هیات فنی عراق برای اجرایی كردن توافقات دو كشور به تهران سفر می كند

هیات فنی عراق برای اجرایی كردن توافقات دو كشور به تهران سفر می كند

یك هیات فنی عراقی برای اجرایی كردن توافقات دو جانبه همچون در موضوع لایروبی اروند رود طی دو هفته آینده به جمهوری اسلامی ایران سفر می كند.


به گزارش روز شنبه ایرنا از اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و فواد حسین وزیر امور خارجه عراق موضوعات مختلف در رابطه با روابط دو کشور، مسائل منطقه و همین طور تحولات صحنه بین المللی مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار گرفت.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با بیان حمایت جمهوری اسلامی ایران از روند سیاسی و حاکمیت عراق، امنیت این کشور را برای جمهوری اسلامی ایران با اهمیت خواند.
ظریف با اشاره به حملات انجام شده به اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران و لزوم تضمین عزت و امنیت دیپلمات های ایرانی در عراق، هر گونه حمله به اماکن دیپلماتیک را محکوم و غیر قابل قبول دانست و توقف این گونه اقدامات را مورد تاکید قرار داد.
وزیر خارجه کشورمان با اشاره به اقدام تروریستی رژیم آمریکا در ترور سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در خاک عراق، ایفای مسئولیت دولت عراق دراین زمینه را خواهان شد.
فواد حسین وزیر امور خارجه عراق نیز در این ملاقات با تاکید بر اهمیت راهبردی مناسبات ایران و عراق گفت روابط تهران و بغداد از تاریخ کهن و جغرافیای مشترک بهره مند است و تنها به منافع اقتصادی و مصالح سیاسی خلاصه نمی گردد.
وی افزود عراق اجازه نمی دهد تهدیدی از خاک این کشور متوجه همسایگان شود.
بر اساس توافق انجام شده در این دیدار مقرر شد یک هیات فنی عراقی برای اجرایی کردن توافقات دو جانبه همچون در موضوع لایروبی اروند رود طی دو هفته آینده به جمهوری اسلامی ایران سفر کند.
به گزارش محفل به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه عراق در این سفر علاوه بر محمدجواد ظریف و رئیس جمهوری با دیگر مقامات کشورمان هم دیدارهایی خواهد داشت.
فواد حسین در این سفر دو روزه درباب اجرایی شدن توافقات سفر مردادماه گذشته «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر این کشور به تهران با مقام های عالی کشورمان رایزنی خواهدنمود.
در سفر فواد حسین به تهران تحولات منطقه و همکاریهای ایران و عراق در بخش های مختلف بررسی می شود.


1399/07/06
20:54:24
5.0 / 5
1424
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
محفل