سفیر ایران در برزیل:

افزایش همكاری ایران و برزیل برای جبران خسارت های كرونا ضروریست

افزایش همكاری ایران و برزیل برای جبران خسارت های كرونا ضروریست

به گزارش محفل سفیر ایران در برازیلیا تصریح كرد: ایران و برزیل در مناطق خود تحت تأثیر صدمات انسانی و اقتصادی ناشی از كرونا قرار گرفته اند و در این شرایط افزایش همكاری بین دو كشور برای جبران خسارت های اقتصادی به طرفین ضروری می باشد.به گزارش بخش رسانه ای سفارت ایران در برزیل، مراسم گرامیداشت شصتمین سالگرد گشایش ساختمان سفارت ایران در برازیلیا بعنوان نخستین کشوری که سفارت خویش را از ریودوژانیرو در ۱۷ خرداد سال ۱۳۳۹ برابر با ۷ ژوئن ۱۹۶۰ به پایتخت جدید منتقل کرد، با ابتکار سفارت جمهوری ایران در برازیلیا، مقامات منطقه فدرال پایتخت و با ارتباط تصویری مستقیم با سفارت برزیل در تهران و مشارکت اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل در پایتخت های دو کشور برگزار گردید.

در این مراسم که به جهت محدودیت های ناشی از شیوع کرونا و رعایت ملاحظات بهداشتی با حضور عده معدودی از میهمانان برزیلی و به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، «آنا کریستینا کوبیتچک»، تنها نوه «ژوسلینو کوبیتچک» رئیس جمهور فقید و صاحب نام برزیل که مراسم گشایش سفارت در شصت سال پیش با حضور وی انجام شده بود، بر دوستی و همبستگی دو ملت ایران و برزیل تصریح کرد.

وی همینطور خواهان آن شد که بنیاد ملی کوبیتچک به صورت جداگانه این رویداد را در برنامه های آتی مورد توجه و تجلیل قرار دهد.

«حسین قریبی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل هم با مهم خواندن فرصت زنده نگهداشتن این رویداد بین دو ملت و کشور ایران و برزیل و تاکید بر اینکه گشایش سفارت ایران بعنوان نخستین سفارت در پایتخت جدید برزیل در سال ۱۹۶۰ میلادی رویدادی مهمی برای این شهر بوده است، استفاده از این فرصت ها برای تقویت گفتگو، همکاری و همبستگی بین دو ملت و کشور را مساله ای حائز اهمیت توصیف کرد.

وی افزود: دو کشور و ملت در مناطق خود تحت تأثیر صدمات انسانی و اقتصادی ناشی از کرونا قرار گرفته اند و در این شرایط افزایش همکاری بین دو کشور برای جبران خسارات اقتصادی به طرفین ضروریست.

سفیر ایران با اشاره به روابط دیپلماتیک ۱۱۷ ساله ایران و برزیل، روابط دو کشور را دوستانه و مبتنی بر احترام متقابل توصیف کرد که باید در همین مسیر پیش برود.

«رودریگو دی آزردو سانتوس» سفیر برزیل در تهران هم ضمن پرارزش خواندن ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران در برازیلیا در برگزاری جشن شصتمین سالگرد گشایش ساختمان سفارت ایران در پایتخت این کشور اظهار داشت: روابط دوستانه دو کشور همواره در راه تقویت و تأمین منافع ملی بر مبنای احترام متقابل پیش رفته است و ظرفیت های بسیاری وجود دارد که باید مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی از برگزاری جشن شصتمین سالگرد ارتقای سطح روابط سیاسی برزیل با ایران به سطح سفارت در مهر ماه سال آینده اطلاع داد و ابراز امیدواری کرد بعد از بهبود شرایط کرونایی، تبادل هیأت های بازرگانی و اقتصادی بین طرفین مورد توجه قرار گیرد.

در این مراسم «آلوسیو» کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال برزیل و بازیکن صاحب نام باشگاه های مطرح جهان به نمایندگی از جامعه ورزشی برزیل حضور داشت.

لازم به ذکر است که با عنایت به شرایط ناشی از شیوع کرونا و عدم امکان تجمع با تعداد بالا، شخصیت های مطرح برزیلی با ارسال پیام های ویدئویی شصتمین سالگرد گشایش سفارت ایران را تبریک گفتند.


1399/03/19
23:31:53
5.0 / 5
2355
تگهای خبر: اقتصاد , طرح , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل