میرسلیم:

معافیت از مالیات معنا ندارد

معافیت از مالیات معنا ندارد

محفل: یك عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: قانون مالیاتی باید به صورت شفاف نوشته شود و معافیت در این عرصه معنا ندارد. باید مشخص شود كه افراد در طول یك سال چه كارهایی انجام می دهند و متناسب با آن مالیات بدهند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، چهارمین پیش نشست همایش نظام مسائل اولویت دار کشور مبتنی برسیاستهای کلی نظام با موضوع ″اولویت های قانون گذاری مبتنی بر سیاست های کلی زیربنایی″ با سخنرانی مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مجلس شورای اسلامی انجام شد.
در این جلسه که توسط مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی اجرای سیاست های کلی نظام و سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، میرسلیم اظهار نمود: برای سیاست گذاری از سال ۷۵تا امروز روش ویژه ای در پیش گرفته شده است. در طول این ۲۴سال هیچ مجموعه ای از قلم نیفتاده است که در سیاست گذاری ها دخیل نباشد.
وی ادامه داد: در سیاست گذاری با دعوت از دولتمردان، مسئولان وابسته به موضوع، دانشگاهیان، سازمان های مردم نهاد، بخش های خصوصی روش جامعی در پیش گرفته شده است و هیچ سازمان و نهادی نمی تواند معترض شود که در این جلسات حاضر نبوده است.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: در حدود ۴۰سیاست کلی تدوین شده است که نزدیک به ۷۰۰ بند است که از نظر من حوزه زیربنایی و امور علمی، فرهنگی و اجتماعی اساسی ترین بخش از آنها است. از غفلت های ما این بود که در مجمع تشخیص مصلحت نظام سیاست نوشتیم ولی برای نمایندگان مجلس تبیین نکردیم که وظیفه ایشان قانون گذاری برمبنای سیاستها است.
وی تصریح کرد: ۶ دوره از مجلس را در بستر سیاست های تدوین شده سپری کرده ایم ولی هنوز نسبتی بین قانون و سیاست ها به وجود نیامده است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس با اشاره به اینکه مخاطب سیاست ها فقط یک دستگاه نیست و همه مخاطب آن هستند اظهار داشت: سیاست های اقتصاد مقاومتی در بهمن ۹۲ توسط حضرت آقا ابلاغ گردیده است. که این ابلاغیه شامل ۲۴ بند است که تمام نیازهای کشور در این ابلاغیه دیده شده است و با اجرای این سیاست ها، کشور در مقابل تهاجم های دشمن مقاوم می شود.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: قانون مالیاتی باید به صورت شفاف نوشته شود و معافیت در این عرصه معنا ندارد. باید مشخص شود که افراد در طول یک سال چه کارهایی انجام می دهند و متناسب با آن مالیات بدهند. به صورت سالانه این مالیات از بلند پایه ترین مقام کشور یعنی مقام معظم رهبری دریافت شده و از حقوق ایشان کسر می شود.
میرسلیم خاطرنشان کرد: اگر اندیشکده ای اعلام نماید که آمادگی اظهار نظر کارشناسی دارد و در موضوعات تخصصی کار تحقیقاتی و پژوهشی انجام داده باشد، مجلس این آمادگی را دارد که با دعوت از این اندیشکده ها و نخبگان در کمسیون های مجلس، از ظرفیت آنها استفاده نماید.
منبع:

1399/07/15
11:53:46
5.0 / 5
1461
تگهای خبر: ابلاغ , اقتصاد , دولت , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
محفل