: بررسی برگزاری مجامع عمومی و انتخابات اعضای هیات مدیره و بازرسین انجمن آشوریان تهران، مجموعه فرهنگی و ورزشی ارامنه، انجمن زرتشتیان خرمشاد یزد، انجمن زرتشتیان شیراز و انجمن زرتشتیان مریم آباد یزد رسیدگی شد و پرونده این اقلیت های دینی تمدید می شود.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور افزود: شرایط مسئولین شعب استانی احزاب جمعیت حامیان انقلاب اسلامی در کرمانشاه، رفاه ملت ایران در خراسان جنوبی، ندای ایرانی ها در اردبیل و جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در هرمزگان تایید شد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا یارانه احزاب تخصیص داده شده است، اظهار داشت: یارانه احزاب در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ تخصیص داده شد و در سال ۱۳۹۸ – ۱۳۹۹ به علت کمبود اعتبارات هنوز تخصیص داده نشده است اما ما پیگیر هستیم.
ملانوری در پاسخ به سوالی درباره ی برگزاری دادگاه برخی فعالان سیاسی اظهار نمود: در کشور فضای بازی برای اظهارنظر سیاسی داریم اما اگر پرونده قضایی در مورد فعالان سیاسی مطرح می شود شاید به این علت است که برخی فراتر از قانون به مسائل ورود می کنند. ما در کمیسیون ماده ۱۰ فقط تخلفات مربوط به ماده ۱۸ را بررسی می نماییم.
منبع:

1399/07/28
19:42:05
5.0 / 5
1773
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
محفل