رئیس عقیدتی سیاسی ارتش:

دنبال كنندگان دوستی ایران و آمریكا خودشان را خسته نكنند

دنبال كنندگان دوستی ایران و آمریكا خودشان را خسته نكنند

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: كاری كه شهدای ۱۷ شهریور تهران انجام دادند، همان كاری بود كه شهدای كربلا در دشت نینوا و برای امام حسین(ع) انجام داده اند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین عباس محمدحسنی عصر دوشنبه (۱۷ شهریور) در مراسم بزرگداشت شهدای ۱۷ شهریور در میدان شهداء (فضای مقابل شهرداری منطقه ۱۲) که با حضور مقامات کشوری و لشکری برگزار شد، طی سخنانی بیان نمود: حادثه ۱۷ شهریور ۵۷ یکی از اثرگذارترین حوادث و مبارزات انقلاب اسلامی بود، حادثه ۱۷ شهریور مبارزه تَن بر تانک بود.
وی افزود: رژیم طاغوت در تمامی راهپیمایی های مردمی چهره خشنی از خود نشان می داد اما خشونت آمیزین ترین برخورد را در ۱۷ شهریور از خود به نمایش گذاشت. حکومت پهلوی در آن زمان صف و راه خویش را از مردم جدا کرد و به شکلی اعلام نمودند که رژیم پهلوی کاری به مردم ندارد؛ آن جمعه و روز حادثه، قرار مردم انقلابی تهران این بود که مبارزات خویش را طبق سنوات گذشته ادامه بدهند. زمانی که مردم آمدند، مشاهده نمودند که توپ و تانک و حضور انبوه نیروی امنیتی بود و خون های فراوانی بر زمین ریخته شد.
رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: حکومت پهلوی کاری که باید با دشمنان اسلام می کرد، متاسفانه با مردم انقلابی و اسلام خواه انجام داد و آنها را بی رحمانه به خاک و خون کشید، البته دشمنان دنبال همین اتفاق بودند اما مردم ترسی به خود راه ندادند و از صحنه خارج نشدند، بلکه به تاسی از مولای خودشان اباعبدالله الحسین ضد السلام در مقابل شمرها، یزیدها و... ایستادند و از حسین زمان خود پیروی کردند.
وی اظهار نمود: کاری که شهدای ۱۷ شهریور تهران انجام دادند همان کاری بود که شهدای کربلا در دشت نینوا و برای امام حسین(ع) انجام داده اند.
رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: اتاق فکر مساله قیام ۱۷ شهریور در سال ۵۷ در رژیم اسرائیل و آمریکا بود و یکی از افتخارات نیروهای مسلح ما این است که آن زمان دلهای شان با امام خمینی(ره) بود و ثابت کردند که پیرو و عاشق مرجعیت هستند و به مردم پیوستند و حکومت شاهنشاه(پهلوی) هم از کُماندوهای اسرائیلی بهره برد.
حجت الاسلام محمدحسنی خاطرنشان کرد: برابر تحقیقات صورت گرفته تخمین بر بیشتر از ۴ هزار شهید در میدان شهداء به درج رفیع شهادت رسیدند؛ امروزه عزت، استقلال، امنیت، اقتدار و تمام داشته ها را مدیون شهداء هستیم.
وی بیان نمود: همین جا اعلام نموده ام و باز هم می گویم که ما مستاجر شهداء هستیم. اگر آنها نبودند این آبرو را نداشتیم؛ آنهایی که دنبال دوستی ایران و آمریکا هستند، خودشان را خسته نکنند، ملت ایران هیچگاه چشم بر روی شهادت شهدای ۱۷ شهریور و حوادث تلخ دیگر نخواهند بست و {این وقایع را} نادیده نخواهد گرفت.
رئیس عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: این اتفاقات همه با کار آمریکا صورت گرفته بود و به نظر من آمریکا استاد شیطان است و ملت ایران هیچگاه با آمریکا دوست نخواهد شد؛ اهانت به اسلام و پیامبر اکرم(ص) کار شیطان بزرگ، آمریکا است.
وی ادامه داد: چرا برخی ها به آمریکا اعتراض نمی کنند و دارایی های بلوک شده ی ملت ایران را آزاد نمی کنند؟! باید این مسائل پیگیری بشود، همان گونه که شهدای ۱۷ شهریور ایستادند و پایه های حکومت شاه را خراب کردند، بطور قطع امروزه هم ملت ایران پایه های حکومت آمریکا را خراب خواهند کرد و امروزه نشانه های آن پیداست.



1399/06/18
10:19:17
5.0 / 5
1646
تگهای خبر: پیگیری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
محفل