به صورت ویدئوكنفرانس؛

مذاكرات ایران و آذربایجان برای امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی شروع شد

مذاكرات ایران و آذربایجان برای امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی شروع شد

محفل: نخستین دور گفت وگوها در مورد متن موافقتنامه تجارت ترجیحی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان امروز به صورت ویدئو كنفرانس برگزار گردید.به گزارش بخش رسانه ای سفارت ایران در باکو، نخستین دور از گفت وگوها در مورد متن موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان امروز سه شنبه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.
در این دور از مذاکرات که توسط نمایندگان سازمان توسعه تجارت جمهوری اسلامی ایران و بخش های مختلف از وزارت اقتصاد جمهوری آذربایجان انجام شد، نمایندگان وزرای امور خارجه دو کشور و کارشناس اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو هم حضور داشتند.
همسو با اراده عالی رهبران سیاسی دو کشور نسبت به توسعه و تعمیق مناسبات اقتصادی دوجانبه، مذاکرات اولیه خیلی خوب پیش رفت و طرفین درباره متن پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران و برخی ملاحظات طرف آذری، به توافق رسیدند.
دور بعدی و نهایی مذاکرات در سطحی بالاتر و با هدف نهایی کردن متن و تمهید آن برای امضای وزرای دو کشور در آینده نزدیک برگزار می شود.
توافق برای امضای موافقتنامه تجارت ترجیحی و انجام مذاکرات بین دو کشور برای این منظور، در حاشیه سفر سال قبل رئیس جمهوری اسلامی ایران به باکو جهت شرکت در اجلاس سران غیرمتعهدها حاصل شد.

منبع:

1399/06/26
11:38:05
5.0 / 5
1484
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
محفل