رئیس كمیته حقوق بشر مجلس:

تروریست ها با حمایت نظام سلطه، جنایت می كنند

تروریست ها با حمایت نظام سلطه، جنایت می كنند

به گزارش محفل رئیس كمیته حقوق بشر مجلس اظهار داشت: گروهك های تروریستی مورد حمایت دولت های سلطه گر همچون آمریكا، فرانسه و انگلیس هستند و با حمایت و چراغ سبز آنها دست به ترور و جنایات مختلف می زنند.


زهره الهیان که به صورت ویدئو کنفرانس در پنجمین همایش اسوه های صبوری در رشت سخنرانی می کرد، تصریح کرد: ما ۱۷ هزار شهید ترور داریم که این تعداد از هموطنان ما در سنین مختلف و از اقشار گوناگون توسط منافقان کوردل به شهادت رسیده اند حتی دانشمندان هسته ای ما هم قربانی تروریسم کشورهایی همچون آمریکا شده اند و امروز رنج و درد خانواده های این شهدا امری پوشیده نیست.
نماینده مجلس و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: ما باید از حقوق این خانواده ها دفاع نماییم و در مجلس هم پیگیر احقاق حقوق ملت ایران بخصوص شهدای ترور باشیم و در مجامع بین المللی اقامه دعوا نماییم تا صدای مظلومیت این خانواده ها را به گوش سازمان ملل و کشورهای جهان برسانیم.
الهیان افزود: تعدای از نمایندگان مجلس، رئیس جمهوری، نخست وزیر و وزرا، استانداران و اقشار مختلف مردم ما توسط منافقان به شهادت رسیده اند حال آنکه پرونده حقوق بشری و جنایات آمریکا ضد ملت ایران بسیار قطور است و نمونه بارز آن، شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکا و به شهادت رساندن بیشتر از ۳۰۰ هموطن ما است.
وی با تقدیر از انجمن دفاع از قربانیان ترور تصریح کرد: این انجمن سبب شده تا روزی جهانی در سازمان ملل به نام قربانیان ترور ثبت گردد و امید است این روز که گرامیداشت و احترام به قربانیان ترور است، روزی باشد که پیگیر حقوق خانواده های آنان باشیم.
وی خاطرنشان کرد: البته پیگیری حقوق این عزیزان برعهده دولت و مجلس است و ما از سازمان های مردم نهاد در این راستا هم کمک می گیریم.
وی عنوان کرد: البته در بحث مبارزه با تروریسم هم دو جنبه داخلی و بین المللی وجود دارد که در بعد داخلی باید یک قانون جامع را برای پشتیبانی از خانواده های آنان به تصویب برسانیم و در عرصه بین المللی هم طبق ظرفیت هایی که داریم از آنها کمک می گیریم که در این امر خانواده های شهدای ترور ما را یاری خواهند کرد و از وزارت امور خارجه هم تقاضا داریم به شکل جدی به وظایف قانونی خود در این بخش عمل کنند.
پنجمین همایش اسوه های صبوری به مناسبت رزو بین المللی یادبود و گرامیداشت قربانیان تروریسم روز یکشنبه با حضور مسؤلان کشوری و مسؤلان ارشد گیلان در رشت برگزار گردید.منبع:

1399/06/02
23:58:24
5.0 / 5
1725
تگهای خبر: پرونده , پیگیری , تصویب , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
محفل