روحانی:

برخی كشورها شریك اقدامات ضدانسانی آمریكا نشوند

برخی كشورها شریك اقدامات ضدانسانی آمریكا نشوند

به گزارش محفل رئیس جمهوری درباره تلاش وزارت امور خارجه، نهادهای حقوقی دولت و بانك مركزی برای آزادسازی ذخایر ارزی بلوكه شده كشور، اظهار داشت: ملت ایران از كشورهایی كه به صورت ناخواسته با این تحریم ها همراهی می كنند، انتظار ندارد در اقدامات ضدانسانی آمریكا شریك باشند.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری روز سه شنبه در یکصد و هفتاد و یکمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، بعد از ارائه گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت از برنامه ریزی های صورت گرفته در زمینه چگونگی کنترل قیمت کالاها، با تاکید بر ضرورت اجرای دقیق این برنامه گفت: دولت مصمم است با اجرای برنامه جامع نظارتی دسترسی مردم به کالاهای اساسی و مورد نیاز را تامین و قیمت آنها را کنترل و اجازه ندهد نوسانات قیمت کالاهای اساسی و ضروری زندگی و معیشت مردم و آرامش روانی آنان را مختل کند.
بر این اساس، وزارتخانه های صمت، جهاد کشاورزی، اطلاعات، دادگستری و تعزیرات موظف می باشند در قالب این برنامه و با هماهنگی یکدیگر نظام توزیع و نظارت بر قیمت کالاها را اجرا و در یک وضعیت نظام مند با تامین کالاهای اساسی مردم، قیمت کالاها را خصوصاً در مورد اقلامی که با ارز ترجیحی تامین شده اند، به شکل دقیق کنترل و مدیریت کنند.
روحانی، حضور میدانی ناظران و ایجاد شفافیت در چارچوب یک سامانه فراگیر در حوزه توزیع و قیمت گذاری را همچون لزوم های کنونی برای کنترل قیمت ها برشمرد و گفت: دولت مصمم است باوجود همه محدودیت ها با اجرای این برنامه کماکان قیمت کالاهای اساسی را به قیمت تعیین شده با نرخ ترجیحی به دست مصرف کننده برساند.
وی همکاری و هماهنگی دستگاه قضایی و اتحادیه های صنفی را برای کنترل قیمت ها حائز اهمیت ویژه دانست.
رییس جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه، آشکار و قابل لمس بودن ابعاد جنگ اقتصادی تحمیل شده از طرف آمریکا برای ملت ایران و مبارزه و مقاومت صورت گرفته با این جنگ در شرایط فعلی، اظهار داشت: همانطور که ابعاد دقیق تر جنگ تحمیلی سال ها پس از اتمام آن روشن شد، گستره جنگ اقتصادی تحمیلی به کشور نیز در آینده به شکل دقیق تر برای مردم روشن می شود.
روحانی با اعلان اینکه ملت ایران بعد از دهه های متمادی دشمنی آمریکا انتظار و توقعی جز آنچه امروز می کند، ندارد، اضافه کرد: این ملت از کشورهایی که به صورت ناخواسته با این تحریم ها همراهی می کنند، انتظار ندارد در اقدامات ضدانسانی آمریکا شریک باشند.
رییس جمهوری با اشاره به اقدامات موثر دستگاه های ذیربط همچون وزارت امور خارجه و نهادهای حقوقی دولت و بانک مرکزی تا حالا برای احقاق حقوق ملت ایران، خواهان افزایش و فراگیرتر شدن این تلاش ها برای آزادسازی ذخایر ارزی بلوکه شده کشور شد.منبع:

1399/07/15
23:12:58
5.0 / 5
1757
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
محفل